TechNest.cz - společná dílna

Odpovědět
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

24. 7. 2015, 6:56

Ž by byli odDrRáthováni od penízků, tak hledají....
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

24. 7. 2015, 6:59

L
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 5:06, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

24. 7. 2015, 7:15

Ano, jsem Jan Vlk Procházka a dělám na ROP Střední Čechy. Odmala jsem vyrůstal v truhlárně a mám po tátovi kompletně vybavenou truhlárnu. Chtěl jsem dělat uměleckého kováře, proto jsem si koupil kovárnu. Po dědovi mám dřevo a kamenosochařskou dílničku. A tohle všechno jsem ochoten půjčit za symbolickou cenu spolku TechNest.cz.

A tak jako já, i další členové TechNestu jsou ochotni darovat, či zapůjčit (opět za symbolickou cenu) vlastní vybavení a to jen proto, že tomu věříme a že si myslíme, že tohle je cesta, jak za málo peněz mít postupem času multioborovou dílnu. Nikdo z toho nemáme ani korunu, naopak to doplácíme z vlastních peněz. Ano, o dotace zkusíme požádat, ale uvidíme. Chceme, abychom je nepotřebovali, proto jsme členské příspěvky nastavili, tak jak jsou.

Ohledně BOZP se na nás, vzhledem k tomu, že nejsme podnikající osoby, požadavky nevztahují, nicméně kvůli pojištění osob a vybavení budeme provádět zaškolení na jednotlivé stroje a nářadí a bez něj vás na ně prostě nepustíme.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4901
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

24. 7. 2015, 9:07

Dat si na CNC forum podobny otravny inzerat, obzvlast jako politik je myslim docela odvaha. Ovsem psat podobne hlasky lidem, kteri na svych strojich denne pracuji je uz snad drzost. "budeme provádět zaškolení na jednotlivé stroje a nářadí a bez něj vás na ně prostě nepustíme! ". Truhlarna, remeslo, dedecek, tohle pohadky mozna vypravej volicum. Predseda je prilis skromny titul, osobne bych to videl spis na prezidnta nadace. Je pekne, ze uz mate pajku, multimetr, sici stroj ci jine naradi na kterem zde jiste dost lidi pracovalo v 15 letech. Clenske prisvevky ha,ha,ha. Rad nazyvam veci pravymi jmeny, proto moje stanovisko je "NASR..". Opravdu nesnasim podobne stenice.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

24. 7. 2015, 9:31

Pokud by šlo o bohulibý projekt nějakých nadšenců za jejich peníze, budiž je to každého věc a nic bych proti tomu neměl, pokud má jít o akci, kterou zaplatí někdo jinej .... :evil: ..... Dotace jsou svinstvo, víc k tomu nehodlám psát .... :twisted:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 7. 2015, 9:48

Dotace jsou největší sviňárna která pokřivuje podnikání :twisted: Myslím že většina z nás zná někoho kdo si uměl zařídit dotace a umě je dokázal využít nebo spíš zneužít :twisted: to je to správné korupční prostředí ,z toho se chce zvracet :twisted:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

24. 7. 2015, 10:08

Jenže politika s tím nemá vůbec co do činění. V rámci TechNestu vůbec nezjišťujeme jestli někdo, někdy, byl, anebo je, aktivní v politice. Proč bychom to dělali? Myšlenka TechNestu je prostá - chceme prostě společnou dílnu, abychom se rozdělili o náklady na její provoz, protože my to neděláme za peníze, ale pro zábavu. A protože to neděláme za peníze, nevyplatí se nám si takovou dílnu vydržovat, když ji naplno, jako jednotlivci, nevyužijeme. Chceme prostě jen podobné hobby nadšence spojit, abychom si tu a tam mohli něco vyrobit a zároveň se navzájem od sebe něco nového naučit. Například nám chybí lidi, co se vyznají v cnc, vstřikolisech a výrobě jejich forem, protože prostě takové lidi nemáme, proto jsme sem i mimo jiné přišli, protože si myslíme, že by se tu někdo takový mohl najít a který by naopak naše myšlenky sdílel.

Fakt, že budeme vyžadovat zaškolení na daném stroji (pakliže člověk nebude příslušně vzdělaný, což bude muset doložit) není vůbec drzostí, ale jednou z podmínek, aby nám naše vybavení pojišťovna vůbec byla ochotna pojistit. A bez pojištění si to prostě netroufneme, protože pak bychom skončili jen s hromadou porouchaných strojů, které někdo neodbornou činností poškodil.

Žádné pohádky to nejsou, ale těžko přesvědčit někoho, kdo to odmítá. A upřímně, já bych si o Vás tvrdit, že Jste si vlastnictví soustruhu vymyslel, opravdu nedovolil, proč bych to dělal? A jsem zvědav, co budete říkat poté, až se ukáže, že je to tak, jak jsem tvrdil. Předpokládám, že se od Vás omluvy nedočkám.

Nejsme bezejmenná nadace, všechny dokumenty si můžete najít a přečíst na našich webových stránkách. Můžete si zkontrolovat i naše oba transparentní účty, abyste viděl, kdo, kdy, kolik, kam a proč poslal. Členské příspěvky máme jen proto, abychom byli schopni ufinancovat provozní náklady na společnou dílnu a opět jsou všechny, i zpětně, do poslední koruny, dohledatelné. Pakliže je Vám toto málo, pak mi ukažte jinou organizaci, která by to takto měla. Opravdu už nevím, co víc udělat, protože nic víc už prostě k uveřejnění není. V případě, že něco uveřejněno není, je to jen z toho důvodu, že na tom ještě pracujeme a není to hotové.

Předpokládám, že o těch těžkých strojích záměrně nemluvíte, protože neodpovídají představě, kterou Jste si o nás vytvořil. Prostě, kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde (vymyslí).

K dotacím - souhlasím s Vámi. Ale znovu opakuji, že nemáme ani korunu z žádné dotace, nemáme ani žádné dotace nikde připravené, ulité, apod. A co hlavně - chceme fungovat bez nich! Nicméně to neznamená, že bychom o ně nezkusili požádat, ikdyž výsledek je nám zřejmý již předem, právě z Vámi zmiňovaných důvodů. Protože, jestli je něco jisté, pak to, že na dotace spolehnutí nikdy nebylo, není a nebude. Proto máme jednorázový členský příspěvek a proto máme pravidelné měsíční příspěvky. Z prvního hradíme investiční věci (nákup vybavení, apod.) a z druhého provoz.

Děkuji za Váš názor a přeji Vám pěkný víkend,
Ing. Jan Vlk Procházka
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

24. 7. 2015, 10:28

technest píše: .....
Ohledně BOZP se na nás, vzhledem k tomu, že nejsme podnikající osoby, požadavky nevztahují, nicméně kvůli pojištění osob a vybavení budeme provádět zaškolení na jednotlivé stroje a nářadí a bez něj vás na ně prostě nepustíme.
Jo tak tohle je dobrá hláška :rofl:
Chci vidět, kdo vás to pojistí, když tam polezou hobíci, který vy zaškolíte... A třeba soustruh někoho skalpuje, na cirkule si někdo ufikne přrba jen prst, nedej bože něco horšího...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 7. 2015, 10:46

to Jan Vlk ,asi jste čekali nadšení když nabízíte možnost hrát si v nové dílně, jenže skoro každý z nás byl v nějaké minulosti zpruzen státem kvůli všemožným blbostem kolem dílny nebo podnikání ,případně se pokusil někdo s námi jak se říká lidově vyj..bat.
To s takovejma životníma zkušennostma nemůžete hned čekat potlesk .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

24. 7. 2015, 10:46

Hades píše:
technest píše: .....
Ohledně BOZP se na nás, vzhledem k tomu, že nejsme podnikající osoby, požadavky nevztahují, nicméně kvůli pojištění osob a vybavení budeme provádět zaškolení na jednotlivé stroje a nářadí a bez něj vás na ně prostě nepustíme.
Jo tak tohle je dobrá hláška :rofl:
Chci vidět, kdo vás to pojistí, když tam polezou hobíci, který vy zaškolíte... A třeba soustruh někoho skalpuje, na cirkule si někdo ufikne přrba jen prst, nedej bože něco horšího...
Jsme předběžně domluveni s Kooperativou, není to nic, co by neuměli a školení BOZP, apod. je prostě jejich logický požadavek. Jen čekáme na to, jak dopadnou jednání o prostorech a pak na seznam vybavení. Soustruh zatím nemáme, takže tam skalpování nehrozí, ale když už, pak bych to viděl spíš na články prstů od srovnávačky, ze zkušenosti, naštěstí nikoliv mé. Na formátce s vozíkem se prstů tolik neobávám, to by musel být člověk vážně vůl (nevylučuje se), není to totiž samo-domo cirkule, ale taková flexa, tam by to mohlo "vyjít"... A pak tradiční spáleniny od výkovků z kovárny, nic hrozného.
Naposledy upravil(a) technest dne 24. 7. 2015, 11:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

24. 7. 2015, 10:52

fmodel píše:to Jan Vlk ,asi jste čekali nadšení když nabízíte možnost hrát si v nové dílně, jenže skoro každý z nás byl v nějaké minulosti zpruzen státem kvůli všemožným blbostem kolem dílny nebo podnikání ,případně se pokusil někdo s námi jak se říká lidově vyj..bat.
To s takovejma životníma zkušennostma nemůžete hned čekat potlesk .
Upřímně, já už nečekám nic, ale někteří kolegové byli trochu překvapeni. Spíš vážně potřebujeme poradit se stavbou/koupí cnc, popř. jaký soustruh, apod., protože nám tyto zkušenosti prostě chybí. A ano, jsme prostí hobbíci, ale nestydíme se za to, jsme co jsme. A díky.
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

24. 7. 2015, 11:17

Držím palce ,atˇ se vám to povede. :D
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

25. 7. 2015, 1:41

přidám se k Janu Dandovi s tím držením palců...
Já zažil a i na vlastní oči viděl "smrťák" na pracovišti, kdy od cirkuly odletěl kus vyštípnutého prkna a rovnou do hlavy.
Ten chlap byl mrtvej na místě... A nebylo nic, co by odporovalo bezpečnostním normám... Prostě jen nešťastná náhoda....

A upřímně, to že VY se "...NEOBÁVÁTE..." :D

Toho byste se měl obávat nejdříve...

To, že jste "hobíci" vás z odpovědnosti nevytáhne, stačí jeden trouba....

Jinak si projděte fórum, když vás je tolik.
Rozumu je tu hodně, ale chce to prostě číst a číst... (nahoře v relkamě máte "tumlíkovo....")
A než mi tu zase někdo napíše, ať jim nelezu tolik do zadku, že to s nima nebude k vydržení :D , tak na "tumlíkovo" najdete opravdu mnoho rozumu, technologií a dalšího....

Opravdu to chce hodně číst (ptáte se na soustruh...), nikdo tu neví, co na tom hodláte dělat...
Ptáte se na předpokládám CNC frézku... to samé jako u soustruhu...
Stavět-nestavět... Nestavět, koupit zavedenou značku....záruka, nd.díly, servis....

A zase, kdo ji bude programovat? Ten "hobík" z ulice??? To bych se i rád přijel podívat :rofl:


NJN, já vím, asi jsem vás moc odpověďmi nepotěšil, ale jak vám tu napsal " fmodel"...taková dílna už není "hobby", to už je podnikání, byť budete třeba i neziskovka, ale kde na to zase vezmete peníze? Z dotací EU-KSČ? Dobrej podnikatelskej záměr neziskkovky?....
hugo1
Příspěvky: 40
Registrován: 6. 7. 2015, 8:21

25. 7. 2015, 8:54

myslím, že hoši vůbec neví, vo co gou.
stačí kousek jedné věty - Například nám chybí lidi, co se vyznají v cnc, vstřikolisech a výrobě jejich forem - a jen trochu znalejší laik musí pochopit, že je to celé nesmysl. asi nikdy neviděli vstřikolis, formu s vyhazovači, šoupátky, neví co je teplý a studený vtok, kdy se používá, uzavírací síla taky nic. volby materiálu na formu, její chlazení a přitápění, o volbě materiálu na výlisek, barvičky.....a kdo z nás bude potřebovat tisíce výlisků, aby se forma alespoň z části zaplatila. proč jsou na firmách technologové? prosím nechytejte mě za kousek jedné věty, kterou jsem použil jako ilustraci.
každý z nás, který má doba frézu, soustruh či něco jiného, pustíte si domů kluka z ulice a po krátkém zaškolení mu dovolíte bez kontroly na stroji pracovat? pokud si vzpomínám na učňovská léta na dráteníka, měli jsme půlroční zácvik na soustruhu a na fréze. půlroční. a tady chce pustit kluka k mašině po "půl" hodině školení. tehdy nás měl mistr pod kontrolou vždy skupinu 4-5 učedníků. vždyť si vemte na pohled neškodnou a bezpečnou ruční zakružovačku na plech, kam všude může blb strčit prsty.
no nakonec proč ne, na vinohradech mají krásnou kliniku plastické chirurgie a dokážou tam divy (také jsem jí absolvoval).
Myslím, že schůdnější by bylo u strojního zařízení systém - máme stroje, umíme na nich a baví nás to a uděláme na nich, co vám na očích budeme vidět. a můžete u toho být...... ale nakonec to stejně skončí na bezpečnosti a zárukách.
nejsem právník ani bezpečák, ale nedovedu si představit, že by byť nějaké volné sdružení, poskytující takové služby, mohlo fungovat aniž by jeho zařízení procházelo pravidelnými revizemi. pojišťovna klidně prohlásí, že pojistí, ale v případě první pojistné události dá od případu ruce pryč s odůvodněním - měli jste tohle? neměli. a měli jste tamto? - neměli, hoši máte smůlu. a v dnešní době, kdy každý blb chce z druhého vymáčknout nějaký peníz si dovedu představit soudní tahanice v souvislosti třeba s bolavým palcem.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4901
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

25. 7. 2015, 9:16

Kdyby podobna particka byla z lidi co kazdy ma nejake profi kovo stroje, dela na nich a chce treba usetrit za spolecne prostory budu se vice krotit. Tady placaji dohromady drevo, kov, CMC, lisovani, alektro atd. a predvsim nic nemaji a kulovy o tom vedi. Bohuzel ani prostory coz je mesicne pomerne zasadni nakladova polozka. Takto to proste pusobi a mam obavu, ze i funguje, jako parta mazanych vyzirku, ktera pod vedenim politika planuje tahat penize z EU a protoze to spis nebude mit uspech, tak to pojisti pravidelnymi prispevky. Stroje daji hodni sponzori.
Kluci mam pro Vas presto dobropu radu. Napiste panu Svobodovi firma Stroje Svoboda. Je to clovek co by se pro charitu roztrhal a ten Vam urcite par stroju da, jako sponzorske dary hi,hi. Potom sem napiste co vam odepsal :-)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní odkazy“