zatezova pojezdova kolecka vhodna na zamkovou dlazbu ?

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
tomik.tk
Příspěvky: 740
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

21. 6. 2026, 9:50

hezky vikend.
na vetsi pracovni stul cca 1500x1500mm, mozne zatizeni treba 1000kg, bych potreboval 4x pojezdova kolecka, aby slo stul prilezitostne premistit. jinak bude mit pevne sroubovane nozky.
podklad je obyc zamkovka, ale se zkosenou hranou = drkotaci problem :-)
na bezne voziky. podlozky pod bedny s materialem pouzivam tyhle a jezdej.
https://www.navratilsro.cz/transportni- ... -080_i4734
pod segmentovou ohybacku, cca 360kg jsem koupil 4x zatezova na 200kg a pohyb po tetp zamkovce jen nouzove :-( .
https://www.navratilsro.cz/transportni- ... -m20_i6214
muzete doporucit co bude s 1000kg rozumne rucne premistovatelne ?
samo potrebuju min vysku :-)
diky za tip pouzitelne kolecka.
tk.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 5481
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

21. 6. 2026, 5:30

Uvedená kolečka jsou spíš parodie. Tohle na požadovanou váhu fungovat nebude. Jsou malá a plech je tenký. Jediné co opravdu funguje jsou kola pod lešení. Bohužel nesplnují požadavek nízké výšky. Na spolehlivé odvalení je přeci jen třeba určitý min průměr, něco jako obvodová rychlost na kotouči stroje :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1904
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

22. 6. 2026, 7:47

Bárte budu se s Tebou přít :lol:
Ty kola na lešení cos dal foto fungují pod lešení nebo tak do 100kg/kolo.
Přesně tyhle mám pod litinovou kombinací hoblovky a pily, která má asi 800kg.
Přejet s tím po betonový podlaze je celkem záhul, protože ta pryž se zmáčkně a klade dost velkej odpor. A to nemluvim, když je na zemi tříska nebo hobliny, s tím pak nehneš.
Tomík to chce na tunu, takže 250kg na kolečko a to už bude chtít jiný vysokozátěžový.
Kouknul bych po kolečkách s materiálem, jako je na paleťákách.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7573
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

22. 6. 2026, 7:54

přesně tak
ta guma se brání fest
ty katalogový kila jsou spíš informace, při jaký statický zátěži se to hned nerozsype
kola ala paleťák jsou dobrá volba
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
tomik.tk
Příspěvky: 740
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

22. 6. 2026, 8:23

ty gumovy mam prave pod provizornim lesenim, jsou fakt velky a pak jako omyl jeste nekde mensi a guma je problem. brani se :-) proto ted ty tvrdy, plastovy.
tu 1 tunu jsem asi prehnal, ale pouzivam jako supliky pevny plastovy bedynky 600x400 a tech tam muze byt min. 20ks a kazdej vi, kolik bordelu, co to taram, materialu a naradi se do jedny da nacpat :-)
mrknu tim smerem k paletakum a zatizeni navysim na 2x tolik.
muzu se i zeptat prodejce, treba prekvapi :-)
t.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 5481
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

22. 6. 2026, 8:28

elbarto píše: 21. 6. 2026, 5:30 Uvedená kolečka jsou spíš parodie. Tohle na požadovanou váhu fungovat nebude. Jsou malá a plech je tenký. Jediné co opravdu funguje jsou kola pod lešení. Bohužel nesplnují požadavek nízké výšky. Na spolehlivé odvalení je přeci jen třeba určitý min průměr, něco jako obvodová rychlost na kotouči stroje :-)
Obrázek
.. kolečka byla ilustrační fotka. Myšlenka je kvalitní kolečka z lešení. Případně vyfotím co máme na stavbě. Lešení ma mnoho tun kolečka to davají. jen ta cena ta germanska jsou někde kokolem tusim 3.5-4 tis za kousek.
tomik.tk
Příspěvky: 740
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

22. 6. 2026, 9:16

tak jsem se zeptal prodejce a doporucil mi tyhle:
https://www.navratilsro.cz/nizkoprofilo ... s-tb_i5354
jsou objednany, tak uvidim.
jeste jsem dostal nabidku na "samozvedaci", ale cenovka je uz dost vysoko. ty presuny stolu pocitam parkrat do roka.
https://www.navratilsro.cz/nizkoprofilo ... -m61_i6537
dam vedet jak jezdej, poskakujou po zamkovce :-)
t.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“