vřetenový synchronní servomotor + měnič

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Odpovědět
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 6. 2016, 10:39

prodám vřetenový pohon původně z frézky Brother TC-225:
synchronní motor s permanentními magnety max ot 6000, max Mk cca 36Nm - viz křivka, motor má resolver i encodér (resolver pro měnič, enkodér 1024 ABZ výstup do systému)
pro představu to utáhne do hliníku vrták D25mm, M18 závitník s 80mm frézou odebere 150cm3/min .. do oceli vrták D17 závit M14 - umí to závitovat při 4000ot, roztočení z +max do -max otáček během cca vteřiny
součástí je měnič Sanyo Denki BL Super serie - nastavený, funkční s tímto motorem + "kabeláž - na vyzkoušení - je stříhnutá a sletovaná délka cca 1,5m - vhodné předělat" + schéma zapojení
brzdné odpory
napájení 3x210V - případně mohu dodat i transformátor 4kVA, stykač

ilustrační fotky z ebaye
motor:
http://www.ebay.com/itm/Sanyo-Denki-Mot ... sYh2dbjpnA" onclick="window.open(this.href);return false;
měnič:
http://www.ebay.com/itm/SANYO-DENKI-20B ... SwEppUSTSn" onclick="window.open(this.href);return false;

cena 25000,-

důvod prodeje: přechod na rychlejší motor
Přílohy
20160620_223436.jpg
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 12. 2016, 4:33

nová cena 20000 včetně transformátoru, a brzdných odporů .. předvedu v chodu, dodám dokumentaci
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 12. 2016, 1:02

poslední novoroční sleva na 15000,- po Novém roce bude odpojen a již nebude možnost ho vyzkoušet, půjde do skladu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 477
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37
Bydliště: Trojanovice

23. 5. 2024, 9:35

Vím že to je už několik let starý inzerát, ale chci se zeptat, už asi není k mání že?
miroslavk
Protřelý bazarník
Příspěvky: 158
Registrován: 31. 10. 2010, 5:22
Bydliště: Sušice

24. 5. 2024, 8:18

Dobrý den,
měl bych měnič z 225 ale motor již nemám.
V případě zájmu napište mám i nějaké servomotory z teto frezy a drivery a velké trafo a elektroniku. :D
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 477
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37
Bydliště: Trojanovice

24. 5. 2024, 11:01

Jde mi hlavně o motor. Měnič se dá sehnat třeba delta c2000 ale s motorem mám problém, potřebuju to do soustruhu

viewtopic.php?t=44833&start=30
miroslavk
Protřelý bazarník
Příspěvky: 158
Registrován: 31. 10. 2010, 5:22
Bydliště: Sušice

24. 5. 2024, 2:25

Nejlepší je koupit set z Číny s DPH a clem vyjde motor a driver + brzdný odpor 8000 ot.
3,7 kw na 26 000,- a funguje to bezva. mám to v tý 225 .
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 477
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37
Bydliště: Trojanovice

24. 5. 2024, 3:05

miroslavk píše: 24. 5. 2024, 2:25 Nejlepší je koupit set z Číny s DPH a clem vyjde motor a driver + brzdný odpor 8000 ot.
3,7 kw na 26 000,- a funguje to bezva. mám to v tý 225 .
přesně nad ním přemýšlím. Jen mě zarazilo že ten čínský driver nemá analogový výstup (pro spindle load) nebo jsem jej přehlédl? to je docela velký hendikep. A jaké má rampy? za jak dlouho zvládne z 0ot na 8000ot? bohužel nemůžu k těm čínským vřetenovým motorům najít dokumentaci ani podrobnější informace. Jinak co jsem našel tak stojí podstatně dráž, nemáš odkaz kde jsi jej kupoval?
díky za odpověď
miroslavk
Protřelý bazarník
Příspěvky: 158
Registrován: 31. 10. 2010, 5:22
Bydliště: Sušice

24. 5. 2024, 3:16

Ahoj pošlu Ti dokumentaci k tomu motoru a driveru.
jinak to umí 2 encodery třeba na vřetenu po převodu , polohováni encoder kanály a,b,z...
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 5. 2024, 4:47

koukám, že se oživil můj 8let starý inzerát.. :D
když nad tím tak přemýšlím tak ten motor ještě možná někde asi i je, pokud by byla vyloženě touha přesně po tom motoru tak bych se asi výhledově podíval,
nicméně před 8lety byla jiná situace, dnes bych šel asi cestou nového čínského se setem a předělal případně příruby atd.. ono oživovat ty staré analogy co někde ležej bez dokumentace je už trošku problém, pokud by to bylo kus za kus tak bych to asi i pochopil..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 477
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37
Bydliště: Trojanovice

24. 5. 2024, 6:43

RaS píše: 24. 5. 2024, 4:47 koukám, že se oživil můj 8let starý inzerát.. :D
když nad tím tak přemýšlím tak ten motor ještě možná někde asi i je, pokud by byla vyloženě touha přesně po tom motoru tak bych se asi výhledově podíval,
nicméně před 8lety byla jiná situace, dnes bych šel asi cestou nového čínského se setem a předělal případně příruby atd.. ono oživovat ty staré analogy co někde ležej bez dokumentace je už trošku problém, pokud by to bylo kus za kus tak bych to asi i pochopil..
Ne nebylo by to jako náhrada kus za kus, sháním něco do soustruhu.
Trochu popíšu situaci, V malém CNC soustruhu Harrison TU150U mám asynchronní motor ale ten je takový těžkopádný, soustružím velké počty malých šroubků kde jedu v režimu konstantní řezné rychlosti ale motor to nestíhá, má dlouhé rampy. Potřebuju synchronní motor a tak jsem se nejdříve začal koukat po servech od delty - Jenže při alespoň 25Nm mívají serva max. 3000ot a to je málo. Ani v profcomu rychlejší synchronní motor nedoporučili. Výrobce jako je mitsubishi, siemens a pod. oslovovat nechci - tuším že tam budou cenovky nad 100k. Pak jsem brouzdal po číně a našel jsem tam ten set jak se zde zmiňuje. Trochu jsem to studoval ale zase chybí dokumentace a když už jsem něco málo našel tak se zdá že na driveru není analogový výstup (chci spindle load), to by mi hodně chybělo. Vzpomněl jsem si že starý brother má synchr. motor a dal by se spárovat s deltou c2000 a tak jsem natrefil na tebe :D
Dawe
Příspěvky: 2562
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

24. 5. 2024, 7:55

Meki> napis mi komplet specifikaci co potrebujes, zkusil bych ti takovy motor splasit.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 477
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37
Bydliště: Trojanovice

25. 5. 2024, 5:50

Synchronní motor: ideálně 8000ot/min, 30Nm (okolo 5Kw) bral bych i s driverem pokud by se něco našlo
Díky
Honza
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 5. 2024, 7:39

analogový výstup zatížení není podle mne žádný problém u nových driverů si nastavíš cokoli, běžně mají volielné analogové výstupy, případně z digitálního vstupu jednoduchým převodníkem převézt na analog
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 477
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37
Bydliště: Trojanovice

25. 5. 2024, 8:18

Měl jsem na mysli ten čínský driver, ten analogový výstup neumí a ostatní výstupy jsou již na tvrdo přiřazené. Možná kdybych šel do té číny tak bych koupil jen motor a driver sehnal třeba deltu c2000
Přílohy
Screenshot_20240525-090728_Chrome.jpg
Odpovědět

Zpět na „Prodej“