Mám to vzít, nebo koupi něco v Čechách?

Odpovědět
aDalbert
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 7. 2022, 4:13

25. 1. 2024, 3:51

https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 00300367_7.

Tohle mi nabízí kámoš za osmičku. Mám rozdělanej gantry srojek na DiBond, překližku a podobné. Portál na HGH 20, šrouby 1605, či 10. Váha bez vřetena cca25kg. Mincířem to utáhnu cca 2kg.
Řekne mi někdo že jo, nebo že to je blbost. Rád bych za radu zaplati, či si to od někoho nechal samozřejmě za úplatu rozchodit.
Dík, pokud to někdo přečte budu vděčen, zapltím a tisíckrát poděkuji.
Áda
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 1. 2024, 5:01

otázka je jednoduchá jakej máš budget na pohony?
dneska, když stojej servosety "podobně" jsou ovladatelné "stejně" tak já osobně bych do krokáče nešel, ale rozumím tomu, že když je omezenej peníz tak se hledá řešení a ve finále, když stejně většina strojků skončí v "nedostavěnosti" je to vlastně jedno.. :lol:
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
bemetal
Příspěvky: 114
Registrován: 4. 2. 2021, 1:13
Bydliště: Orličky
Kontaktovat uživatele:

25. 1. 2024, 6:55

RaS píše: 25. 1. 2024, 5:01 otázka je jednoduchá jakej máš budget na pohony?
dneska, když stojej servosety "podobně" jsou ovladatelné "stejně" tak já osobně bych do krokáče nešel, ale rozumím tomu, že když je omezenej peníz tak se hledá řešení a ve finále, když stejně většina strojků skončí v "nedostavěnosti" je to vlastně jedno.. :lol:
no když bych se měl spolehnout tak bych šel do Delty 400W tak motor 186 dolarů a driver 215 to vše x 3 tak je to už značný rozdíl :-)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 1. 2024, 8:56

a ještě kabely :lol:
nicméně nenabízel tady někdo nějaké sety kolem 6ky komplet?

ptal jsi se na názor..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

26. 1. 2024, 9:35

Na 25 kilovej stroj jsou 4Nm krokáče možná příliš. Já bych v rámci jednoduchosti zvolil "easy serva" tedy krokáče se zpětnou vazbou. Dají se objednat v Německu za slušné prachy a máš je do tří dnů doma. Serva jsou taky pěkný, ovšem musíš k tomu mít kromě dalšího HW taky spoustu vědomostí.
aDalbert
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 7. 2022, 4:13

27. 1. 2024, 10:21

Díky, to co mi kámoš nabízí jsou closed loop krokáče jako komplet set za 8.000,-Kč - je tam na to i web adresa. Rád zaplatím tomu, kdo mi to zapojí a rozchodí. Asi to podle schématu zapojím, ale vyskytne-li se problém, budu v ř.... Nerozumím tomu. Jsem strojař a učit se to nemám čas.
Ještě jednou díky.
Danamin
Příspěvky: 4
Registrován: 8. 2. 2024, 12:02

21. 2. 2024, 10:04

S zájmem jsem si přečetl tvůj příspěvek ohledně rozjetí gantry strojku s krokovými motory. Tvoje nabídka na zaplacení za pomoc s rozchodem stroje mě zaujala.
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1357
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

21. 2. 2024, 1:01

Ono s tím rozcházením za úplatu je vždycky problém u těchto strojků.
Pokud to člověk podstřelí tak při drobném problému, který bude požadovat několik dní hledání chyby, tak na tom prodělá i gatě. Pokud to někdo nacení tak, aby s jistotou neskončil v mínusu, tak ta cena může být vyšší, než cena celého strojku. Nedávno jsem komunikoval s někým, kdo byl velmi překvapenej, že retrofit malého CNC strojku na klíč může být v řádech stotisíců.

Kdysi jsem také býval strojař a elektroniku jsem se naučil. Na zapojení siloviny si sežeň někoho, kdo je k tomu oprávněný a slaboproud (to hlavní grooo) si můžeš udělat sám. Udělal jsem pro začátečníky jako ty webovky, kde popisuji svou cestu:

zz912.webnode.cz

Pokud máš na elektroniku v rozpočtu 200 000Kč až 300 000Kč, ozvy se a dám Ti kontakt na lidi, co Ti odvedou perfektní práci.

Co se týče rady na motory os, tak AC serva od Delty určitě nebudou špatně. Pokud na ně finančně dosáhneš neváhej ani vteřinu..

Pipik propaguje tohle:
https://www.amazon.com/stores/STEPPERON ... 06CEEA599B
Jedná se o serva, NE o krokáče s encodérem. OPRAVDU
Nefungují mi jejich oficiální stránky:
https://www.omc-stepperonline.com/180w-servo-motor

Pokud nedosáhneš na Deltu, šel bych do stepperonline. Nevýhoda je, že naladění serv je složitější, než nastavení krokáčů.

Pokud budeš chtít krokáče koupit v ČR, tak zde:
https://www.gravos.cz/pohony.htm

Volba je na Tobě. :-)

Nejlevněji vyjde, když se budeš dotazovat. Zde můžeš mrknout na rozjetí stroje po diskuzním fóru:
viewtopic.php?t=42207

Takže vem si vzor od Josefa Poláška, založ další vlákno, kde nafotíš, co máš a dodáš, co nejvíce informací.
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“