Kamera na ochranu majetku

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
crickett
Příspěvky: 262
Registrován: 12. 10. 2007, 3:00
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2012, 2:13

Zdravim..

Chcem sa tu poradit o kupe vhodnej kamery, alebo nejakeho setu vhodneho na monitorovanie vonkajsieho priestoru.

Kamera by mala byt na vonkajsie pouzitie a mala by byt wifi (dosah min. 30m), dalej potrebujem sledovat objekt aj v uplnej tme.

Dalej mi ide o to aby ten prijimac mal moznost nahravat video iba pocas narusenia abjektu a nie nepretrzite.

Skuste mi poradit co a kde kupit. Moze byt aj zostava s 2 kamerami. Je mi jedno kde to kupim ci EBay alebo nejaky internetovy obchod. :wink:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22888
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2012, 3:46

ja jsem tohle kdysi resil pro firmu pomoci produktu od PLANET a s drobnymi zasahy to slo
nechaval se vzdy nahravat pohyb coz i pri plnem provozu prez den delalo par giga za mesic tj. stacil by asi nejaky wifi router a flash
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5688
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

20. 2. 2012, 5:37

Nevím, zda něco podobného nenabídne p. Tůma. Jen mne napadlo, nezkoušel někdo sestavit fotopasti, co používají myslivci s nějakým WiFi? Aby to mohlo být online? Jinak ta past se taky spouští pohybem a má infra. Nahrává na kartu.
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 867
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2012, 9:05

Zkus toto: http://cctv-cnc.na.aukro.cz/index.php?o ... ory=421198" onclick="window.open(this.href);return false; nebo toto: http://cctv.inshop.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
crickett
Příspěvky: 262
Registrován: 12. 10. 2007, 3:00
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2012, 7:24

To co ponuka TUMA je dobre ale ma to kratke kably.. Najradsej by som bral nieco co potrebuje iba napajanie a obraz sa prenasa cez wifi alebo nejak inac a to koli dialke kde bude umiestnena.

Nasiel som aj nieco na EBay tak skuste poradit co vybrat ...

http://www.ebay.co.uk/itm/Wireless-CCTV ... 5ae52d1fcd

http://www.ebay.co.uk/itm/Wireless-CCTV ... 20be3c1001

http://www.ebay.co.uk/itm/4x-2-4G-Wirel ... 3cbf99dc40 -->tato nema nahravanie

:wink:
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2137
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2012, 11:47

Mam fotopast co pri zaznamu pohybu posle SMS-ku. Stalo to ale tusim pres 10 000,-

RADEK
Josef píše:Nevím, zda něco podobného nenabídne p. Tůma. Jen mne napadlo, nezkoušel někdo sestavit fotopasti, co používají myslivci s nějakým WiFi? Aby to mohlo být online? Jinak ta past se taky spouští pohybem a má infra. Nahrává na kartu.
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Selic
Příspěvky: 671
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

21. 2. 2012, 1:30

http://www.ubnt.com" onclick="window.open(this.href);return false; kamery Aircam. Problém je v současné době ještě nedoladěný firmware.
Nebo low-end profi řešení jsou kamery http://www.acti.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , dodává firma ADI-OLYMPO. Mají detekci pohybu s odesláním na mail nebo FTP a mají dobré hliníkové pouzdro.
Nebo produkt Jablotronu kamera http://www.jabloshop.cz/zabezpeceni-obj ... cts-eye-02" onclick="window.open(this.href);return false; - má GSM a umí posílat obrázky.

Jinak wifi na kameře je celkem naprd.
Za 1) stejně potřebuješ kameru něčím napájet a to se dnes dělá výhradně pomocí PoE po datovém kabelu.
Za 2) tu wifi ti během chvíle někdo hackne nebo zaruší.
Za 3) na ty pendrekové antény to +- funguje na přímou viditelnost, jak je v cestě zeď nebo pokovené okno, tak jsou s tím dříve nebo později akorát problémy.
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Uživatelský avatar
crickett
Příspěvky: 262
Registrován: 12. 10. 2007, 3:00
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2012, 1:56

Zdravim..

Ide mi o to ze ku kamere mam moznost pripojit napajanie, ale nechce sa mi do domu tahat aj datovy kabel asi 40 metrov. O hacknutie sa nebojim, lebo asi by to ani nedokazal, len tak hocikto.
Co myslis tym pendrekove anteny? Tie co som daval v odkaze? Potrebujem nieco lacne a hoby riesenie, ale ucinne. Som myslel ze este dokupit nejaky infra reflektor na prisvietenie ci by to nepomohlo v uplnej tme.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22888
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2012, 6:20

domnivam se ze je lepsi koupit zvlast kameru a k tomu infra reflektor nez all in one
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“