Rozlišení monitoru

RASK
Příspěvky: 74
Registrován: 5. 3. 2007, 11:13
Bydliště: Brno

16. 11. 2013, 10:27

Nízké rozlišení je způsobeno absencí správného ovladače grafické karty. V mém případě se mě odpovídající ovladač ani po mnoha hodinách nepodařilo zprovoznit. Nevím, zda to bylo množstvím chyb, které jsem objevil v návodech anebo kvalitou samotného ovladače. Jednalo se tehdy o novinku – integrované grafické jádro v procesoru Sandy Bridge.

Nakonec jsem se rozhodl použít starší odzkoušenou grafikou kartu, kterou systém už určitě zná. Z předešlých experimentů jsem věděl, že grafická karta silně ovlivňuje výslednou latency. Proto jsem vybíral z následujícího seznamu:
http://wiki.linuxcnc.org/cgi-bin/wiki.pl?Latency-Test" onclick="window.open(this.href);return false;
Koupil jsem kartu MSI s čipem NVidia GeForce 8400 GS. S touto kartou počítač sám našel odpovídající rozlišení - 1920x1080.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2013, 6:44

v tom pripade za to nemuze az tak linux jako vyrobce toho chipsetu
obecn je trendem vyrabet primarne drivery pro windows
do linuxu na to vyrobci dost kaslou
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
neo
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 4. 2008, 9:06

18. 11. 2013, 6:49

RaS píše: a proč by to jako neuměl? nebo to děláš nějak nestandartně?
Je tedy možné při výměně odjet na kraj stolu, vyměnit nástroj v kleštině, přejet nad sondu, udělat offset Z a následně pokračovat ve stejném nc kódu?
Co jsem našel, je rozsekat nc kód na jednotlivé nástroje a mezi nimy spouštět nc kód pro nulování Z.
Jestli je to standardní to opravdu nevím
oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

18. 11. 2013, 6:58

Neo: od, myslim, 2.6 to mozne je.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 11. 2013, 6:58

pokud si nadefinuješ vlastní M kód a do programu napíšeš vždy třeba M333 tak to udělá cokoliv si budeš přát.. a nebo si můžeš upravit přímo M6ku pro výměnu nástroje, to ti pak bude generovat jakejkoliv CAM.. jen ji musíš předefinovat že se bude chovat tak jak chceš.. neříkám že je to standartní uživatelská operace.. ale lze cokoliv..
mimochodem to mach umí jedním kódem tohle všechno samostatně udělat? (teda až po zmáčknutí nějaké pauzy po vlastní ruční výměně :D )
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
neo
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 4. 2008, 9:06

18. 11. 2013, 7:31

Odmítám tady rozjíždět jakoukoli bitvu EMC versus Mach.
Možná by bylo větším přínosem kdyby jsi zde napsal postup, nebo alespoň odkaz kde tento postup je, popřípadě na co si dát pozor.
Jo a Mach umí ruční výměnu tak jak jsem ji psal.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 11. 2013, 7:47

já se nechci hádat o tom co je lepší či horší vyzkoušel jsem oboje a už mám jasno.. mě jen zajímalo jestli to vše udělá mach na jeden příkaz? a nebo jestli to odjetí na sondu a vynulování musíš dělat ručně.. ?
já jen říkám že když něco neumím tak nemůžu tvrdit že to linuxcnc neumí.. to je zavádějící..
vždyť jsem psal jde to udělat přes vlastní uživatelské Mkódy M100-M199 je o tom celkem dost napsáno..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

18. 11. 2013, 8:22

neo - tady zacnes
http://www.youtube.com/watch?v=9H86iNWPYds" onclick="window.open(this.href);return false;
Starting point for the remapped M6 was from "manual-toolchange-with-tool-length-swit­ch" in "config/sim/remap"

mam to tak udelany.....
neo
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 4. 2008, 9:06

18. 11. 2013, 10:36

RaS píše:já se nechci hádat o tom co je lepší či horší vyzkoušel jsem oboje a už mám jasno.. mě jen zajímalo jestli to vše udělá mach na jeden příkaz? a nebo jestli to odjetí na sondu a vynulování musíš dělat ručně.. ?
Tak proč se mě ptáš,když jsi vyzkoušel oboje.
RaS píše:já jen říkám že když něco neumím tak nemůžu tvrdit že to linuxcnc neumí.. to je zavádějící..
Tak jak Linuxcnc vypadá po nainstalování, tak výměnu neumí. Jestli mu napíšeš do programu cestu do hospody a zpět, tak bude umět i chodit pro pivo a to jen nějaké cnc neumí
neo
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 4. 2008, 9:06

18. 11. 2013, 10:58

rollfree píše: No tak bych rekl, ze jsi mimochodem prisel na problem se svym LinuxCNC. Pokud jsi koupil novou desku, a ta jela s Machem nespolehlive, pak jsi na ni nasadil LinuxCNC a opet to jede podivne, tak podle me nemas co resit - proste ten HW je problematicky. A pak argument, ze je to "HW doporucovany pro LinuxCNC" je tak trochu srandovni.

A jeste k tomu srovnani Linuxu a Windows: ne, skutecne Linux nejsou "Windows zdarma", jak se mnoho neznalych domniva. Linux je uplne jiny system, v nekterych ohledech vyrazne lepsi nez Windows, v nekterych horsi. Ale protoze mnoho lidi je linych, tak proto pracoviti vyvojari udelali z Linuxu system co nejpodobnejsi tem Windows, jen proto, aby ti lini nemuseli moc premyslet (protoze je to pry boli).
Asi jsem to špatně napsal. Mach je na jiném PC.
Linux je na zcela novém PC a HW mě doporučil Radek-B z tohoto fóra, Jedná se o desku ASUS P8H61-M LE R2.0 S integrovanou grafikou v procesoru Intel HD Graphics a nejsem jediný kdo na ni má Linuxcnc.

Tak jsem dal Linuxovi sežrat všechny aktualizace a rozlišení je na 1024x768 - Uvidíme jak dlouho
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6960
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 6. 2014, 9:55

Ahoj tak mám problém , na notebooku kde si odladuji nějaké věci jsem měl problém s rozlišením a tak jsem hledal a skoušel ovladače , podařilo se mi některé odinstalovat a po restartu mi během nabíhání ubuntu pc kompletně spadne a to samé se děje i v recovery modu , vždy se oběví logo ubuntu a spadne , čená obrazovka a nic nereaguje , je nějaká možnost opravy , po nabootování z flešky ?
dík Packa
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“