
corona virus - obecna diskuze
Nejde o program, papír snese všechno. Ale jde o lidi, kteří tyhle dvě strany reprezentují.Mex píše: ↑27. 3. 2021, 7:24Když jsi to sem dal, tak asi s tím názorem souzníš.
Tak se zkusím zeptat: co je na programu a základních názorech třeba té Trikolóry fašistického?
Docela bych to chtěl vědět, protože se je chystám volit. A pokud by měli opravdu fašistické (tedy levicové) tendence, tak to by pro mě byl zásadní argument proč jim to nehodit. Levičáky prostě volit nebudu nikdy a za žádných okolností.
Zatím jsem z nich ale nabyl dojmu, že jsou naopak spíš pro omezení vlivu státu a pro celkově malý stát. Tedy přesný opak fašismu.
U SPD to myslím s rolí státu není příliš odlišné. Ti ale do toho dávají hodně tu národoveckou linku.
Ale jejich program nějak moc nestuduju, tak se třeba pletu. Nelíbí se mi jejich styl vedení strany, takže těm to z těchto technických důvodu určitě nehodím. I když s dost věcmi v jejich programu bych asi jinak celkem souhlasil.
Za případné vysvětlení předem děkuji.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vacl ... lidi-49736
Zde byl i věřil Klausovi ml., že nevěděl, s kým se fotí. Ale jde o to, že ten Zdeněk Pernica se snaží vyfotit s Klausem, tzn že mu Klaus něčím imponuje. Takže nemám důvěru v Trikolóru, protože k ní tíhne tato sorta lidí.
Dále
https://plus.rozhlas.cz/vaclav-klaus-ml ... o-7786482
Vem si program SPD a Trikolóry a porovnej si je. Dej si k tomu i program NSDAP (https://www.moderni-dejiny.cz/clanek/pr ... 24-2-1920/).
U SPD a Trikolóry i já budu souhlasit minimálně se dvěmi třetinami programu. Když si přečtu program NSDAP, tak s půlkou nebudu mít problém. Ale jak se říká, "Ďábel je skryt v detailu".
Osobně neznám žádného příznivce Trikolóry, abych s ním vedl diskusi a udělal si názor na jeho názor (covidová doba osobním setkáním nepřeje). Znám ale pár voličů SPD a to jsou teda celkem paka (tím neříkám, že jsou paka všichni voliči SPD, ale ty co znám já, ti paka jsou).
To mnou napsané přirovnání (opakuji, že to není z mé hlavy) mě přišlo trefné. Obě strany podle mne představují podobný myšlenkový směr, jen se jejich příznivci rozcházejí třídně. Někdo by mohl říci, že označení "fašistické" je poněkud "tvrdé". Také myslím, že je to označení přehnané, ale myslím, že ideologie těchto stran jde tímto naznačeným směrem.
A jestli je fašismus levicový nebo pravicový? Jeho princip obecně vychází z levicových názorů, ale v okamžiku jeho propuknutí se začíná přesouvat doprava. Vůdcové (Mussolini i Hitler) levicové proudy následně potlačili, protože to bylo pro ně výhodnější.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Ta už tu je (alespoň co se týče ČR), akorát není rozlezlá jako ta britská. Sice nesmím jet např. na svou chatu, protože je v jiném okrese, resp. nikdo nesmí na žádnou svou nemovitost v jiném okrese – to by bylo neúnosné epidemiologické riziko pohybovat se v rámci vlastní nemovitosti, ale naopak můžu vycestovat do zahraničí do nějaké pr**le, kterou ani neumím najít na mapě a kde se absolutně nic nedodržuje a podle toho to tam taky vypadá - v podstatě taková burza mutací viru.atlan píše: ↑28. 3. 2021, 11:25 No neviem, ci sa tam zlepsuje situacia, pacidu kupovat svetla na cintorin aby mohli pochovavat aj v noci a prijmu 150 hrobarov. Umiera tam 3000ludi denne.
Ale nevadi antiruskarov tu je jak hub po dazdi, asi vytiahlo slnko, no ked dorazi JA mutacia bude veselo pac ani ockovanie na nu velmi nezabera. (ono to nieje otazka ci dorazi, ona pride, len je to otazka casu, tak ze 3 vlna v dohlade.)
Nafasujte konske lieky.
Já moc na kladný dopad současného omezení pohybu mezi okresy nevěřím. Už před tou uzávěrou růst počtu positivně testovaných brzdil v porovnání s předchozími týdny, a k následnému poklesu začalo dle mého docházet moc brzo po zavedení nových opatření. Sama vláda tvrdila, že se efekt projeví tak za 2 týdny.
Z nějakého důvodu, nevím jakého, se vlna vždy zastaví při počtu cca 80 000 - 90 000 positivních/týden. Můžou v tom hrát roli spíš sociologické jevy - na základě čísel si víc lidí začne dávat víc bacha, přibrzdí v některých svých "aktivitách" atd. Pak se to zase po nějakém poklesu otočí nahoru, protože si plno chytráků začne myslet, že už je to v suchu a začnou "rozvolňovat".
Naopak třeba za startem 3. vlny podle mého nestojí otevření hospod - ze stejného důvodu co jsem psal o vlivu uzávěry výše, spíš to pak mohlo přispět k pozdějšímu rychlejšímu růstu.
Spíš bych věřil, že v současné době může mít mnohem větší vliv povinné testování zaměstnanců. To je věc, co měla být už dávno - už na podzim, ale neschopná vláda to nebyla to nebyla schopna dát do chodu.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Ing. Aleš Honsa
Jinak ještě k lidem jako je Klaus, Landa, atd. Já bych ještě respektoval, že má někdo na opatření jiný názor (i když na základě jasných čísel je dle mého mimo). Ale že se stejní lidé ještě navíc staví proti očkování, které je navíc DOBROVOLNÉ - to už je dle mého o naprostém ignorantství. Nevím tedy názor Landy na očkování (a ani mě vlastně nezajímá), ale Klausův názor je jasný.
Politici jako Trump nebo Johnson se třeba dost stavěli proti nějakým razantním opatřením (i když v USA je situace komplikovaná, protože plno je v pravomoci guvernérů a státních vlád). Nicméně třeba Trump to dle mého dost stavěl na vakcinaci, a že teď můžou tak masivně očkovat vděčí Trumpově administrativě a ne Bidenově - ten akorát sklidil připravené (jedině, že to tedy nějak aktivně nepodělal jako u nás Babiš). Stejně tak Johnson. Takže Klausův postoj je vyloženi destruktivní a můžu být jen rád, že se tato pandemie nestala v době, kdy byl president nebo dokonce premiér.
Politici jako Trump nebo Johnson se třeba dost stavěli proti nějakým razantním opatřením (i když v USA je situace komplikovaná, protože plno je v pravomoci guvernérů a státních vlád). Nicméně třeba Trump to dle mého dost stavěl na vakcinaci, a že teď můžou tak masivně očkovat vděčí Trumpově administrativě a ne Bidenově - ten akorát sklidil připravené (jedině, že to tedy nějak aktivně nepodělal jako u nás Babiš). Stejně tak Johnson. Takže Klausův postoj je vyloženi destruktivní a můžu být jen rád, že se tato pandemie nestala v době, kdy byl president nebo dokonce premiér.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Ing. Aleš Honsa
Někdo možná jo.
Já teda říkám, že je to označení nesmyslné. Fašismus se zde používá jako nálepka něčeho, co je "prostě špatné". Aniž se autor zamyslí nad tím, co fašismus vlastně znamená.
A znamená právě skoro přesný opak toho, co má v programu Trikolóra.
Velmi jednoduše:
- levicový směr: silný stát, společnost a myšlenka je důležitá, člověk je nic, stát se o všechno postará, a to i proti vůli jednotlivců, protože ví nejlépe, co je pro ně dobré
- pravicový směr: člověk je nejdůležitější, stát má být malý a dělat jen to nejnutnější, jednotlivec je odpovědný sám za sebe, stát mu do toho bude kecat jen tam, kde je to opravdu nezbytné pro možnost soužití moha lidí pohromadě
Obě hnutí byla těžce levicová, a to samozřejmě celou dobu. Navíc v kombinaci s vůdcovským principem - vůdce je ztělesněním a nositelem základní myšlenky.
K detom vo vecnej rovine.
U nas uz prebelhlo v spravach ze ockovanie deti bude -pravdepodobne nutne tiez.
Vyjadroval sa k tomu nejaky odbornik ...nie vlada.
Bolo to na TA3 spravodajska TV.
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Pan doktor říká A, ale už vlastně neříká B - jen opakuje Berana. Když už zmiňuje např. worldmeter tak by si mohl udělat průzkum, jak to kde vypadá a jaká tam jsou opatření. Už jsem to tu minimálně jednou psal - teď, po 1 a 1/4 roce už se dá vše porovnat na základě konkrétních a relevantních metrik.
Rozhovor je dle mého špatně veden. Mantinely jsou zjednodušeně Taiwan - Brazílie. Taiwan jako příklad kde se vše podařilo zvládnout. Brazílie naopak jako příklad země kde si ze všeho hlavně vláda udělala srandu, nic se neřeší a vypadá to, jak to vypadá, dokonce vypěstovali "vylepšenou" verzi viru. Státy jako Jižní Korea, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland se drží u mantinelu Taiwan. Naopak státy jako GB, nebo nakonec my se držíme u mantinelu Brazílie. Přesněji řečeno my spíš lítáme jako puk od mantinelu k mantinelu. Nic jiného na tomto světě neexistuje a zbytek jsou fabulace. Takže dotaz by měl být jednoduchý a jasný - jak to tedy pane doktore chcete udělat, abychom nebyli druhá Brazílie?
Hlavně dle mého je odstrašující příklad Švédsko. Tam se v podstatě jelo dle teorií MUDr. Berana - tj. ochrana ohrožené skupiny a zbytek nechat ať jedná dle svého uvážení. Výsledek byl, jaký byl, a Švédsko od toho nakonec samo uteklo. Podle mého ochrana ohrožené skupiny za takové velké virové nálože je obrazně podobný úkol jako jet závod cyklotrial s kanystrem nitroglycerinu a nevyletět přitom do povětří.
Další dotaz by měl být, jak se pan doktor hodlá vypořádat s mutováním viru. Jak se ukazuje, tak vysoká virová nálož zvláště v absolutní hodnotě, vede k relevantnímu riziku vzniku mutace viru, která bude daleko více nebezpečná, než původní virus. Takže dobře, uvažme hypotetickou situaci - zvládneme tedy ochranu ohrožené skupiny a zbytek bude fungovat normálně, ale zbytek populace bude výrazně zasažen. Jak se tedy pak bude řešit situace, kdy se objeví mutace, která do rizikové kategorie posune paušálně už i lidi +50 oproti původní mezi +65, bude mít větší % hospitalizovaných a ještě navíc imunita z původní verze viru bude nespolehlivá - u třeba 3/4 původně nakažených dojde k reinfekci. A takto klidně pořád dokola co 1/2 nebo 3/4 roku - u další mutace už bude riziková skupina +35, pak +20, a nakonec už úplně všichni. Virus je znám krátce a není dostatečně popsán, nikdo neví, v co v nejhorším případě může zmutovat a jak by to bylo pravděpodobné
Stejně tak se vlastně do teď neví, jaké jsou dlouhodobé následky i u těch, co covi-19 prodělali jako rýmu nebo chřipku.
V neposlední řadě je tu efekt, o kterém už jsem taky psal. Zjednodušeně malé procento pravděpodobnosti výskytu při působení na velký soubor může vyprodukovat větší absolutní čísla výskytu než velké procento pravděpodobnosti výskytu při působení na malý soubor. Zjednodušeně zbytková skupina obyvatel po odečtení ohrožené skupiny – ta je však několika násobně větší než ohrožená skupina – může stejně tak kriticky zaplnit nemocnice jako čistě jen nemocní s covid-19 z ohrožené skupiny. Nemluvě, že se ukazuje, že lidi z této skupiny si třeba na JIP poleží mnohem déle než ohrožená skupina – prostě déle bojují o život.
Bohužel spousta vzniklých otázek, ale žádné odpovědi, protože je panu doktorovi nikdo nepoložil.
Příklad s hypotetickým virem způsobujícím demenci je zavádějící. Tady je třeba si uvědomit, že dle současného mustru se co se týče covid-19 dle mého jede především z důvodu cílení na očkování, příp. eventuálně vyvinutí léku. Druhá věc je brždění pandemických vln tak aby to bylo zdravotnictví schopné ustát.
Problém není s kvalitou života ve státech jako Austrálie. Problém je ve státech jako ČR, kde se o všem neskutečně polemizuje, nebo spíš chytračí a ještě ke všemu je tu neschopná vláda.
Když už se mluví o rizicích, tak dle mého riziko úmrtí s/na covid-19 už dost převýšilo běžné riziko úmrtí. Při vrcholu pandemických vln se bavíme skoro o řád vyšším riziku – to za situace, kdy je snaha vlnu brzdit opatřeními. Bez toho by se toto riziko posunulo na ještě vyšší hodnoty.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Ing. Aleš Honsa
Jinak popravdě já poslední dobou - a ta u mě začala už dávno před covid-19 - když slyším pojem selský rozum, nebo zdravý rozum, nebo dokonce zdravý selský rozum a hlavně za situace že ho někdo hodlá použít na řešení nějakého problému, tak se snažím utéct jak nejdále to jde. Výsledky takové aplikace jsou většinou dost katastrofální.
Když to řeknu slušně, tak je to terminus techniku kdy má někdo svůj osobní názor a chce ho povýšit na něco víc. Tj. kdy chce vytvořit situaci, kdy se všichni ostatní začnou červenat, že jsou tak hloupí, že si něco tak elementárního neuvědomují a raději mají mlčet.
Když to řeknu neslušně, tak je to něco co by se skutečně hodilo nejvíce někam do chléva mezi krávy nebo prasata - úhel pohledu zaměřený na jeden drobný detail bez nějakého rozhledu na celek.
Když to řeknu slušně, tak je to terminus techniku kdy má někdo svůj osobní názor a chce ho povýšit na něco víc. Tj. kdy chce vytvořit situaci, kdy se všichni ostatní začnou červenat, že jsou tak hloupí, že si něco tak elementárního neuvědomují a raději mají mlčet.
Když to řeknu neslušně, tak je to něco co by se skutečně hodilo nejvíce někam do chléva mezi krávy nebo prasata - úhel pohledu zaměřený na jeden drobný detail bez nějakého rozhledu na celek.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Ing. Aleš Honsa
je potreba vzit v uvahu, ze na jedne strane je clovek, ktery se nemocnych fyzicky dotyka mnoho let a je soucasti jejich osudu a na druhe strane jsou lide, kteri nemocneho cloveka videli naposled na praxi a od te doby a dnes delali poradce, od ktereho se nechas radeji osetrovat?
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
raději od mluvčí, samozřejmě ženského rodufilla píše: ↑30. 3. 2021, 6:19 je potreba vzit v uvahu, ze na jedne strane je clovek, ktery se nemocnych fyzicky dotyka mnoho let a je soucasti jejich osudu a na druhe strane jsou lide, kteri nemocneho cloveka videli naposled na praxi a od te doby a dnes delali poradce, od ktereho se nechas radeji osetrovat?
Samozřejmě od toho s praxí. Ale nechápu co to má co dělat s přístupem k covid-19.filla píše: ↑30. 3. 2021, 6:19 je potreba vzit v uvahu, ze na jedne strane je clovek, ktery se nemocnych fyzicky dotyka mnoho let a je soucasti jejich osudu a na druhe strane jsou lide, kteri nemocneho cloveka videli naposled na praxi a od te doby a dnes delali poradce, od ktereho se nechas radeji osetrovat?
Uvedu příklad od nás. Náš tým, co má na starosti řešení EMP, potřebuje dát do interakční komory absorbéry. Takže si tam dáme absorbéry, jaké budou z našeho úhlu pohledu, nebo chceme-li selským rozumem, nejlepší. Co na tom, že to zaneřádí vakuum a obecně čistotu komory (držené na vysoké hodnotě - teď nevím jaké je to číslo ISO). Co na tom, že tu bude materiál s vysokou tendencí k nukleární aktivaci, takže to pak bude "svítit" pěkně dlouho jak vánoční stromeček, takže se tam pěkně dlouho nikdo nebude moci dostat. Ale my si vyřešíme svoje.
Zase experimentátoři tam žádné absorbéry ze svého selského rozumu nechtějí – budou se jim tam akorát motat. Co na tom, že EMP se pěkně distribucí laserového svazku dostane až k laseru a tam ho odstřelí. Takže už si žádný experiment s interakcí laser-hmota neudělají. Ale budou mít v komoře plno volného místa.
A tak bych mohl pokračovat tým od týmu dál a dál.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Ing. Aleš Honsa
Někdy je ale problém, když pro stromy nevidíš les.aleshonsa píše: ↑30. 3. 2021, 6:40 Uvedu příklad od nás. Náš tým, co má na starosti řešení EMP, potřebuje dát do interakční komory absorbéry. Takže si tam dáme absorbéry, jaké budou z našeho úhlu pohledu, nebo chceme-li selským rozumem, nejlepší. Co na tom, že to zaneřádí vakuum a obecně čistotu komory (držené na vysoké hodnotě - teď nevím jaké je to číslo ISO). Co na tom, že tu bude materiál s vysokou tendencí k nukleární aktivaci, takže to pak bude "svítit" pěkně dlouho ...
Já nevím, jaký tlak a tvar licích kanálů použil výrobce auta při tlakovém lití dílu SA-2-YZ-45/6B, a jakou technologií pak polotovar obrobil.
Ale přesto dokážu (tím tebou opovrhovaným selským rozumem) posoudit, jestli je výsledné auto pěkné/hnusné, spolehlivé/nespolehlivé, úsporné/neúsporné, pohodlné/nepohodlné a podobně.