k cemu stavim cnc

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci

proc stavim cnc nebo jsem aktivnim/pasivnim na tomto foru

stavim cnc protoze me bavi elektronika a robotika (nemusi to ani umet obrabet)
15
15%
stavim cnc protoze mi ma pomoci v mem konicku (dily na rc modely atd, nekomercne)
62
60%
stavim cnc protoze potrebuju stroj pro svoji komercni vyrobu (duvodem je cena nebo specializace stroje)
23
22%
stavim cnc protoze vyrabim servisuji a nebo prodavam cnc
3
3%
 
Celkem hlasů: 103
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

29. 12. 2010, 8:50

Já sem pro odpověď nenašel ani v jedné možnosti. S o generaci mladším kolegou jsem se jako důchodce do stavby naší N&J portálky pustil po jeho dotazu, zda bych mu nepomohl. Jsme oba strojaři a nějaké zkušenosti s prací na NC strojích máme oba a tak jsme začali s hledáním konstrukce na tomto fóru a nakonec si nechali poradit a postavily to co tu již bylo zveřejněno pod výše uvedeným názvem "Hobby portálka N&J". Má-li někdo zájem, může si přečíst. Většinu práce a všechny náklady byly na něm. Já pomáhal prací co sem mohl, pak radou a nějakou zkušeností, kterou neměl on. Po necelém roku byla portálka na světě a začala pracovat i na svém dokončení. Dnes se snažíme gravírovat a obrábět ve 3D. Byl a je to zajímavý koníček, práce, využití zkušeností a velká výzva, jestli ještě člověk před sedmdesátkou nemá měknutí mozku. Hodně sem se při tom naučil a ještě učím. Tak proto sem se s ním do stavby a provozování pustil.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

30. 12. 2010, 8:43

V tom je ten náš koníček skvělej, že jsme tu jak náctiletí kluci, tak tatínci i dědečci.
Můj táta jde teď v lednu do důchodu, tak přemýšlím, že ho na stavbě CNC "zaúkoluju" elektrickýma věcma, ve kterých jsem slabej :)
Petr Spáčil
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

30. 12. 2010, 9:10

V tom vanocnim case, kdy se dejou zazraky, 70 je sen, v ktery ani nedoufam. To bych jeste 17 let mohl delat blbosti,
vymyslet vymyslene, mozna koukat na baby. Davam si 10, optimisticky, budovanim kapitalismu vycerpan. Tak ja pevne verim,
ze za deset let budes stale psat pekne prizpevky a ja JE BUDU CIST. Mladi se mozna usmeji......... Ale, pokud udrzime klicky u stroje
a dokazeme pokoukat na rozmer na meridle, bacha na nas, ti zmetci od alzheimer..a tech ostatnich nas nedostanou!!!!
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3617
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

30. 12. 2010, 10:45

Hardmesr píše:Já sem pro odpověď nenašel ani v jedné možnosti. S o generaci mladším kolegou jsem se jako důchodce do stavby naší N&J portálky pustil po jeho dotazu, zda bych mu nepomohl. Jsme oba strojaři a nějaké zkušenosti s prací na NC strojích máme oba a tak jsme začali s hledáním konstrukce na tomto fóru a nakonec si nechali poradit a postavily to co tu již bylo zveřejněno pod výše uvedeným názvem "Hobby portálka N&J". Má-li někdo zájem, může si přečíst. Většinu práce a všechny náklady byly na něm. Já pomáhal prací co sem mohl, pak radou a nějakou zkušeností, kterou neměl on. Po necelém roku byla portálka na světě a začala pracovat i na svém dokončení. Dnes se snažíme gravírovat a obrábět ve 3D. Byl a je to zajímavý koníček, práce, využití zkušeností a velká výzva, jestli ještě člověk před sedmdesátkou nemá měknutí mozku. Hodně sem se při tom naučil a ještě učím. Tak proto sem se s ním do stavby a provozování pustil.
Ehm, s tou sedmdesátkou jsi mě překvapil, to teda čumím co všechno v tvém věku stíháš, klobouk dolů :roll: já když jsem se narodil, tak ti bylo tolik co je mě teď :D .
Já budu při svém současném tempu už v padesáti v pekárně zaměstnanej jako sypač cukru na koblihy :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

31. 12. 2010, 7:59

tumlíku tome nevěř, vy všichni co se tu angažujete a pomáháte, budete ještě i v mém věku s radostí pracovat, pomáhat a předávat zkušenosti jiným. K tomu vám do roku 2011 a let následujících přeji hodně zdraví, spokojenosti v rodině, práci i v koníčcích. Hardmesr
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“