Voron 2.4 Level Zero

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3172
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

1. 9. 2023, 10:41

Fusion je zadarmo, což o to. Mě druhý rok napsali, že si mám obnovit registraci a čekal jsem 14 dnů. V té době jsem se nemohl přihlásit do cloudu. Třetí rok totéž, s tím že další už bude placenej. Ale bylo to v samých začátcích, teď už je to možná jinak. V každém případě jsem rád, že jsem přešel na Inventor (sice 2015), ale je o 1000 % uživatelsky přívětivější.
t256
Příspěvky: 2851
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

2. 9. 2023, 12:53

Nez se pustis do prace s nastroji typu fusion, poloz si otazku: Co budes delat v pripade, ze autodesk tohle proste vypne nebo zpoplatni takovym zpusobem, ze na to nebudes mit. Pokud nemas problem s tim, ze muzes kdykoliv prijit o vsechno co jsi v tom treba za poslednich 5let nakreslil, klidne ho pouzivej. V opacnem pripade se mu vyhni velkym obloukem.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22423
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2023, 4:34

Tohle neni problem ve chvili kdy muzes exportovat parasolid.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4919
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 9. 2023, 5:03

Nikdy ze me žádný kreslič nebude. Jde mi spíš o potřebu občas neco jen trošku poladit a to ideálně uživatelsky přívětivě. Kreslit lze skoro ve všem s editaci už je to podstaně horší. Když mi kámoš řekl, že Blender se učil na "pořádně" 10 roků radost nemám. Připomínám, že nikdo se tím neživíme, jen si hrajeme. Hned někdo napíše, že Blender mrská po půl roce ...
t256
Příspěvky: 2851
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

2. 9. 2023, 5:49

robokop píše: 2. 9. 2023, 4:34 Tohle neni problem ve chvili kdy muzes exportovat parasolid.
Pokud to jde exportovat se vsemi nacrty, vazbami, vlastnosmi... pak to asi takovy problem byt nemusi. Ja fusion nepouzivam, ale ze zkusenosti jsem ke kvalite exportu skepticky. Aby to nedopadlo tak jako s fusionem pro navrh pcb. Export je mozny - do pdf. (pro neznale, data tady tvori 2 vzajemne propojene soubory se schematem a deskou)

Autodesk po prevzeti oblibeneho navrhoveho systemu eagle nejdrive zavedl nutnost byt online - bez toho jinak klasicka desktopova aplikace prestala pracovat. A ted tvrdi ze podporu desktopove aplikace eagle vypne (soubory uz neni mozne otevrit ve starsich offline verzich kvuli nekompatibilite) a zakaznici maji prejit na plne cloudovy system fusion na bazi predplatneho, jez mj. "vyhody" napriklad vubec neumoznuje ulozit uzivatelska data na lokalni disk.
4squares4
Příspěvky: 156
Registrován: 17. 8. 2017, 6:12

2. 9. 2023, 6:23

S Fusion 360 dělám už nějakou řádku let na hobby úrovni a je tam vidět, jak se postupně utahují šrouby a uživatelé se tlačí do komerčního modelu na způsob měsíčního nebo ročního pronájmu. Začínám pomalu přecházet na Freecad. Pro menší firmu je Fusion asi fajn nástroj, ale pro člověka, co má strojařinu jako hobby, už to bohužel přestává dávat smysl. Samozřejmě chápu, že v tom Autodesk vidí ekonomický potenciál a léta to nabízeli zdarma. Nicméně zrovna ta hobby komunita jim dost pomáhala budovat marketing a ve finále i zpětnou vazbu, když bylo celý projekt ještě v plenkách.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2591
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

2. 9. 2023, 7:44

4squares4 píše: 2. 9. 2023, 6:23 S Fusion 360 dělám už nějakou řádku let na hobby úrovni a je tam vidět, jak se postupně utahují šrouby a uživatelé se tlačí do komerčního modelu na způsob měsíčního nebo ročního pronájmu....
Obchodni/byznys model SaaS (software as a service) se zacina protlacovat cim dal vic - od tvrde komercnich/prumyslovych SW az k "hobby" SW.
A cim dal vic se tlaci i oblbovani, ze jedine cloud - ovsem to je muj pomyleny nazor, ze jde o oblbovani :lol:.

Proste model drogovych dealeru - nejdriv "ochutnavka zdarma" a az ziskas zavislost (at jiz byznysovou - jako vyrobce neceho zcela jineho) nebo jako hobik, tak pride (kmotrovska) nabidka, ktera se neda odmitnout ... nebo ztezka ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
miv
Příspěvky: 799
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

2. 9. 2023, 7:55

lapa píše: 2. 9. 2023, 7:44
Proste model drogovych dealeru - nejdriv "ochutnavka zdarma" a az ziskas zavislost (at jiz byznysovou - jako vyrobce neceho zcela jineho) nebo jako hobik, tak pride (kmotrovska) nabidka, ktera se neda odmitnout ... nebo ztezka ...
To je asi nejlepší shrnutí toho, kterým směrem to jde.
Tady pomůže jen tvrdá konkurence. Ale ty 3D CAD systémy jsou hodně náročné z pohledu pracnosti, takže konkurence je docela pomálu. Já jsem zkusil i FreeCad, používal jsem Inventor a teď jsem u Fusion. FreeCad je jednoznačně nejhorší - zcela pochopitelně - je to prostě obrovské množství práce, které potřebuje finance. A ty profi CAD systémy prostě stojí peníze. Někdo to holt zaplatit musí.
lubbez
Příspěvky: 3172
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

3. 9. 2023, 10:09

No s Fusionem jsem se učil a pracoval dva a půl roku. Nakonec jsem ho opustil kvůli náhodě. Firma pro kterou jsem dělal mi poslala opět "mlčenlivost" na příští rok a krom jiného zde byl zákaz používání cloudových úložišť.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4919
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 9. 2023, 9:47

honzaZ píše: 1. 9. 2023, 12:15 není zač :wink: vypadá to jako vyryté tryskou právě 🤔 ubral bych tak 5% na průtoku :)
... jj pravdu mas, 90 procent a vysledek vyrazne lepsi :-) Obrázek

P.S. Koukám na YT na rozborku Bambulabky, ten extruder je docela celoplastova shitka. Voron má veškerá střeva převodu celokovová.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22423
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2023, 2:56

To uz vypada lepe.
Dokazes to kvalitneji vyfotit?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
4squares4
Příspěvky: 156
Registrován: 17. 8. 2017, 6:12

4. 9. 2023, 6:54

Barte, jestli ti z tiskárny leze takovej tisk s deklarovanýma nulovejma zkušenostma, tak to se těším jak to bude vypadat až to vymazlíš 😉
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4919
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 9. 2023, 9:55

Zkušenosti mám nulové, nemám důvod si vymýšlet. O nastavení tiskošky mám znalosti nabrané za 3 dny hi,.hi, hi :-) Během tisku jsem do toho permanent hrabal, zkoušel rychlosti od 100-500 procent atd :-) Průměr cca 90, výška 150mm

Obrázek Obrázek
miv
Příspěvky: 799
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

4. 9. 2023, 10:07

elbarto píše: 3. 9. 2023, 9:47
P.S. Koukám na YT na rozborku Bambulabky, ten extruder je docela celoplastova shitka. Voron má veškerá střeva převodu celokovová.
To je spíše nevýhoda - větší hmotnost a tím setrvačnost. Extruder u bambu je v pohodě z pohledu převodů. Horší je to spíše z pohledu demontovatelnosti při výměně trysky nebo čištění při ucpání.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4919
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 9. 2023, 10:46

... jj nedaval jsem pozor a namrskal tam například zbytečně moc šroubů do linearu gantry. Šrouby bych vyhazet mohl, ke kamenům už se nedostanu. Jsem zvědavý co ukaže akcelelometr bude asi dost nekompromisní :-( Je to moje první tiskoška, jen co budu vedět, že funguje opravdu bez potřeb dílenských zásahu, tak se mnou pofrči "na chajdu" a začnu stavět další. Jen ještě nevím zda 250 nebo 300vku. Už mi psalo asi 5 lidí zda bych jí případně neprodal, kluci sorry asi NE. Nebudte kur.. líny a projděte si tím sami. Nebo čekáte, že bude za 1/2 ? Asi zkusím silnější desku co radí kluci, lepši vybrousit, silnější topení do extrudéru (tady je neznáme Watáže) a kravinky :-) Dávat alu díly místo tištěných už mi přijde zbytečné, cena potom vyleze o 1/2 navíc i když to vypadá užasně.
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“