Tvroměr ROCKWELL

Technologicke postupy a měřidla v dílně
david.1
Příspěvky: 1168
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

11. 1. 2022, 2:08

r4cv píše: 21. 1. 2021, 5:03 ešte mám výkres závaží na tvrdomer Meopta.
pri niektorých sú 2 hmotnosti, jedna je z internetu a druhú som odvážil ja. rozdiel môže byť aj nepresnosť merania.
zavazieRR-IV.dwg.pdf
Každá sada závaží má svoje číslo a to je uvedeno v kalibračním protokolu tvrdoměru. Závaží mají navrtané díry,do kterých docpáváš olovo. Tím se dovažují,aby tvrdoměr měřil kolik má..Celé uložení mechanismu váhy uvnitř se dá posunovat po povolení šroubků,tím se nastavuje přístroj..Byl to kdysi normální učební obor -váhař..Nechtělo by to oslovit nějakého servismana a dát mu vydělat-a zkalibrovat,než tady do nekonečna prošlapávat
slepé cestičky,které on profrčí a bude mít výsledek?
Před pár lety to nebylo nezaplatitelný,dnes nevím..
zverodoktor
Příspěvky: 3667
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

17. 4. 2026, 7:03

Ahojte,
nechcem zakladať nové vlákno, k tomuto sa otázka celkom hodí.
Kúpil som tvrdomer Meopta (taký čo vyzerá ako mikroskop). Mám z nejakých syslátov tvrdomerné etalóny od viacerých výrobcov. A k tomu nejaké otázky:
1. Na etalónoch z DDR je označená jedna strana ako nemeracia. Ale na POLDI etalónoch takéto značenie chýba. Sú teda kalibračné obe strany?

2 ak je etalón už hodne dopichaný, je na vyhodenie, alebo sa dá prebrúsiť na magnetke? Predpokladám, že "A" je správne.

3. Aká je minimálna vzdialenosť vpichov?

Ďakujem, Andrej.
SU32, MN80, FN25, ISEL4433, Jakobsen SJ25, N1, VS16, Anycubic Kossel
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“