Odladění čínských soustruhů řady 180x300

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
sergio
Příspěvky: 157
Registrován: 8. 4. 2013, 3:36

31. 12. 2015, 7:58

Nádherná práce. Opravdu moc závidím. Takhle nějak vypadal můj sen a považoval jsem jej za nemožný. Kéž bych měl taky chuť a odhodlání. Klobouk dolů. Myslím ze teď je to soustruh posunuty mnohem dál než s si kdy výrobce uměl představit. Kdyby se někdo z výrobců vydal touto cestou myslím, ze by se odlisil od konkurence. Jinak s ohledem na to, že těchto typů soustruhu je na trhu dost. Co udělat ugrade kit ? V podstatě základ by měl být stejný. Pak už by si každý ,, jen,, upravil a zaskrabal podle svého konkrétního soustruhu klíny.
Baterfly
Příspěvky: 23
Registrován: 24. 6. 2007, 5:53
Bydliště: Praha - Řepy

31. 12. 2015, 8:36

Ahoj, dobrá inspirace. Ty sáně jsou už zaškrabaný načisto, nebo ještě ne? Mě to spíš ke konci kreslí jednolitou plochu než ty fleky. Jen nevím jestli to je dobře nebo špatně.
Jarda.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10132
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2015, 9:00

Baterfly píše:Ahoj, dobrá inspirace. Ty sáně jsou už zaškrabaný načisto, nebo ještě ne? Mě to spíš ke konci kreslí jednolitou plochu než ty fleky. Jen nevím jestli to je dobře nebo špatně.
Jarda.
asi máš moc barvy ,já jí nanáším válečkem na pomocnou desku a pak když váleček stejnoměrně píše tak na pracovní hranol nebo desku.Jinak mnoho malejch fleku je nejlepší kvalita ,je na to okénko které přiložíš a spočítáš kolik máš fleků http://www.tumlikovo.cz/zaskrabavani-ploch-teorie/" onclick="window.open(this.href);return false;. Ještě že toho kluka máme a nemusíme dlouho hledat :wink: :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Tatka33
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 5. 2013, 7:26
Bydliště: Brno

31. 12. 2015, 9:02

Baterfly píše:Ahoj, dobrá inspirace. Ty sáně jsou už zaškrabaný načisto, nebo ještě ne? Mě to spíš ke konci kreslí jednolitou plochu než ty fleky. Jen nevím jestli to je dobře nebo špatně.
Jarda.
Pokud to kreslí plochu je tam ještě moc barvy, ubírej barvu (setři třeba hadrovou "puckou"), jak to začne psát v bodech soustřeď se na vyznačené body - ty co jsou vprostřed světlejší - na těch to visí, tzv. pálí.
Obrázek
Tady už jsem to jen dvakrát přeškrábl a sbíral jen body co "pálí" - víc už není třeba, není to pravítko.
Tatka33
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 5. 2013, 7:26
Bydliště: Brno

31. 12. 2015, 9:21

sergio píše: Jinak s ohledem na to, že těchto typů soustruhu je na trhu dost. Co udělat ugrade kit ? V podstatě základ by měl být stejný. Pak už by si každý ,, jen,, upravil a zaskrabal podle svého konkrétního soustruhu klíny.
Výkresy spodních klínů a držáků na Vario 180x300 bez trablů pošlu - na upgrade kit (to by šlo možná u klínů na saních) opravdu nemám čas. U klínu na příčném suportu kit nelze, tam musíš ofrézovat do klínu (u mně klínovitost 0,8:100) i stranu horní desky suportu s klínem a musí být opravdu souběžné rybiny na saních - jinak to nemá cenu.
Ten klín je fakt klínem...
Obrázek
Časová náročnost všech prací byla odhadem tak 80 hodin - to není zase tak moc.
rogi
Příspěvky: 239
Registrován: 23. 5. 2010, 7:47
Bydliště: SK, pri TRNAVE

31. 12. 2015, 9:31

tiež som uvažoval o vyliati polymerbetonom svoju Promu, len som nemal vibračnu dosku, teraz jú mam snad by nebolo od veci to urobiť. Chcem sa opýtať aká živica bola na to použitá, ja som uvažoval o Letoxite, je ako voda tekutí používa sa pri vyrobe modelov lietadiel,
Tatka33
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 5. 2013, 7:26
Bydliště: Brno

31. 12. 2015, 10:06

Pryskyřice L285 + tužidlo 286 (90 min. doba zpracování). Křemenný písek - akvarijní potřeby, kamenná drť 5-8 mm - tamtéž.
3 + 3 kg - tak akorát na jeden soustruh, asi za 80CZK.
Letoxit (asi PR 102 M) - nízkoviskozní laminovací pryskyřice - obdoba L285.
Profíci na polymerbeton prominou - tak do 25% pryskyřice, 50% kameniva, 25 % písku. (Kelímek od jogurtu šutrů, půl kelímku písku, třetina až půl kelímku pryskyřice)
Pokud budeš vibrovat tak asi může být pryskyřice míň - já jen udusával.
Domnívám se, že je důležité, aby pryskyřice pozvolna vytvrzovala a nedocházelo prudkým ohřevem při reakci k nějakému zásadnímu smršťování.
Baterfly
Příspěvky: 23
Registrován: 24. 6. 2007, 5:53
Bydliště: Praha - Řepy

31. 12. 2015, 10:13

Dík za radu, zkusím ubrat co nejvíc barvy. Mám to takhle https://www.zonerama.com/Baterfly/Photo ... 2/41218738" onclick="window.open(this.href);return false; a ty plochy se mi jakoby při obreslování víc a víc zalešťují, tak tam asi budu muset pak škrábnout nějaký vzorek. :roll:
Zítra zkusím udělat další fotky.
Tatka33
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 5. 2013, 7:26
Bydliště: Brno

1. 1. 2016, 6:11

Baterfly píše:Dík za radu, zkusím ubrat co nejvíc barvy. Mám to takhle https://www.zonerama.com/Baterfly/Photo ... 2/41218738" onclick="window.open(this.href);return false; a ty plochy se mi jakoby při obreslování víc a víc zalešťují, tak tam asi budu muset pak škrábnout nějaký vzorek. :roll:
Zítra zkusím udělat další fotky.
Opravdu se domnívám, že je tam moc barvy....
milan.a
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 12. 2015, 10:46

1. 1. 2016, 6:07

Toto je dobré vlákno. Čeká mi to samé. Seřízení celého stroje. Něco jsem již zde na fóru probíral. (Mám EMU 200). Hodně jsem zjišťoval, co je k tomu třeba, co budu potřebovat. Nakonec jsem se rozhodl, že se pokusím také sehnat někoho, kdo mi toto odborně provede. Nabídky nejsou zrovna nejlevnější. Pod 500 kaček jsem neuspěl. Pokud bych k tomu přidal i hodiny, co jsem na tom nechal já, dospěl jsem k názoru, že jsem si mohl koupit mašinku za 200 litříků a byl bych "možná" v pohodě. Ale na druhé straně, co bych dělal, když venku je psota, na zahradě kolem ryb nic. A co je nejhorší, baví mi to. Asi jako všechny, co to zde čtou. Ale to seřízení, to holt budu muset někomu zadat. Z toho, co se mi doposud povedlo zjistit a nastudovat, se nevyplatí dělat to doma, sám a bez příslušného nářadí. Říká se, že co jest císařovo, nech císaři. V tomto případě to platí asi dvojnásob. Měli by se zde přihlásit i lidé, co to znají a třeba si rádi udělají nějaký ten meloušek. Ale je to práce nevděčná, já vím Bohouši...........
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

1. 1. 2016, 8:37

Tatka33 píše: Klín lze vyrobit i na pidi frézce s pomocí dvou přípravků
Obrázek
Prosím, mohl by jsi mně přiblížit o jaké přípravky jde? Díky
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
Tatka33
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 5. 2013, 7:26
Bydliště: Brno

1. 1. 2016, 9:19

Jsou vyrobené jen z "duralu" - kupodivu to stačí, ale z oceli by byly lepší..... Přitažené jsou přímo do "T" drážek ve stolu frézky (Proxxon FF230) a obrobek je zajištěný šrouby.
Ten spodní slouží na výrobu klínovitosti - klínovitost/klín je tedy z tohoto přípravku vždy stejný. Při výrobě přípravku jsem u všech šroubů (do "T" drážek) podkládal podložky (planžety) spočítané v Acadu.
Pro klíny na saně stačí tento jeden přípravek.
Horním přípravkem jsem vyrobil klín na příčný suport. Upnu již hotový plochý klín z ze spodního přípravku a 60 st. frézou vyrobím úkosy na klínu.
Obrázek
U toho spodního používám ještě dvě úpinky, aby se přípravek "nevyvracel"
Baterfly
Příspěvky: 23
Registrován: 24. 6. 2007, 5:53
Bydliště: Praha - Řepy

2. 1. 2016, 9:46

Tatka33 píše:
Baterfly píše:Dík za radu, zkusím ubrat co nejvíc barvy. Mám to takhle https://www.zonerama.com/Baterfly/Photo ... 2/41218738" onclick="window.open(this.href);return false; a ty plochy se mi jakoby při obreslování víc a víc zalešťují, tak tam asi budu muset pak škrábnout nějaký vzorek. :roll:
Zítra zkusím udělat další fotky.
Opravdu se domnívám, že je tam moc barvy....
Barvy jsem ubral co šlo, na pravítku není skoro vidět, dost se to zlepšilo, ale ještě to není ono. Asi vyzkouším tu tvoji olejovku, a znovu to lehce škrábnu. K dokonalosti to má ještě hodně daleko. Stále cvičím a cvičím na ostatních plochách. :D :D :D Fotky jsou tady: https://www.zonerama.com/Baterfly/Photo ... 2/41266799" onclick="window.open(this.href);return false; a dál.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22436
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2016, 10:27

jsem koukal na ty tvoje fotky a je to neuveritelny jak silene povrchy kluznych ploch na tom cinan mel
budto to je u techhle nejmensich velikosti normalni nebo nevim
ja u vetsich stroju takovy zverstva nevidel
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Baterfly
Příspěvky: 23
Registrován: 24. 6. 2007, 5:53
Bydliště: Praha - Řepy

2. 1. 2016, 10:57

Ahoj, co jsem prošel fotky z netu tak tahle třída prvků je jedno a to samý. Asi jede jedna linka a nástroje se mění až když už není čím obrábět. Nejsem strojař, ale za tohle bych vraždil. Pozitivum je že i v paneláku se s tím dá něco dělat a že dost strojů i obrábí bez úprav, až se tomu nechce věřit.
Jarda.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“