existence fora

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět

byt ci nebyt clenem obcanskeho sdruzeni cnc fora?

chci byt clenem s pravy a povinnostmi i s povinnosti platit cca do 200/rok
74
75%
nechci byt clenem, chci si jen cist forum
25
25%
 
Celkem hlasů: 99
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1405
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2011, 6:48

Něco jsem přehlídl? To myslíš ten široký pruh nahoře ve kterém je logo fóra? Mohl být užší, ale dříve v něm nějaký baner byl teď ho nevidím.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 3. 2011, 6:54

Ben Ash píše:Něco jsem přehlídl? To myslíš ten široký pruh nahoře ve kterém je logo fóra? Mohl být užší, ale dříve v něm nějaký baner byl teď ho nevidím.
no tak pokud ten široký modrý pruh s odkazy na další stránky jako století páry, gravos atd.. je logo fora tak pak beru zpět..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1405
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2011, 6:55

Nemůžeš jako administrátor nějakou vynucenou zprávou donutit všechny uživatele aby hlasovali? Ono dost lidí na tu anketu dlabe. Je otázka jak to udělat aby se co nejvíc lidí připojilo k OS a poslali
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1405
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2011, 6:59

RaS píše:
Ben Ash píše:Něco jsem přehlídl? To myslíš ten široký pruh nahoře ve kterém je logo fóra? Mohl být užší, ale dříve v něm nějaký baner byl teď ho nevidím.
no tak pokud ten široký modrý pruh s odkazy na další stránky jako století páry, gravos atd.. je logo fora tak pak beru zpět..
Teď jsem několikrát refrešnul a krom loga CNC se mi žádný baner nezobrazuje a ad block na této stránce zaplý nemám. Tak nevím kde je chyba. Jinak ještě abych to upřesnil, tato reklama by ještě byla snesitelná i v to nekomerčním modelu pokud by byl problém vybrat dost příspěvků. Existují daleko brutálnější reklaby různé plovoucí obdélníky a pruhy vložené do stránky a podobně.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2011, 7:01

ono je to zavisle na skinu fora
ten novej design ma reklamu ten starej ne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 3. 2011, 7:30

Ben Ash píše:Nemůžeš jako administrátor nějakou vynucenou zprávou donutit všechny uživatele aby hlasovali? Ono dost lidí na tu anketu dlabe. Je otázka jak to udělat aby se co nejvíc lidí připojilo k OS a poslali
stejným stylem jakým se lidé aktivně zapojují do hlasování se dá čekat že stejně aktivně se budou hlásit do OS.. to je taky ukazatel..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1405
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2011, 7:52

No jenže já myslím, že tuhle sekci všichni nečtou a tak by bylo dobré oslovit všechny zprávou, no a ti co se hlásí jednou za dlouho by se mohli přidat později. Já jsem třeba tuhle sekci taky docela dlouho ignoroval.
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

4. 3. 2011, 9:07

Ono spíš jde o překonání jisté propasti, neznalosti co je to Občanské Sdružení. Padlo zde mnoho domněnek k případnému fungování OS, to pro některé také není lichotivé. Nápad s teploměrem je moc dobrý i kdyby si příspěvky vzali na bedra jen členové OS.
Citronek
Příspěvky: 82
Registrován: 8. 10. 2010, 11:32
Bydliště: Říčany

4. 3. 2011, 10:19

Spíše z donucení než z potřeby radit přidám svůj názor.
Už jsem byl párkrát svědkem když docela slušně rozjeté "projekty" o které se staralo pár lidí či jeden autokrat šlo do kytek díky demokratizaci. Myslím že málokdo bude mít k práci pro fórum stejný přístup jako "otec zakladatel". A nevěřím že nebude problém najít více osob které budou pro fórum nebo OS pracovat pravidelně, zadarmo ale hlavně dlouhodobě. Co jsem zažil já, bylo rychlé rozšíření aktivit, ktéré ovšem umřely na neschopnosti lidí, co si to vzali na starost, je dlouhodobě udržovat. Pak se členové rozhádali a rozštěpili na více skupin se stejným tématem a byl konec.
Myslím že není zločin, pokud majitel využije "komerčního potenciálu" fóra a běžné provozní náklady bude hradit z příjmů z reklam a/nebo z příspěvků členů. Smluvně se dá zajistit provoz servru a případně i "placený" administrátor, takže pokud pojede Robokop na roční cestu kolem světa, vše poběží svým životem bez jeho každodeních záshů. Jako majitel se může rozhodnout dát na rady členů při provádění změn v provozu. Může dát svolení k použití loga na reklamních/upomínkových předmětech za poplatek z prodaného kusu ...
Nicméně fórum stále zůstane jeho majetkem a nehrozí nebezpečí "vytunelování" OS nebo přeměna fóra na "oslíčku otřes se" pro vedení OS a jejich rozsáhlé rodiny :-) Pokud na konci roku na provozním účtu zůstane nějaká koruna, nerozeběhne se tu hádka o to jak je zmařit. Prostě patří majiteli, který si s nimi jistě poradí nejlíp
Demokracie je mocný nástroj a proto by její použití mělo být pečlivě zváženo. Zvláště v ČR.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

4. 3. 2011, 10:57

Pic kozu do vazu ! Čím já teď budu svou rozvětvenou rodinu živit ?! :shock:

Fakt je, že pokud by neměl robokop to svoje "právo veta", jak někde napsal, stát by se mohlo všechno, co připomíná citronek. A pokud to v OS nejde zařídit, že by jen nějak "spravovalo" to fórum, bez možnosti ho nějak zašantročit, tak to bych tam také nelezl. Nechci pak být někde na plakátě s vypíchanýma očima, jako svého času Kocáb, za vytunelované fondy ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2011, 7:58

stejne jako samozvany Tomas Veznik v Ekotechnickem Museu, prisel coby manazer, rozpichal spravni radu, ve chvili kdy bylo EtM bez SR rozprodal vsechny exponaty a nektere nechal odvozit a rozrezat do srotu, penize odtamtud odtekaji buhvi kam, muzeum se prostituuje, opravy budovy se nedelaji nebo jen naoko, penize se falesne vykazuji.
klasika v tomto state
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6960
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

5. 3. 2011, 2:45

já třeba nehlasoval protože nechci být členem OS ale rád na provoz přispěju ale ta možnost v anketě prostě chibí a myslím že takových jako já by se našlo hodně, nebo ne???
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2011, 2:49

Ja to samy, taky nehlasoval. "Nejsem nikde organizovan a muzu si malovat co chci" :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2011, 2:52

pri 25 clenech to ted dela necelou petistovku na clena za rok
kdyz nepocitam prijem od externich darcu a z reklamy co jsou ted vcelku nezname (ale bude li tu ten teplomer tak to asi popozene i lidi mimo OS aby se podileli na chodu fora)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2011, 3:37

robokop píše:no to by OS fora bylo plny lidi z kdejakych firem usilujicich o banner a lidi kteri forum plni informacemi by byli nekde kdesi

zeptejme se k cemu OS ma byt a co ma lidem prinest

os by melo resit provoz fora
rozhodovat o provozu tj. nejaka vykona rada by mela operativne rozhodovat o hostingu, resit prijmy atd...
clenove by meli pomahat pri udrzbe, sprave, programovani (dle svych moznosti)


os pro cleny prinese
moznost volby pri ruznych vecech (napriklad logo fora)
moznost volby vykone rady a kandidovani do vykone rady
nejakou pozornost na konci roku dle moznosti OS
moznost uzivat skin ktery bude bez reklam
Budou platit a este makat ? :D Aby mohli diskutovat o tom tom jestli si rozdaji na konci roku tricka ?
Reklamni Banner za ktery da firma 5 rocne je rekl bych rozumnejsi nez 25 prizpivajicich clenu OS.

Pokud je potreba neco udelat nemam problem, poradim , obcas uverejnim neco zajimaveho.
Obcas se mi uz ani nechce zverejnovat ci do neceho zasahovat protoze se tu zacinam stracet.
Clenem OS urcite byt nechci, proti reklame co zaplati provoz fora nemam vubec nic , naopak muze ji byt klidne vice.
Pravo veta by mel mit nad denim ve foru rozhodne jeden max. dva lide. Jinak to dopadne tak ze bude dal rust pocet nic nerikajicich nesmyslnych diskusi a hadek oproti INFORMACIM, kvuli kterym tu lide chodi.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“