CNC frézka - elektronika

Odpovědět
JooH
Příspěvky: 114
Registrován: 20. 7. 2007, 8:07
Bydliště: Chomutov - Ústecký Kraj

20. 7. 2007, 8:15

Zdravím,
rozhodl jsme si postavit taky svoji vlastní cnc frézku... mechanickou část dohromady dám... když ne za týden tak za dva... z toho strach nemám, ale problém je s elektronikou. Mám sice tři krokové motory ( jsou vyndané snad ze staré tiskárny ) Chtěl jsem použít ty, ale vůbec netuším jak to rozběhat nebo snad vůbec napojit na PC. Úplně nejraději bych koupil nějaký starý komplet, funkční... zapojil do pc a bylo by :lol: nevíte někdo o něčem ( samozřejmě za co nejméně peněz ). Za každou radu děkuju :)
pavel99
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 11. 2007, 2:10

14. 12. 2007, 7:10

Mám úplně stejné problémy a otázky, ale zároveň pocit, že ti, kteří už frézují nemají moc chuti poradit těm co nefrézují a nechtějí JEN řešit elektroniku...
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

14. 12. 2007, 8:50

Vase otazky spadaji do kategorie : chci si postavit auto a nic o tom nevim,poradte. Pokud o tom nevite nic,tak si neco nastudujte,protoze bez toho stejne tezko budete s takovym strojem pracovat.Tady vam kazdy rad pomuze s dilcim problemem,ale dnes a denne vysvetlovat problematiku rizeni krokovych motoru se opravdu uz asi nikomu nechce.
Tohle tema se tady uz probiralo nekolikrat a staci si forum poradne precist.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 12. 2007, 9:19

presne tak
tohle neni problem typu jdu do samosky koupim komponentu prisroubuju a frezuju
krokace jsou dost choulostive a musite se k nim patricne chovat a tim nemyslim jejich zivotnost ale to aby se to vubec hejbalo

paklize to nenastudujete nepochopite a nebudete respektovat tak vam to moc chodit nebude
takze bych doporucil zabrousit do sekce krokove motory a celou ji procist

potom budete neco malo vedet o krokacich a udelate si ramcovou predstavu jaky typ elektroniky potrebujete jaky interpolator je vhodny, co s cim jak a za kolik

kde udelate kompromisy, kde muzete a kde nesmite

a s trochou stesti date poschanene komponenty dohromady v takove konfiguraci ze to bude slusne jezdit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Junior848
Příspěvky: 42
Registrován: 3. 11. 2007, 4:30
Kontaktovat uživatele:

15. 12. 2007, 9:51

Pravda je ze ak ak niekoho nebavi elektronika neoplati sa pustat do jej vyvoja radsej kupit hotovu "ciernu skrinku" do ktorej pripojim motory a vsetko funguje.Ja sam som si spravil vlasnu riadiacu cast, trvalo mi to asi tak mesiac alebo dva a som na nu patricne hrdy, lebo vsetko funguje ako ma, a mam skvely pocit ze som to vsetko vidumal sam! Ak to niekoho bavi tak to odporucam, urcite sa najde kopec ochotnych ludi ktory pomozu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 12. 2007, 12:35

ja netvrdim ze je to vyvoj ale pro pouziti takovehoto pohonu byt jako cerna skrinka musite znat jeho vlastnosti a to je to minimum ktere clovek musi vzdy nastudovat
tj. ramcove jak to funguje
ze je naprd krokove motory napajet zdrojem napeti ale zdrojem proudu tedy koncovy stupen musi mit omezovac proudu aby byl pro motor zdrojem proudu

v pripade ze koupi cernou skrinku ktera to nema
bude v zapeti kupovat jinou protoze zjisti ze ta prvni ma omezeny rozsah otacek atd...

u mensich motoru se to ale da udelat i takhle
to je velka spousta vlastnosti ktere clovek musi znat protoze bez nic nemuze ani nakupovat cerny skinky

a spolehat na to ze vam prodejce dobre poradi je nesmysl, v dnesni dobe je zajima jen zisk a proto vam poradi to co je vhodne pro obchodnika ne pro zakaznzika viz microcon
a podobne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
pavel99
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 11. 2007, 2:10

17. 12. 2007, 10:02

hm. CNC frezky a centra programuju, seřizuju a obsluhuju 15 let.... chtěl jsem mít něco menšího a hlavně vlastního doma v garáži, ale jsem spíš zrazován než podněcován... Nechci vědět detailně jak to funguje a ani mě to nezajímá. A jestli to nejde bez toho, abych neustále něco hlídal, upravoval, nastavoval a ladil, tak to ani nechci. V práci to taky nedělám (vím že teď řeknete že je to technika za jiné peníze). Ocenil bych radu typu: já mám motor ten a ten zapojenej do ovladače (driveru, když to musí být) toho a toho, nastavení Macha je takové a takové, všechno se to dá koupit tam a tam a ty už se starej jen o to aby ti nelítali špony za triko.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2007, 10:16

Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“