pcbRtg: pomůcka reverzního inženýra

postupy vyroby a nejake zajimave navrhy
Dawe
Příspěvky: 2562
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

24. 5. 2024, 4:53

Ano, to bude ono, myslim ze to mas. Projekt se vzdy spravne nacte a funguje dokud nezacnu drzet posuvnik průhlednosti a posouvat s nim sem a tam. Ono se to muze zdat zvlastni pouziti, ale to je presne to co mi pomaha vysledovat kam mi ty malicke cesty via-via vlastne vedou, kdyz rekonstruuju schema. Kdyz budes chtit poslu projekt a dalsi pozdeji z PC. Ale myslim , ze to mas. Skoro mi to pripadlo, jako by se ti tam pri kazdem posunuti posuvniku bufferovala do pameti data a ta se prubezne necisti az to zhuci.

Jo a diky za ten tool i podporu ! ;)
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8973
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 5. 2024, 5:05

To není zvláštní použití, přesně tak to také používám, myslím, že to je gró práce s mojím programem :)

Ano, problém je, že všechna uživatelova nastavení od polohy posuvníku po data obrázků držím v jednom objektu (viz vyexportovaný projekt či obsah local storage) a každá změna nutí browser pracovat s velkým objektem, je vidět, že mu to dává zabrat. Není to jen o tom, že to spadne, ale i když to funguje, je vidět, že to cuká. Schválně jsem stejné obrázky nahrál na svůj server a dal je do nastavení jako URL (viz obě dema), rázem to zcela zplynulelo. Musím to tedy trochu přepsat, aby data obrázků byla při práci mimo ten hlavní objekt a vložila se tam jen při ukládání (local storage, export projektu). Nic komplikovaného, jen se k tomu musím dostat.

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Dawe
Příspěvky: 2562
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

24. 5. 2024, 5:30

Aha, takze si taky zatim uploaduju ty obrazky online a bude to fungovat. Ale prosimte az to opravis napis, ono je pro me precejen lepsi pracovat s obrazky nahranyma lokalne. (Ony jsou sice ve skutecnosti na NAS na LAN, ale loadnute jako lokální soubor ze sitoveho disku).

Jeste jedna zadost a navrh. Slo by udelat nastroj pro sdileni uz nadefinovaneho projektu? Ze bych mohl sdilet pres jednoduchy link s jinymi lidmi uz zadefinovane obrazky (2 point) ? Klidne jen pro obrazky nahrane z URL. Aby se jim po prokliku otevrelo uz okno ready to work. To by se.mi libilo :)
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8973
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

25. 5. 2024, 6:06

Dawe píše: 24. 5. 2024, 5:30 Aha, takze si taky zatim uploaduju ty obrazky online a bude to fungovat.
Zkusils? Pomohlo?

Dawe píše: 24. 5. 2024, 5:30 Ale prosimte az to opravis napis, ono je pro me precejen lepsi pracovat s obrazky nahranyma lokalne. (Ony jsou sice ve skutecnosti na NAS na LAN, ale loadnute jako lokální soubor ze sitoveho disku).
Určitě to fixnu (a dám vědět), ale teď jsem bohužel zasekanej, moc se tomu nemůžu věnovat.

Dawe píše: 24. 5. 2024, 5:30 Jeste jedna zadost a navrh. Slo by udelat nastroj pro sdileni uz nadefinovaneho projektu? Ze bych mohl sdilet pres jednoduchy link s jinymi lidmi uz zadefinovane obrazky (2 point) ? Klidne jen pro obrazky nahrane z URL. Aby se jim po prokliku otevrelo uz okno ready to work. To by se.mi libilo :)
Dobrý nápad! Akorát já nemám možnost uživatelská data ukládat "k sobě" (na můj server), čili sdílet projekt půjde jedině tak, že ho uživatel uloží přístupně někam na svůj HTTP server. Já budu umět naprogramovat podporu pro link, který otevře mojí apku a rovnou do ní takový projekt načte.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8973
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 5. 2024, 2:18

Nová verze v0.23 (mohla by se jmenovat "Dawe" :)):
  • lepší podpora velkých souborů (aplikace by se neměla cukat ani padat, přetečení lokálního úložiště je jasně indikováno, lokálně uložený projekt by měl umožnit znovunačtení stejného obrázku bez rozhození sesazení a dalších uživatelských nastavení)
  • klávesové zkratky pro akce zrcadlení (Q) a otočení (W)
  • podpora hotlinku pro automatické načtení projektu z HTTP serveru*, např. https://thmq.mysteria.cz/pcbRtg/?open=h ... emo.pcbRtg
T.

*Zatím pouze experimentální, aktuálně použitá CORS proxy https://corsproxy.io si jednou načtený soubor uloží do cache a ignoruje jeho změny na serveru (zatím nevím na jak dlouho, zkoumám, případně použiji jinou proxy). Lze obejít verzováním linku (např. https://thmq.mysteria.cz/pcbRtg/?open=h ... .pcbRtg?v2). Také nevím, jestli tam mají nějaký velikostní limit, 12.9MB projekt mi prošel.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Dawe
Příspěvky: 2562
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

28. 5. 2024, 10:02

Thomeeque > super, vyzkousim. Diky.

Par dni jsem tu nebyl, tak jsem nemohl odpovedet, ale tu puvodni verzi se shodnymi obrazky nahranymi skrz URL jsem pak zkousel a skutecne nepadala, ten problem se tykal jen lokalne nahranych obrazku.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Dawe
Příspěvky: 2562
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

29. 5. 2024, 1:15

Tak jsem vyzkousel novou v0.23 a funguje mi to nacteni projektu pomoci /?open na projekt ulozeny (spolu s url loadnutymi fotkami) z webshare dobre. Takze jsem spokojeny, dik.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8973
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 5. 2024, 2:45

No super, to mám velkou radost! :) Díky za zpětnou vazbu, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Dawe
Příspěvky: 2562
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

30. 5. 2024, 4:57

Thomeeque> parada. Bezi to ted jak z praku. :D
Dal jsem link na maly projekt mezi par lidi, tak snad te traffic nebude vadit.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8973
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 5. 2024, 9:12

Super! 🤩 Jen to zatižte a za každou zpětnou vazbu z reálného používání budu rád. Ať slouží :) T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „plosnaky“