Test pěknej, jen tam schází kontrolní vzorek, tj. stejná elektronika bez ochrany. V čisté vodě elektronika s malým napětím celkem bezproblémově funguje i bez nanoprezervativu (samozřejmě krátkodobě).
Ty vlastnosti si lehce protiřečí. Pokud to skutečně izoluje, pak jak pak fungují ty izolované konektory, kterými se k Rx připojují serva?
U serv nastříkal elektroniku (u jednoho) nebo jenom futrál (u druhého). Takže pokud serva nejsou vodotěsná (což celkem často i bývají, aspoň krátkodobě), tak zpětnovazební potenciometr a motor chráněný nebyl. A přesto všechno funguje dobře. Obzvlášť půvabný je ten nástřik serva zvenčí, kdy teda chráním jenom plast, případně tím zalepím nějaké díry. Ale ty můžu zalepit jakýmkoli lakem nebo třeba silikonovou vazelínou.
Jinak já na ochranu elektroniky proti vlhkosti a jiným nepřijemnostem stříkám lakem Plastik 70 (např.
http://www.gme.cz/sprej-ochranny-lak-na ... l-p741-009" onclick="window.open(this.href);return false; ). Ten vytvoří docela silnou a docela pěkně vypadající vrstvu laku, pak jsou součástky fakt v suchu. Ale samozřejmě konektory je třeba před nástřikem zamaskovat (prostě není to nano, že).
Ten Plastik 70 má takovou zajímavost, že se tá sundat isopropylem. Takže ani oprava takto ošetřené elektroniky není problém.