Nový malý stolní soustruh (nešikmooký) - anketa

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět

otazka v prispevku

1. Ano, cena do 100k je akceptovatelná pokud bude odpovídat kvalita a životnost stroje
12
9%
2. Ano, pokud by byl do 60 tisíc
31
22%
3. Ano, ale nemám na to finance
18
13%
4. Ne, stačí mi čínské výrobky
10
7%
5. Ne, raději koupím něco levného starého, ale ne čínu
24
17%
5. Ne, potřebuju strojní posuv a větší mašinu
26
19%
6. Ne, potřebuju CNC soustruh
5
4%
7. Řešíte blbosti, lepší je jít do hospody a nebo za holkama.
12
9%
 
Celkem hlasů: 138
Uživatelský avatar
Andy V
Příspěvky: 186
Registrován: 17. 8. 2016, 11:46
Bydliště: Rakovnicko

26. 1. 2017, 12:02

sisi píše:
Andy V píše:Problém je v tom, že automobilka dostane 6%. Kde je zbytek z těch stovek %? To je nefér, když překupník dostane víc než výrobce ne?
Ach jo pane bože, o jakých stovkách procent to mluvíš ? Co je 100 procent ses měl naučit na základce. RaS má pravdu a jinak značkové prodejce bych neoznačoval překupníky. Výrobce jim stanoví za jakých podmínek mohou jejich vozy prodávat! :D
Pokud vím, tak jsem řešil stovky % u ND. Nevím, proč do toho taháš nové vozy. Příště radši lépe čti místo urážení ostatních. Nechápu, proč se do mě hned navážíš.

To chb: To dává smysl. Díky za vysvětlení.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7220
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

26. 1. 2017, 12:03

Andy V píše:Problém je v tom, že automobilka dostane 6%. Kde je zbytek z těch stovek %? To je nefér, když překupník dostane víc než výrobce ne?
tržba (obrat) - náklady na výrobu = zisk
Nic????
bože dobrej....
schopnost porozumět psanému textu = 0
základní ekonomická gramotnost = 0
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

26. 1. 2017, 12:06

To sulekb.
Naposledy upravil(a) kovoel dne 8. 7. 2018, 3:46, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
Andy V
Příspěvky: 186
Registrován: 17. 8. 2016, 11:46
Bydliště: Rakovnicko

26. 1. 2017, 1:10

testone píše:
Andy V píše:Problém je v tom, že automobilka dostane 6%. Kde je zbytek z těch stovek %? To je nefér, když překupník dostane víc než výrobce ne?
tržba (obrat) - náklady na výrobu = zisk
Nic????
bože dobrej....
schopnost porozumět psanému textu = 0
základní ekonomická gramotnost = 0
Vážně? On je zisk rozdíl mezi obratem a náklady na výrobu? Ještě, že jsi mi to řekl. Když se ND prodávají s přirážkou 300-1 000%, tak to jde pochopit buď tak, že je to přirážka oproti ceně, za kterou to prodá výrobce nebo ceně nákladů na výrobu. Tak nebo tak se mi zdá, že výrobce tedy dostane z výrobku třeba za 400 stovku cca. V tom má svůj obrat, z toho odečte náklady na výrobu a má zisk. Těch zbylých 300 jde kam? Já to chápu takhle. Pokud je to jinak, tak to uveď na pravou míru.

Jsem docela nemile překvapen, kolik je tu primitivů, co se musí místo argumentace nebo napravení neznalosti ihned ohánět útočením a nadáváním. Navíc v takovém věku, kdy by člověk očekával nějaký rozum.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 1. 2017, 1:35

výrobce prodá 1 výrobek ročně třeba za 1 000 000,- to je jeho roční tržba, aby to vyrobil nakoupí materiál na její výrobu třeba za 100000,- potom zaměstná lidi, kterým taky zaplatí, pak má nějaké prostory , náklady na stroje, další a další náklady a když to všechno sečte tak náklady na ten jeden výrobek jsou třeba 950 000,- a té firmě pořád ještě pořád zbývá 5% z tržby jako zisk třeba na potenciální růst, případně na výplatu divident majitelům atd, všechno běží, všichni dostali své platy atd ale pořád je zisk.. samozřejmě firmička se ziskem 1mega ročně není tak zajímavá co se zisku týče jako automobilka s 320miliardama.. a když už ten zisk máš tak z něj platíš daně.. proto je lepší ten zisk "nemít" a na konci roku si radši přikoupit další stroj a zvětšovat firmu a její obrat aby jednou neměla obrat 1mega ale těch třeba 320miliard..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Andy V
Příspěvky: 186
Registrován: 17. 8. 2016, 11:46
Bydliště: Rakovnicko

26. 1. 2017, 1:44

To je mi jasný. Dejme tomu ND se vyrobí za 100 (je asi jedno čeho, Kč, eura,...). Dejme tomu, že je v tom i těch 6% zisku, prostě za 100 o prodá výrobce. Ale když je přirážka 400%, tak to chápu tak, že konečná cena je 400. O tohle mi jde. Nebo se ta přirážka počítá z jiné částky než z konečné ceny od výrobce?
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7220
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

26. 1. 2017, 3:22

Andy V píše:To je mi jasný. Dejme tomu ND se vyrobí za 100 (je asi jedno čeho, Kč, eura,...). Dejme tomu, že je v tom i těch 6% zisku, prostě za 100 o prodá výrobce. Ale když je přirážka 400%, tak to chápu tak, že konečná cena je 400. O tohle mi jde. Nebo se ta přirážka počítá z jiné částky než z konečné ceny od výrobce?
ne
ne
ne
nelze to takhle počítat na jednom dílu
musíš to počítat za celou firmu za nějaké období
na to, abys prodal ten jeden šroubek za stonásobek potřebuješ hromadu neproduktivních nevýdělečných činností, které musíš zaplatit z toho stonásobku
počínaje hajzlpapírem pro zaměstnance a konče provizí pro prodejce
to bys pak musel když se jdeš vys.... za ten hajzl zaplatit - nic není zadarmo
To je tak těžký to pochopit?
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

26. 1. 2017, 3:42

Andy V píše:To je mi jasný. Dejme tomu ND se vyrobí za 100 (je asi jedno čeho, Kč, eura,...). Dejme tomu, že je v tom i těch 6% zisku, prostě za 100 o prodá výrobce. Ale když je přirážka 400%, tak to chápu tak, že konečná cena je 400. O tohle mi jde. Nebo se ta přirážka počítá z jiné částky než z konečné ceny od výrobce?
Nikdo ti nedopovídá tak to zkusím já.
Zůstaneme u toho co napsal RaS, jednoduché a jasné. Jen pro upřesnění pokud je něco za100 a přirážka 400 procent tak konečná cena je 500, nikoliv 400.
Mimo to že jsi prodal stroj za 1 000 000, tak jsi také prodal nějaké náhradní díly. Náklady jsou také jak napsal RaS, ale náklady na jednotlivé náhradní díly jsou řekněme 5 000. Proč je ale za tuto cenu prodávat. Vždyť pokud se někomu zastaví mašina za mega, tak musí jít rychle pro náhradní díl. Tak si k nákladům připočteš 400 procent a máš tržbu 20 000 za ND. Nikdo jiný takové ND nemá. No a v roční tržbě se u tebe projeví 1 020 000 tak to v procentech není nic moc. Ale v nákladech pouze o 5 000 a u zisku 50 000 plus dalších 15 000 a to je pro tebe sakra rozdíl.
Platí co tu bylo napsáno výš o prodeji ND a srovnání s prodejem drog. Tak to je.
Krása pomíjí, blbost je věčná
Uživatelský avatar
Andy V
Příspěvky: 186
Registrován: 17. 8. 2016, 11:46
Bydliště: Rakovnicko

26. 1. 2017, 4:51

Jo, promiň, máš pravdu. 500. Nevim, proč jsem psal pořád 400 a myslel na 300%. Nevadí. Hlavní je, že najednou to šlo vysvětlit a bez urážek nebo hloupých poznámek. Za to vám oběma děkuji. Takže beru zpět ty primitivy. Ale proč to nešlo rovnou? Musíte pochopit, že když to nikdo nevysvětlí a sám si to nenajdu, tak to prostě nemusim vědět. Je to smutné, ale ani v "základech ekonomiky" na vysoký nic podobného nepadlo. Nehledě na to, že se zajímám radši o techniku než obchod. To ale snad není důvod na mě útočit. Zase třeba mám náskok v něčem jiném. Těžko říct, když se neznáme.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7220
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

26. 1. 2017, 5:06

Andy V: pokud jsem se Tě dotknul, omlouvám se
takhle zhurta jsem spustil proto, že v daný okamžik jsem ze Tvé první reakce nevyčetl schopnost a ochotu se zamyslet nad svou neznalostí (každý má nějakou, to není nic ani špatného ani zvláštního)
spíš mi to přišlo jako vášnivá závistivá demagogická obhajoba zjevného nesmyslu
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

26. 1. 2017, 5:33

I já se připojuji s omluvou, ale když si přečteš nebo dáš někomu přečíst tvoji první reakci tak..... Rozhodně nic ve zlým. :D :D :D
Krása pomíjí, blbost je věčná
Uživatelský avatar
Andy V
Příspěvky: 186
Registrován: 17. 8. 2016, 11:46
Bydliště: Rakovnicko

26. 1. 2017, 7:05

Demagogická obhajoba to ne. Já si rád nechám poradit od zkušenějších nebo znalejších, ale prostě ne bez rozmyslu. okud nepochopím proč to tak je, tak otravuju. :D A víc bych to nerozpatlával ať tu pořád nespamuju.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 1. 2017, 10:44

Je pěkné, jak se tady operuje termíny jako "marže 300%".
Ale marže za normálních podmínek nikdy nemůže být větší než 100%. A i těch 100% je jen tehdy, když zboží ukradu (tj. mám nákupní cenu nula).
Marže se počítá takhle:
marže=(prodej-nákup)/prodej*100%
Neumím se vložit vzorec, tak to píšu takhle slovně.
Pokud je řeč o zvýšení ceny třeba o 300% oproti nákupní nebo výrobní ceně, tak by se tomu muselo říkat obchodní přirážka, nikoli marže.
RaS píše:a v čem je jako problém? když vezmu že automobilka škoda měla tržby v roce 2005 320miliard a zisk 18,5miliard.. tak je to třeba těch 6%
je potřeba vědět co je zisk.. mě by stačilo z toho obratu klidně 0,1% :D
Kecáš. Těch 0.1% je 320 miliónů, a za to Ty bys předpokládám ani nevstal ráno z postele. ;-)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 1. 2017, 6:50

Mex píše:Je pěkné, jak se tady operuje termíny jako "marže 300%".
Ale marže za normálních podmínek nikdy nemůže být větší než 100%. A i těch 100% je jen tehdy, když zboží ukradu (tj. mám nákupní cenu nula).
Marže se počítá takhle:
marže=(prodej-nákup)/prodej*100%
Neumím se vložit vzorec, tak to píšu takhle slovně.
Pokud je řeč o zvýšení ceny třeba o 300% oproti nákupní nebo výrobní ceně, tak by se tomu muselo říkat obchodní přirážka, nikoli marže.
RaS píše:a v čem je jako problém? když vezmu že automobilka škoda měla tržby v roce 2005 320miliard a zisk 18,5miliard.. tak je to třeba těch 6%
je potřeba vědět co je zisk.. mě by stačilo z toho obratu klidně 0,1% :D
Kecáš. Těch 0.1% je 320 miliónů, a za to Ty bys předpokládám ani nevstal ráno z postele. ;-)
320mega to je skoro mega denně, že jseš to ty posílej každej den polovinu a budu vstávat v kolik budeš chtít :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

1. 9. 2017, 9:47

Něco jsem hledal a po letech jsem znovu narazil na tohle téma. Na první stránce jsem psal, že bych výrobu nového nešikmookého soustruhu soustruhu zařadil na příští pětiletku a ono už 5 let uběhlo. Sakra :lol: Shodou okolností zrovna řeším resuscitaci Simonetu 102 a prošel jsem spousty stránek s podobných strojích jako je Schaublin 102. To je tak parádní koncepce, že skoro uvažuju, že bych tu výrobu opravdu dal do plánu na ......... příští pětiletku :lol:
No, vážně .......... kdybych udělal modely pro slévárnu na lože Schaublin 102, měl by o odlitky ještě někdo zájem?
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“