Scanything a CNCremote

Odpovědět
fupe
Příspěvky: 577
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

3. 12. 2019, 1:34

Ahoj všem,
Nejakou dobu si hraju s konfiguraci pro plasmu a majitel mašiny našel software scanything https://www.sheetcam.com/Scanything/index https://www.youtube.com/watch?v=9Wlb6wgCgbY nebo https://www.youtube.com/watch?v=PNXWFEWDgTYa poprosil mě jestli bych to neuměl rozběhat pod linuxcnc. Zatím jsem našel jen pár zmínek pro widle a MACH3 , ale ten nemám rád, tak jsem se vydal opačnou cestou. neprobádanou a složitejší, ale bez machu.
Zkusil jsem to a konečně se mi po týdnech bádání povedlo to celé zkompilovat a propojit přes sdílenou pamět. Ještě sem to netestoval s mašinou, protože se ještě nehýbe, ale v simulaci to s osama hejbe.
Nehráli jste si s tím někdo?
Idealní věc pro pálení plechů. Vezmu starej, třeba poškozenej díl, objedu ho kamerou, tim vznikne dxf, to můžu upravit/opravit a následně vypálit.
nebo obtáhnout díl fixou na papír a nasledně sejmout do dxf. Pro plasmu asi není potřeba honit desetinky milimetru.
Jak říkám. netestoval sem to v realu, tak scháním informace.
Kdyby někdo měl zájem to otestovat, tak mám asi tři stránky poznámek, jak to celé pospojovat, dotahat potřebné balíky, upravit zdrojáky a podobně.
Rozběháno na Linux Mint 19.2 "Tina" - Cinnamon (32-bit), 32bitu protože samotný scanything je psan pro 32 a ne pro 64. linuxcnc 2.9.0 devel poslední verze, dokompilované preemt jadro s patřičnými patchy a CNCremote ( to je část která spojí scanything a linuxcnc) v nejaké starší verzi s protobuf, protože autor to v současné době přepisuje, ale trvá mu to už nejaký rok a nikam se zatím nepohnul.

Martin
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“