Osa Y nastavenie domovskej pozicie (motory padaju dole)

Odpovědět
Stan25
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 12. 2020, 7:47

14. 12. 2020, 11:34

Ahoj, staviam rezacku polystyrenu. Davam to na stavebnicove profily, osa x je ok (vozik bezi cez ozubene koliesko a remen) no pri osy Y mam problem ze mi nechce ostat vozik stat na zadanej polohe , zakazdym padne dole.
Motory mam nema17, 4ks. 2x 2y....
Na druhej rezacke cez inu elektriniku mi motory holduju bez problemov. Tam je ale Mach3 na tejto mensej idem cez arduino. Neda sa to niekde prepnut (zapnut(.
Vdaka za odpoved.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 12. 2020, 2:06

Co to znamená "Arduino" ? Myslíš GRBL na Arduinu?

Když ti motor nedrží pozici, tak je asi odpojený signálem Enable.
GRBL ty motory odpojuje, aby to při stojících osách zbytečně nehřálo.

Ve standardním GRBL se to uživatelsky nedá zrušit. Jestli chceš udělat pokus, tak vyhni nohu 8 na Pololu driveru ze soklu ven, pak procesor nebude mít nad Enable kontrolu.
Nebo si to GRBL uprav. Zdrojáky jsou k dispozici, a je to celkem snadné. Stačí například v souboru "stepper.c" zakomentovat poslední 3 řádky rutiny "st_go_idle()". Nebo v souboru "cpu_map.h" namapovat Enable na nějaký jiný nepoužívaný pin.

Pokud to uděláš vyhnutím nohy, tak můžeš zablokovat to vypínání motorů jenom pro některé osy. Pokud to upravíš v programu, tak to zablokuje kompletně i pro osy, kde to nepotřebuješ.

Jestli to chceš vyzkoušet, tak jsem ti vygeneroval nejnovější GRBL se zablokovaným vypínáním motorů.
grbl.zip
(29.91 KiB) Staženo 161 x
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“