Nemluví se primárně o srážení hran ale o odjehlení, protože žádný slušný výrobce nepustí z ruky výrobek, kde se zákazník hned řízne o grot. Protože ale ruční odjehlení je otravné, podle možností se nahrazuje srážením hran. CNC mašině je naštěstí úplně jedno jestli svislou hranu udělá ostrou nebo s malinkým radiusem, proto se toto řešení používá celkem často.
Ostatně podle někdejší ČSN 01 3130 (nevím teď, jestli to platí i podle současné EN ISO 129) se podle netolerovaného výkresu, kde nebylo o hranách nic napsáno, všechny hrany automaticky považovaly za sražené, takže ta úvaha pořád ještě není úplně mimo
Jinak kdybych měl nějaké stroje a uměl to s nimi a měl na to volnou kapacitu, tak by podobná debata stejně proběhla, protože výrobce by měl zákazníka vždycky upozornit, když má dojem, že je ve výkrese nějaká nejasnost nebo si zákazník neuvědomil náročnost některých operací.
EDIT: ještě se omlouvám za to, že jsem si myslel, že zadní stěna má tloušťku 1 mm a vyvozoval z toho závěry. Teď už chápu, že má tloušťku 2 mm, i když na výkresu je kóta 1,00.