kuželové pravítko k ruskemu soustruhu 1i611p

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Odpovědět
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

1. 5. 2017, 2:15

Prodám kuželové pravítko k mě neznámému tipu soustruhu. Doteť jsem nebyl schopný dopátrat se na jaký soustruh to vlastně bylo. Kdysi jsem ho koupil na netu v domění že ho připasuji na můj soustruh SU32, ale to nefungovalo uspokojivě, jelikož se tam nevešlo a potom se mi podařilo sehnat origo k SU32. Válí se mi tu a tak bych ho zase poslal dál. Musím trochu ty nepotřebné věci zredukovat, jelikož akorát zabírají místo. Jako vždy rád za něco vyměním nebo cena 2400kč. To jsem za něj kdysi zaplatil. Některé fotky jsou ještě z původního inzerátu když jsem ho kupoval. Jediný zásah který jsem na něm udělal je že jsem lehce ofrézoval hrany toho krycího plechu.

Oprava je to na ruský soustruh 1i611p

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) HonzaHorka dne 3. 5. 2017, 7:58, celkem upraveno 1 x.
slastr
Příspěvky: 137
Registrován: 6. 10. 2013, 7:07

3. 5. 2017, 6:58

Tak toto kuželové pravítko je na ruský soustruh 1i611p a podle fotky k němu chybí úchytka na lože a vodící tyč, nebo ho máš někde bokem ?
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

3. 5. 2017, 7:17

Ne mám jen to pravítko. Úchyt na lože a vodící tyč jsem kdysi k tomu originálu na su32 vyráběl.
Každopádně super že po letech konečně alespoň Vym k jakému soustruhu to vlastně je.
Moc díky za identifikaci
semij
Příspěvky: 31
Registrován: 1. 8. 2016, 8:37

3. 5. 2017, 8:43

Ahoj, o pravítko bych měl zájem, odkod jste?
slastr
Příspěvky: 137
Registrován: 6. 10. 2013, 7:07

3. 5. 2017, 9:59

Ahoj -semij- ty máš rusáka - 1i611p ?
brutal
Příspěvky: 603
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

4. 5. 2017, 12:07

HonzaHorka píše:Ne mám jen to pravítko. Úchyt na lože a vodící tyč jsem kdysi k tomu originálu na su32 vyráběl.
Každopádně super že po letech konečně alespoň Vym k jakému soustruhu to vlastně je.
Moc díky za identifikaci
Vyrobit držíčí tyč a její konzoli, které fixují statickou část pravítka, si umím představit, ale vyrábět i nový příčný šroub a navíc tak, aby stále fungovalo i ovládací kolečko (tj. posuvně napojit k hřídeli kolečka), už bude asi jiná liga, to bych si snad radši koupil úplně jinej soustruh :)
Naposledy upravil(a) brutal dne 4. 5. 2017, 9:18, celkem upraveno 1 x.
semij
Příspěvky: 31
Registrován: 1. 8. 2016, 8:37

4. 5. 2017, 8:38

Ne, já mám SN320. K tomu se pravítko nedělalo (v manuálu není a nikde na netu jsem ho nenašel), i když soustruh je na něj připravenej - zadní uchycení šroubu posuvu vypadá jako na S28 a po povolení kostky ložiska se celá kostka i s posuvem hejbe, takže stačí jen napasovat pravítko. Asi by tam šlo i z S28 ale blbě se shání, je drahý a navíc tam nemá tu vodicí rybinu jako tohle. S tou rybinou pak totiž stačí povolit/utáhnout šroub zajišťovací tyče a můžeš měnit jestli děláš kužel nebo rovinu - na S28 musíš přestavit pravítko na nulu nebo vyndat spojovací díl pravítka a ložiskové kostky (alespoň myslím) :-)
slastr
Příspěvky: 137
Registrován: 6. 10. 2013, 7:07

4. 5. 2017, 11:58

Taky si myslím, že by to mohlo být tak, jak píšeš, já pravítko mám, ale nemám ten delší šroub, takže sem ho ani nezkoušel namontovat, jenom čekám, až ho někdo bude inzerovat, že bych ho koupil, jestli ne, tak pravítko půjde do světa..... za tu cenu, co ho Honza prodává bych ho bral taky !!!
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

4. 5. 2017, 12:12

Jen doplním, že pravítko se k SN320 originálně dělalo a i v manuálu je uvedeno. :) Že je prakticky nesehnatelné je věc druhá. :)
Snímek obrazovky 2017-05-04 v 13.09.46.png
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

4. 5. 2017, 5:59

brutal píše:
HonzaHorka píše:Ne mám jen to pravítko. Úchyt na lože a vodící tyč jsem kdysi k tomu originálu na su32 vyráběl.
Každopádně super že po letech konečně alespoň Vym k jakému soustruhu to vlastně je.
Moc díky za identifikaci
Vyrobit držíčí tyč a její konzoli, které fixují statickou část pravítka, si umím představit, ale vyrábět i nový příčný šroub a navíc tak, aby stále fungovalo i ovládací kolečko (tj. posuvně napojit k hřídeli kolečka), už bude asi jiná liga, to bych si snad radši koupil úplně jinej soustruh :)

U SU32 se nemusel vyrabet nevej sroub. Vse je na stroji pripraveno a pouze se odstrani zadni domek pricneho sroubu a po namontovani pravitka se pres prodlouzeni spoji pravitko se sroubem, takze netreba jakychkoliv uprav sroubu. Take jsem to tak resil kdys jsem toto pravitko pasoval na me su32, ale problem bym v tom, ze se mi nechtelo to pravitko nicit a tak jsem musel vyrobit pro uchyceni na soustruh mezydesku, ktera byla cca 80mm silna a potom jiz bylo pravitko daleko od loze a ta upinka byla dost namahana a pruzilo to a nebylo to uplne ok. Tak jsem to zavrhl no a potom jsem dokonce sehnal origo pravitko, takze bylo po problemu.
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

31. 5. 2017, 8:33

Prodano
Odpovědět

Zpět na „Prodej“