SN 400

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
aga1001

14. 1. 2020, 1:58

Ja som tú vôľu vymedzoval tam. Volil som kompromis medzi veľkosťou vôle a silou akou musím otáčať kľukou a mám ju desať dielikov. Tvojich dvadsať dielikov je milimeter na polomere.
Fugo
Kontaktovat uživatele:

14. 1. 2020, 2:12

Hele to je divný, když to dotáhnu tak se mě akorát opře nunius víc o suport a pak to rukou neutočím, já bych potřeboval vymezení vůle trapéz versus matka v příčném suportu, na starým sosutruhu jsem ji měl tu matku v příčným suportu povolenou od suportu (kostka s trapéz závitem pro šroub posuvu a samotná kostka byla šroubovaná k suportu šrouby).
Tak na tuhle matku bych se rád dostal a buď jestli je rozřízlá a dá se stáhnout a nebo to prostě zkontrolovat, jestli to není nějak povolený.
Nudím se a tak zkoumám co je na co :-)

Doplnění, nehledě na to že těma matkama na hákový klíč vymeziš tu vůli u nonia ale pak to točí tím trapézem, ten trapéz nejde až do kličky, mezi pohybem kličky a pohybem trapézu mám prodlevu jeden dílek.
Mě ty vůle ani tak nevadí , když už je to v záběru tak je to ok, ale prostě zkoumám.
aga1001

14. 1. 2020, 2:30

Ja mám teda kľuku so skrutkovicou pevne spojenú a tým pádom tam nie je žiadna vôľa . Tú kocku čo myslíš je upevnená pod skrutkami tuším na osmičku alebo desiatku imbus z vrchu suportu, vidiš ich hlavičky zapustené do suportu ale tá kocka je pevná takže vôľa v závite za zmenší len jej celkovou výmenou. Nepodarilo sa mi tento suport rozobrať respektíve, nemal som gule rozhádzať suport na cimpr capr, tam totiž treba rozobrať to uloženie pri nóniuse. Tými maticami sa upravuje vôľa ložisiek v domci suportu.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“