vyrobky z cnc frezky

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Dalik
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 1. 2015, 4:29

10. 2. 2015, 6:34

ATS to nezajíma na to záruka není. oni to poptávaj všude ale nikdo to právě neche dělat. Je tam hrozně malá tolerance.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22428
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2015, 6:37

tak to vyhodte a kupte si to od nekoho levneji za cenu tech nahradnich dilu cele a se zarukou
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Dalik
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 1. 2015, 4:29

10. 2. 2015, 6:41

To je nějaký velký stroj za hodně peněz. Je to fabrika a nějaký nový projekt. když to neseženu tak nebudu první ani poslední. :-)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8178
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2015, 10:26

Co stojí 14500 eur? Jedna ta čelist? Nebo celá sada dílů?

No byla by to pěkná výzva, ale rovnou se přiznám, že já nabídku podávat nebudu.
IMHO by se takováhle věc dala zjednodušit a vyrábět snáz. Myslím tím třeba ustoupit od tolerancí, například vzájemné tolerance polohy tvarů které se musí obrábět v jiných polohách na pětiose (což je pro běžnou pětiosu náročné). Tím se například sníží kategorie stroje, na kterém to bude potřeba obrábět ze super přesného na přesný :-) Dál jsem tam viděl pár věcí, které jako bych odněkud důvěrně znal. Třeba že konstruktér udělá plochu odsud sem, v podstatě na ní vůbec nezáleží, ale zakótuje ji ve výkresu, že je pod úhlem 42.206 stupňů a vymezuje fazetu širokou 3.965 mm. Pak zaoblí rohy aby už nikdy nikdo nepoznal, jak to bylo doopravdy myšlené a nikdo, kdo nemá 3D model s historií to pak už pořádně nevyrobí ani nezkontroluje :-) A při tom funkční plochy jsou úplně jiné.
Aleš Procháska
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2015, 12:24

Řekl bych, že je to skvělý produkt současných virtuálních 3D konstruktérů .... ty tvary jsou opravdu pakárna a tolerance nejspíš v řadě případů nesmyslný, stejně jako řada dalších zakótovaných věcí jak již kolega výše uvedl.
Myslím že budou muset soudruzi z ATS najít jiný blbce na výrobu a nebo vyměnit ty konstruktéry... :lol:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22428
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2015, 6:46

to vypada na to ze v ATS jsou obrabeci imrvere na navsteve v konstrukci na kafi a doplnuji si do vykresu co kdo a jak myslel
ve finale maji na vykrese jeden dva rozmery na presno a zbytek pohodicka aby to byli vubec schopny vyrobit (jako to je dnes v pulce firem)
no a tady zadavatel dela tajnosti uz s tim co to je a kam to pasuje takze to samozrejme nemuze vest k cili
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

11. 2. 2015, 7:04

Dalik píše:ATS to nezajíma na to záruka není. oni to poptávaj všude ale nikdo to právě neche dělat. Je tam hrozně malá tolerance.
A vy na tom skládáte ty brány do těch plotů?
http://www.ds-tech.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Nějaký divný, ne?
Btw, link na to ATS http://www.atsautomation.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mj, pokud by za mnou někdo přišel s takovými "výkresy" (kótování, tvary, technologičnost), tak s ním z principu automaticky vyrazím dveře.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

11. 2. 2015, 2:20

Ahoj, máme v práci běžně 1.4301 a 1.4306 matroš všechny síly plechů do 50mm, ale 1.4305 nemáme, je to stejný jen, atesty jsou takhle a někdo to rozporuje, takže materiálově asi není problém, snad jen ta 1.4112 (dle starý ČSN 17.042) by se musela doobjednat spešl. Dle tolerancí DIN ISO 2768m děláme běžně na těch našich pižlách soustruzích a frézách, není to tak strašný. Nicméně na ty 3D orgie bych si taky netroufl :) , ale mám tady kousek vedle na kooperaci frajera s CNC profi mašinkama, co učí i učně a ti by na ten výdrb snad čas měli, jaká je cifra celkem a kolik kusů čeho? Aby věděl jestli mě má hned kopnout do zadku zepředu, nebo může začít myslet :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Dalik
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 1. 2015, 4:29

11. 2. 2015, 5:45

milan584 píše:
Dalik píše:ATS to nezajíma na to záruka není. oni to poptávaj všude ale nikdo to právě neche dělat. Je tam hrozně malá tolerance.
A vy na tom skládáte ty brány do těch plotů?
http://www.ds-tech.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Nějaký divný, ne?
Btw, link na to ATS http://www.atsautomation.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mj, pokud by za mnou někdo přišel s takovými "výkresy" (kótování, tvary, technologičnost), tak s ním z principu automaticky vyrazím dveře.
Ne to je uplne jina věc to je jenom pro jednu fabriku která to poptáva. A ATS je výrobce těch komponentů
Dalik
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 1. 2015, 4:29

11. 2. 2015, 5:49

Pepa z depa píše:Ahoj, máme v práci běžně 1.4301 a 1.4306 matroš všechny síly plechů do 50mm, ale 1.4305 nemáme, je to stejný jen, atesty jsou takhle a někdo to rozporuje, takže materiálově asi není problém, snad jen ta 1.4112 (dle starý ČSN 17.042) by se musela doobjednat spešl. Dle tolerancí DIN ISO 2768m děláme běžně na těch našich pižlách soustruzích a frézách, není to tak strašný. Nicméně na ty 3D orgie bych si taky netroufl :) , ale mám tady kousek vedle na kooperaci frajera s CNC profi mašinkama, co učí i učně a ti by na ten výdrb snad čas měli, jaká je cifra celkem a kolik kusů čeho? Aby věděl jestli mě má hned kopnout do zadku zepředu, nebo může začít myslet :D
Nevím kolik se toho bude vyrábět ale podle mně až tak hodně ne. od každého výrobku jeden až dva kusy. Je tam hrozně mala tolerance. Jinak vyráby se to v Rakousku a pokud dobře vím tak tady v cz to nikdo nedělá
Dalik
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 1. 2015, 4:29

11. 2. 2015, 5:54

prochaska píše:Co stojí 14500 eur? Jedna ta čelist? Nebo celá sada dílů?

No byla by to pěkná výzva, ale rovnou se přiznám, že já nabídku podávat nebudu.
IMHO by se takováhle věc dala zjednodušit a vyrábět snáz. Myslím tím třeba ustoupit od tolerancí, například vzájemné tolerance polohy tvarů které se musí obrábět v jiných polohách na pětiose (což je pro běžnou pětiosu náročné). Tím se například sníží kategorie stroje, na kterém to bude potřeba obrábět ze super přesného na přesný :-) Dál jsem tam viděl pár věcí, které jako bych odněkud důvěrně znal. Třeba že konstruktér udělá plochu odsud sem, v podstatě na ní vůbec nezáleží, ale zakótuje ji ve výkresu, že je pod úhlem 42.206 stupňů a vymezuje fazetu širokou 3.965 mm. Pak zaoblí rohy aby už nikdy nikdo nepoznal, jak to bylo doopravdy myšlené a nikdo, kdo nemá 3D model s historií to pak už pořádně nevyrobí ani nezkontroluje :-) A při tom funkční plochy jsou úplně jiné.
Tolik stojí celá ta sada. A je nevím kdo to kreslil ale taková je poptávka.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8178
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2015, 6:52

Dalik píše:Tolik stojí celá ta sada. A je nevím kdo to kreslil ale taková je poptávka.
Aha, já to pochopil tak, že si chcete dělat neoriginální - levnější doplňky pro vlastní použití, tam by to zjednodušení možná našlo zastánce. Takhle přes to ovšem nejede vlak :D
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8947
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 2. 2015, 6:55

3D modely k tomu náhodou nebyly?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Prace“