Svoboda 160 CNC Retrofit

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
Tomo996
Příspěvky: 21
Registrován: 12. 6. 2007, 12:06
Bydliště: Opočínek, Pardubice

1. 4. 2015, 9:44

Udělal jsem pár snímků z přestavby soustruhu na CNC. Je to starý Svoboda 160. Přivezl jsem ho domů relativně za pár kaček. Po okouknutí a zběžného přeměření lože, vřetena a suportu, které dopadlo nad mé očekávání dobře, padlo rozhodnutí k přestavbě na CNC. Nyní má už zkompletován podélný posuv, ale není čas fotit :(
Nasladko složený příčný posuv
Nasladko složený příčný posuv
Pohled do útrob příčného posuvu
Pohled do útrob příčného posuvu
+ servo a rozdělovač oleje
+ servo a rozdělovač oleje
další pohled
další pohled
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2015, 1:40

Vypadá to dobře, jak to dopadlo?
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Tomo996
Příspěvky: 21
Registrován: 12. 6. 2007, 12:06
Bydliště: Opočínek, Pardubice

6. 12. 2015, 2:12

Dal jsem dohromady řízení s MACH3 a USS. Nějak se to hýbe, ale má to pár dětských nemocí. Jednak mám problém s křížením saní podélného posuvu při větším záběru. Musel bych nechat přebrousit a zaškrabat lože a stejně si nejsem jistý výsledkem. Takže to zase celé rozházím, nacpu komplet lože do CNC frézky a udělám tam uložení pro dvě 20mm lineární vedení. Saně pak budou chodit na čtyřech vozíčcích a mělo by být po problému. Dále pak musím najít nějaký vhodnější motor pro pohon vřetena. Když jsem točil přírubu z litiny na 160mm sklíčidlo tak to bylo skoro nad jeho možnosti a musel jsem "jet" jen tak z lehýnka. Přemýšlím o nějakém větším servomotoru (>10N.m) a doplnit ho brzdou. Otáčky zredukuji přes řemen na polovinu a kroutící moment bude pro mé účely víc než dostatečný. Navíc budu mít indexovaní vřetena což je věc kterou fakt uvítám (obrážení mnohohranů, drážkované hmatníky atp.)
Teď se ale musím věnovat zakázkám a na hraní si není čas. Doufám, že na jaře se k tomu zase dostanu.
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“