existence fora

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět

byt ci nebyt clenem obcanskeho sdruzeni cnc fora?

chci byt clenem s pravy a povinnostmi i s povinnosti platit cca do 200/rok
74
75%
nechci byt clenem, chci si jen cist forum
25
25%
 
Celkem hlasů: 99
Mad_BOXs
Příspěvky: 1418
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

3. 3. 2011, 8:21

robokop píše:ja myslim ze by mel stat jako kohokoli jineho
Tak, že výhody nic moc. Zaplatit příspěvek a dál ? Jako každý jiný, co nic neplatí ? No takže dobrý....v klidu.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2011, 8:39

no to by OS fora bylo plny lidi z kdejakych firem usilujicich o banner a lidi kteri forum plni informacemi by byli nekde kdesi

zeptejme se k cemu OS ma byt a co ma lidem prinest

os by melo resit provoz fora
rozhodovat o provozu tj. nejaka vykona rada by mela operativne rozhodovat o hostingu, resit prijmy atd...
clenove by meli pomahat pri udrzbe, sprave, programovani (dle svych moznosti)


os pro cleny prinese
moznost volby pri ruznych vecech (napriklad logo fora)
moznost volby vykone rady a kandidovani do vykone rady
nejakou pozornost na konci roku dle moznosti OS
moznost uzivat skin ktery bude bez reklam
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mad_BOXs
Příspěvky: 1418
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

3. 3. 2011, 8:49

robokop píše:no to by OS fora bylo plny lidi z kdejakych firem usilujicich o banner a lidi kteri forum plni informacemi by byli nekde kdesi
O to skoro jde, proč... většinou jsem přispíval jen pokud chce někdo poradit, pokud vím tak se snažím podělit o zkušenosti, mám jich ze života hodně, tak proč, poslední dobou už jen čtu.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2595
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

3. 3. 2011, 8:59

robokop píše: ...
os by melo resit provoz fora
rozhodovat o provozu tj. nejaka vykona rada by mela operativne rozhodovat o hostingu, resit prijmy atd...
clenove by meli pomahat pri udrzbe, sprave, programovani (dle svych moznosti)


os pro cleny prinese
moznost volby pri ruznych vecech (napriklad logo fora)
moznost volby vykone rady a kandidovani do vykone rady
nejakou pozornost na konci roku dle moznosti OS
moznost uzivat skin ktery bude bez reklam...
Nejak to nabralo obratky - myslim, ze mam podobny nazor jako Tumlik (timto zdravim sveho dodavatele ozubenych kolecek a jinych "nesmyslu" :-) ).

Tedy:
Rad prispeji na provoz (at jiz s titulem ci bez), ale stavat se clenem neceho, co mi pridava nejake povinnosti ci prava mne vubec nelaka.
* logo je mi uplne volne, vzdyt je to jenom forma
* vykonna rada se nakonec sezere sama (jsme v Cechach)
* pozornosti mne vubec nezajimaji :-)
* jedine co se mi libi, je moznost skinu bez reklam

Takze navrhuji anketu rozsirit o moznost "pasivni clen" - do niceho nekeca a neotravuje ho reklama.
A ty vznikle dve kategorie clenu (aktivni/pasivni) odlisit napr. vysi prispevku.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

3. 3. 2011, 9:06

Já to pochopil jinak, pokud se staneš členem OS, pak máš možnost volby a možnost ovlivnit co s celým fórem. Povinnosti budou mít hlavně členové rady a tam se já rozhodně nepohrnu.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2595
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

3. 3. 2011, 9:15

sidonie píše:Já to pochopil jinak, pokud se staneš členem OS, pak máš možnost volby a možnost ovlivnit co s celým fórem. Povinnosti budou mít hlavně členové rady a tam se já rozhodně nepohrnu.
Ale ja nic nechci ovlivnovat :-) jako clen neceho.
V pripade neceho, co se mi na/ve foru nebude libit, to zkusim (svymi diskusnimi) prispevky ovlivnit, no a pokud se dana vec vyvine jinak, nez se mi bude libit, tak to bud prekousnu nebo zahlasuju nohama :-).
Nekteri maji forum mozna jako relativne cenny zdroj pro svou profesi (nebo skoro profesi) a pro ne ta "formalizace" mozna ma vyznam.
Pro mne jako hobika by jakakoliv "politicka" (ve smysly manipulace s jinymi ci v lepsim pripade jenom jejich ovlivnovani) byla ztrata casu - zivot je prilis kratky :-).

I kdyz timto prispevkem prave ted delam presne to :-).

Aby to nakonec neskoncilo tak, ze si nekdo (v duchu MontyPythonskeho Zivota Briana) najde svuj zastup a postavi se mu v celo :-).
Sorry za ten nespravny pohled na vec :-).

Ale Robokopovi obavy nebo péči o fórum naprosto chápu a vůbec jeho snahu nemíním snižovat.
Jenom blbě diskutuji :-).
Naposledy upravil(a) lapa dne 3. 3. 2011, 9:30, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

3. 3. 2011, 9:18

tumlik píše:Ode mě jako vždy OT :lol:
Chybí ještě třetí varianta :wink:
Nepotřebuji být členem čehokoliv, ale robokopovi vždycky těch pár stováků začátkem roku pošlu :wink: , co si s tím bude dělat je čistě jeho věc, třeba pozve nějaký kotě na kávu :lol: a mě to nikdy trápit nebude, v životě dávám mnohem víc za mnohem větší koniny a spočítal jsem si, že za dobu, kterou bych jinak věnoval dalším příspěvkům v tomto vlákně jsem vydělal mnohem víc.
takže tumlík říká: Ke strojům!! :lol: :lol:
Já jsem jak už jsem se bavil na konci roku s Kruťákem pro nějakou akcičku, v nějaký knajpě se slézt, pokecat, zachlastat to by mohlo být hodně zajímavý, a v létě když jsou teplý meze se dá přespat i venku.....kdo by na to neměl tak ho na něco pozvu a dotáhnu kaňďák bílýho podle počtu ...litr na hlavu by mohl stačit :lol: :lol: Samozřejmě v našem hlavním městě Brně :D :D
To že pošleš pár stováků ale neřeší Robokopovy obavy ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

3. 3. 2011, 9:23

Mad_BOXs píše:
robokop píše:ja myslim ze by mel stat jako kohokoli jineho
Tak, že výhody nic moc. Zaplatit příspěvek a dál ? Jako každý jiný, co nic neplatí ? No takže dobrý....v klidu.
Děláš účet bez hostinského ;-)

Ještě nic nevzniklo ;-)

BTW o tom jaké možnosti budou mít členové rozhodnou právě oni ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

3. 3. 2011, 9:27

lapa píše:
robokop píše: ...
os by melo resit provoz fora
rozhodovat o provozu tj. nejaka vykona rada by mela operativne rozhodovat o hostingu, resit prijmy atd...
clenove by meli pomahat pri udrzbe, sprave, programovani (dle svych moznosti)


os pro cleny prinese
moznost volby pri ruznych vecech (napriklad logo fora)
moznost volby vykone rady a kandidovani do vykone rady
nejakou pozornost na konci roku dle moznosti OS
moznost uzivat skin ktery bude bez reklam...
Nejak to nabralo obratky - myslim, ze mam podobny nazor jako Tumlik (timto zdravim sveho dodavatele ozubenych kolecek a jinych "nesmyslu" :-) ).

Tedy:
Rad prispeji na provoz (at jiz s titulem ci bez), ale stavat se clenem neceho, co mi pridava nejake povinnosti ci prava mne vubec nelaka.
* logo je mi uplne volne, vzdyt je to jenom forma
* vykonna rada se nakonec sezere sama (jsme v Cechach)
* pozornosti mne vubec nezajimaji :-)
* jedine co se mi libi, je moznost skinu bez reklam

Takze navrhuji anketu rozsirit o moznost "pasivni clen" - do niceho nekeca a neotravuje ho reklama.
A ty vznikle dve kategorie clenu (aktivni/pasivni) odlisit napr. vysi prispevku.
Jenže takhle to nejde - to by asi neprošlo!!

V O.S nelze mít dvojí členy - z principu !
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Mad_BOXs
Příspěvky: 1418
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

3. 3. 2011, 9:31

Tak jinak, pokud zaplatím a stanu se " něčeho členem " tak mi za to že zaplatím ještě přibudou problémy. Hmmm, tak srry, ale tohle opravdu nemusím.
A dále, co se bude dít, pokud vše bude tak jako doposud? Robokop vám dá vše k dispozici a nebude vám do ničeho kecat??? Budete moci nakládat s databází? Vždyť to je nesmysl. Takhle to nefunguje a čím víc lidí do toho bude mít možnost kecat, tím víc se budete hádat. Vidím to jako utopii.
Píšete Robokop má obavy, ale nechci nic přivolávat, ale veškeré vlastnictví dotyčné osoby spadá do dědického řízení a co potom dotyční? Opět je to v, no prostě tady je něco špatně.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2595
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

3. 3. 2011, 9:33

Zdenek Valter píše:
lapa píše:
robokop píše: ...
os by melo resit provoz fora
rozhodovat o provozu tj. nejaka vykona rada by mela operativne rozhodovat o hostingu, resit prijmy atd...
clenove by meli pomahat pri udrzbe, sprave, programovani (dle svych moznosti)


os pro cleny prinese
moznost volby pri ruznych vecech (napriklad logo fora)
moznost volby vykone rady a kandidovani do vykone rady
nejakou pozornost na konci roku dle moznosti OS
moznost uzivat skin ktery bude bez reklam...
Nejak to nabralo obratky - myslim, ze mam podobny nazor jako Tumlik (timto zdravim sveho dodavatele ozubenych kolecek a jinych "nesmyslu" :-) ).

Tedy:
Rad prispeji na provoz (at jiz s titulem ci bez), ale stavat se clenem neceho, co mi pridava nejake povinnosti ci prava mne vubec nelaka.
* logo je mi uplne volne, vzdyt je to jenom forma
* vykonna rada se nakonec sezere sama (jsme v Cechach)
* pozornosti mne vubec nezajimaji :-)
* jedine co se mi libi, je moznost skinu bez reklam

Takze navrhuji anketu rozsirit o moznost "pasivni clen" - do niceho nekeca a neotravuje ho reklama.
A ty vznikle dve kategorie clenu (aktivni/pasivni) odlisit napr. vysi prispevku.
Jenže takhle to nejde - to by asi neprošlo!!

V O.S nelze mít dvojí členy - z principu !
Aaaa, ja jsem prehledl, ze uz ty úvahy vlastne vykrystalizovaly do nějaké právní formy - patrně OS.
Pak tedy budu asi nečlen, škoda.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

3. 3. 2011, 9:42

Mad_BOXs píše:Tak jinak, pokud zaplatím a stanu se " něčeho členem " tak mi za to že zaplatím ještě přibudou problémy. Hmmm, tak srry, ale tohle opravdu nemusím.
A dále, co se bude dít, pokud vše bude tak jako doposud? Robokop vám dá vše k dispozici a nebude vám do ničeho kecat??? Budete moci nakládat s databází? Vždyť to je nesmysl. Takhle to nefunguje a čím víc lidí do toho bude mít možnost kecat, tím víc se budete hádat. Vidím to jako utopii.
Píšete Robokop má obavy, ale nechci nic přivolávat, ale veškeré vlastnictví dotyčné osoby spadá do dědického řízení a co potom dotyční? Opět je to v, no prostě tady je něco špatně.
Jediná možná forma je opravdu jen "Občanské Sdružení" -tedy právnická osoba u níž by dědické řízení přicházelo v úvahu těžko ;-)
Proto by se mělo založit.
To že se lidé hádají se pochopitelně vyloučit nedá.
Na druhou stranu i jinde to funguje tak proč ne zde ?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

3. 3. 2011, 11:24

sidonie píše: Ještě se neuzavřela kapitola Občanského Sdružení a už by měl někdo vařit volební guláš ? :evil:
Ne, někteří už říkají, že je ten guláš moc ostrý :lol:

Lidi, neblázněte, to sdružení nemá být ani výdělečný podnik, ani reklamní plocha zdarma pro jeho členy, má hlavně finančně a také právně, zajistit provoz tohoto fóra, které máme rádi a to snad opravdu chceme, ne?! Pokud bude něco vynášet zadávaná reklama, můžou se poplatky snižovat, ale já radši něco dám, než aby ostatní příchozí pro hopsající bannery neviděli na obsah fóra. Doufám, že se nás (protože už jsem se "přihlásil") najde aspoň tolik, aby to mohlo rozumně fungovat. Pokládám za samozřejmé, že dlouholetí "fóristé", a ti, kteří mají hodnotné příspěvky a/nebo přispívají na provoz fóra, ale z osobních důvodů nechtějí být členem OS, měli přístup k "výhodám" členů. O těch výhodách se nás zatím bavilo jen pár, určitě se ještě o ně pohádáme, ale snad ne nějak do krve, takže zatím končím :D
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

4. 3. 2011, 5:11

No když jsi to tak nakousnul, tak jsem se trochu víc zamyslel (fuj to jsem neměl dělat) a došel jsem k závěru, že se bude muset změnit registrace na fórum. Minimálně tam bude někdo muset přidat možnost stát se členem OS a to bude hodně velký problém. Ne kvůli tomu jednomu políčku, ale kvůli dvojím členům tohoto fóra, vlastně dvě skupiny jsou zde už nyní, zase blbě, tři skupiny (návštěvník=neregistrovaný, registrovaný člen fóra, Administrátor) A včíl jsme v řiti, jak to celé ošetřit? Napadla mě jediná možnost, Fórum zůstane tak jak je, přidá se možnost do registrace=zrušit všechny současné nebo v lepším případě tom ideálním, přidat volbu do uživatelského panelu. Aby OS mohlo nějak fungovat, bude nutné vytvořit virtuální místnost, téma, kam budou mít přístup jen členové OS a pokud by to takhle úřední šiml sežral, tak už bych neviděl problém v další skupině uživatelů=registrovaný člen s ročním příspěvkem. Tím by bylo všem spílajícím uděláno za dost a každý by si mohl vybrat co mu víc vyhovuje s jasně danými právy a povinnostmi.
Pokud jsem vyplodil blbost, tak to smažte, třeba mě přestane bolet i hlava z toho zamyšlení. :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2011, 6:02

na foru existuje monost uzivatelskych skupin do kterych se uzivatel muze prihlasit a schvaluje to moderator
pak se da opravnenimi nastavit sekce pro cleny OS

primarnim ukoem OS by melo byt uzivit forum z reklam, protoze nepredpokladam zastupy clenu do organizace kde se musi neco platit a jeste se po lidech neco chce (ono obecne po lidech neco chtit je dnes problem)
dokazu si predstavit ze kdyz kazdej prispeje svoji praci ze to muze fungovat

dokud nebude clenu alespon 50, tak nema cenu resit clenske prispevky protoze by museli byt vetsi nez 250kc
tj lepsi nez chtit penize po clenech je aby clenove aktivne nabizeli reklamni plochu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“