Free Energy

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 1:05

Jo ale ten kdo to vetsinou prekrocil mel ty veci zmerene a vedel ze tam je nejaka rezerva
Nebyl to proste internetovej kecal kterej ma problem s kupeckymi pocty

Jen nadseni pro vec vetsinou nestaci
Nekdy je dobry vedet co delas a proc to delas
Je krasny ze tu nekdo rika jak tu energii z niceho dostanes protoze to cetl na netu ale kdyz se zeptas jak to funguje tak je ticho
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

24. 1. 2018, 1:34

... jako nemysli si, že jsem proti, naopak hltám info o Free Energy, ale jsem celkem realista, tak mám nastavený silný filtr :D, občas v hospodě, nebo při nějaké "mimozemské" debatě padne: "já vím, že to jde" říkám ano, ukaž mi kde a já se tam zajedu podívat .. do dnes nikde. Už jsem byl domluvený s jedním hodně studovaným kamarádem, kterej vypadalo, že ví o čem mluví (během "jednoho" piva pokreslil asi balíček účtenek), jen nemá technické vybavení na sestrojení, ale je to prý strašně jednoduché, nabídnul jsem mu celou svou dílnu vč. CNC zdarma! s tím, že pokud bude nějaký díl nad mé možnosti zajistím jeho výrobu kooperací, už se neozval ... tak stále čekám (doufám) jestli to někdo zlomí.
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 1:41

Jo mam podobny pristup
Kdyz to neni ocividna hovadina rad si to vyslechnu
Zatim nikdo nic nerealizoval
Nabizim taky moznosti
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

24. 1. 2018, 2:40

No to se asi načekáte. :D
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 1. 2018, 3:37

Teda když i strojaři a technici obecně dokážou celkem vážně diskutovat nad podobnými "vynálezy" jako energie z vakua/rezonance/atd., tak si skoro ani nedovedu představit, jak musí vypadat fórum nějakých humanitně zaměřených lidí. ;-)

K tomu dříve zmíněnému vodíku: on se sice dá produkovat jen s energetickou ztrátou, ale to by možná až tak nevadilo, protože jsou situace, kdy je energie přebytek a i tak by to stálo zato.
Ale vodík je hrozná mrcha, má velmi špatné fyzikální vlastnost - strašně malá molekula která proleze ledasčím, navíc když už tím prolejzá tak to ničí (vodíková koroze), prakticky se nedá v rozumných podmínkách zkapalnit atd.
Kdybych si mohl vsadit, tak bych si tipnul, že vodík se v automobilizmu neprosadí, že je to slepá větev.
I s mnohem snadněji zpracovatelným plynem (metan, v praxi ve formě CNG) je tolik problémů, že se obtížně prosazuje. A to je práce s metanem řádově snažší než s vodíkem.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

24. 1. 2018, 4:15

... můj názor je, že spíše než se honit za modlou nějaké sci-fi energie, tak vložit úsilí a finance do přírodních zdrojů, na 1m2 dopadá 1000W slunečního záření, umíme využít a dost neefektivně jen zlonek, vítr fouká všude kolem, vlny na moři se vlní do nekonečna, přílivové proudy proudí do nekonečna a všichni pořád kde je ta FreeEnergy .. tady ku..a :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

24. 1. 2018, 4:28

Když už jsme u toho vodíku, nezkoušel tu někdo použití HHO (Brownův plyn) jako podporu lepšího spalování klasických paliv (benzín, nafta) ve spalovacích motorech (automobil)? Je to také pohádka?
atlan
Příspěvky: 3349
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

24. 1. 2018, 4:56

Staci vediet pocitat. Je to somarina, spocitaj si objem nasavenaho vzduchu k objemu vzduchu vyrobeneho HoHoOo dedom mrazom.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

24. 1. 2018, 5:10

Nemyslím, krmit sání motoru jen HHO. Myslím ke stávajícímu vzduchu přisávat HHO jako katalyzátor spalování. Třeba jestli ten čistý kyslík navíc dokáže ovlivnit kvalitu spalování a zvýšit tak účinnost.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 5:37

Spocitej kolik desitek kilowat sezere ten generator hho kdyz ho budes pridavat byt jen 10%
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 5:44

pro zvyseni vykonu je levne a osvedcene vstrikovani vody, jen vyrobci aut mi tu pripadaji jak ti hledaci volne energie a vstrikuji mocovinu, jakozto vysledek odborneho vedeckeho badani
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 5:48

Mex píše:Teda když i strojaři a technici obecně dokážou celkem vážně diskutovat nad podobnými "vynálezy" jako energie z vakua/rezonance/atd., tak si skoro ani nedovedu představit, jak musí vypadat fórum nějakých humanitně zaměřených lidí. ;-)
Podívej se na emimino a máš to :-) Horoskopy jsou tam hotová věc a hubnutí vždy zásadně podle měsíčních fází :-) I když tady to už někdy vypadá podobně, jen se mluví o rezonanci a volné energii :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 5:58

Mocovina je na snizovani podilu nezadoucich oxidu dusiku a funguje to
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 1. 2018, 6:10

Ono to HHO alias Brownův plyn i nějak funguje, ale energeticky to stejně nevychází.
Tady už se nejedná o nerespektování fyzikálních zákonů, ale jen o lepší využití energie z paliva.
Princip je ten, že vodík a kyslík, přidaný k běžnému palivu, změní (zrychlí) hoření toho paliva a tak umožní lepší využití energie, která tím hořením vznikne. Funguje to stejně jako všelijaká aditiva do paliv pro zvýšeni výkonu motoru.
Problém je, že to zvýšení účinnosti spalování je v praxi stále nižší než množství energie, potřebné k produkci HHO elektrolýzou.
atlan
Příspěvky: 3349
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

24. 1. 2018, 6:40

Vyrabat HHo v aute je somarina, energeticky nevyhodne, a aby sa to prejavilo v spalovani by to musel byt velky HHO ale ked mas na zadny sedadlach vela miesta preco nie... Nebudes mat spotrebu benzinu 5l na 100km ale 6l a to sa samra vyplati.
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“