když je hluboko do kpasy:)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

22. 1. 2007, 11:37

a člověk má hluboko do kapsy nemá co jíst ale chce za každou cenu frézovat, pak je potřeba se vrátit do doby našich otců v kolbenkách a začít točit klikou
Ale vážně uplně bez srandy jsem to vyzkoušel se svou přítulkyní ! Já točil osu X přítulkyně osu Y. Nejdřív sme udělali cvičný kolečko s vypnutym spindlem okolo čáry těsně nad materiálem a pak jsem zanořil a jeli sme - zdál se to bláznivej nápad ale ono to funguje! Výrobek nakreslenej na materiálu se dá podle čar velmi slušně ručně objet. A navíc ta prdel při tom a dohadování když se kousek uhne čípak že to byla osa-chyba a jak se vrátíme!!
http://dilna.aeroomni.com/images/klicka.jpg
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

23. 1. 2007, 8:26

člověče, to aby sis pořídil ještě jednu vysokootáčkovou přítelkyni na pohon vřetene :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22435
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 1. 2007, 10:41

obcas lituju ze jsem neporidil hridelky na druhe strane motoru
nekdy potrebuju jen neco provrtat tak si nepoustim mach ani drivery
pak zjistim ze se nevejdu tak musim nastartovat pc mac a drivery a to me stve s klickou bych jen zatocil a je to
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 1. 2007, 10:50

Kličky absolutně doporučuju!! Sleduj výhody
- zajedeš mnohem snadněji a rychleji do nuly
- chytíš jednou rukou trapéz, druhou zkusíš zatočit kličkou a zjistíš jestli nemáš vůle ve spojce. Já to ke svýmu překvapení zjistil na ose Y - jednoduše sem zapoměl dobře utahnout imbus jako zajištění osy motoru ve spojce.
- pro ptákovinu jako je díra nebo malou součástku nemusíš pouštět PC a drivery
- od oka už znáš rychlosti svý frézky - můžeš ručně zkusit nejlepší rychlost kličkou např v duralu takovou kdy fréza nedrnčí a hezky bere a pak to dát strojně.
Kličky sou bomba - sleduj zahraniční diskuze má je tam hodně lidí.
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

23. 1. 2007, 5:51

klicku jsem ted pridelaval alespon na Z osu.....zlomil jsem druhou frezu 1mm a byla tam. A jsem za ni rad.
Prichy
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“