přesné cnc obrábění (soustružení 0,01) Frézování ...

Sem patří nekomerční nabídky obrábění a souvisejících technologií. Zkrátka máte li čas, prostředky a um, zde je to pravé místo se prezentovat.
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
trifid
Příspěvky: 102
Registrován: 2. 11. 2011, 2:53

27. 11. 2012, 12:25

To GeeSnake: mimochodem tam máš ještě jednu čárku navíc - před "pro jejich usazení" také nemá být :D .

Přesto si nemyslím, že poukázání na poněkud šílenou češtinu by bylo až tak trestuhodné. Je spíš škoda, že současná jazyková gramotnost v technických oborech vede díky mylnému přesvědčení, že je to v kontextu s odbornou podstatou oboru zcela marginální záležitost, natolik do kopru, že to dnes každý považuje vlastně za normu. A máš samozřejmě pravdu v tom, že většina lidí nad 40 let bude posuzovat řemeslníka tak trochu i podle jeho písemného projevu.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7230
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

27. 11. 2012, 2:34

na to, aby mohl kdokoli být zručným řemeslníkem je potřebná značná dávka inteligence, už jenom proto že dobrý řemeslník se musí neustále něco učit
i já si myslím, že těch pár základních pravidel češtiny není natolik složitých, aby se to nedalo naučit
existuje i stránka http://www.pravidla.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
obracet se na své okolí alespoň trochu spisovně je podle mého názoru základní slušnost, asi té úrovně jako neobtěžovat své okolí tím že se neumím umýt a smrdím
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

27. 11. 2012, 4:55

Niektoré príspevky je až hrôza čítať, čo sa týka gramatiky. Všimol som si to hlavne u slovenských príspevkov, nájdu sa aj české. Nevadia mi až natoľko mäkčene, dĺžne, čiarky, ale tvrdé a mäkké y i ma totálne vytáča. Som toho názoru, že gramatika patrí k všeobecnej inteligencii každého človeka nech je odborník, alebo laik. 8)
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2012, 5:20

.
Naposledy upravil(a) Max dne 3. 3. 2019, 10:06, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Gulliver64
Příspěvky: 459
Registrován: 1. 8. 2010, 7:52
Bydliště: Kuřim

27. 11. 2012, 5:48

pánové, slyšeli jste už někdy o dyslexii? mám takový pocit, že ne. když se někdo narodí bez ruky nebo bez nohy tak se do něj taky nenavážíte, že? tak proč tak činíte u někoho, kdo má podobný problém jen v jiné, méně zřetelné formě?
a jen tak mimochodem inteligence, zručnost a schopnost se učit spolu nijak nesouvisí. dokáží existovat samostatně, ve dvojici a vzácně všechny tři současně a stejně tak i opačný extrém.
Modelová zařízení pro slévárny, hliníkové odlitky. První CNC frézka postavená v r.2003 ."Dřeváček" - r.2010. Zapřísáhlý uživatel MACH3 ver.2.63 .
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7230
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

27. 11. 2012, 6:06

samozřejmě, dyslektici to určitě mají ve srovnání se zbytkem populace těžší, ale nikdo mě nepřesvědčí, že když je dyslektik schopen pochopit, naučit se a napsat konfiguraci něčeho nebo program anebo jen adresu do prohlížeče, že není v dospělém věku schopen se naučit:
muži pracovali (rod mužský životný = i)
stroje, ženy, děti pracovaly (rod mužský neživotný, rod ženský a střední = y)
muži a ženy pracovali (rod mužský životný má v češtině a slovenštině přednost před ostatními)
znalost těchto tří pravidel by odstranila 90% těch nejkřiklavějších hrubek
a na konci otázky se píše otazník !!!
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2012, 6:23

.
Naposledy upravil(a) Max dne 3. 3. 2019, 10:06, celkem upraveno 2 x.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 11. 2012, 6:33

a pánové bude hůř...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
krocan
Příspěvky: 97
Registrován: 29. 4. 2009, 11:48
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2012, 6:51

Taky píšu jak mi zobák narostl,íčka si většinou hlídám,když nevím nahrazuji jiným názvem.Čárky většinou neřeším.Jj to je přesně ten obal,podle čeho lidí soudí.Poslanci mají krásná saka,krásné keci a myslím,že jich spousta neumí taky psát.Zkuste si vyrobit třeba sud,nebo něco jiného.Byli to obyčejní lidé,asi spousta z nich ani psát neuměla a jaké dělali krásné věci.Dodnes se neví,ani jak to dělali.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2012, 7:16

to krocan:

To je bohužel tak, ale člověk se tomu bude muset přizpůsobit. A to je právě ono, někdo soudí podle obalu a člověk přichází o zakázky, protože takový text u někoho nemusí vzbuzovat důvěru, byť je ta osoba jakkoli šikovná. I tu platí, že obal prodává. :D :D :D
krocan
Příspěvky: 97
Registrován: 29. 4. 2009, 11:48
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2012, 7:24

Max píše:to krocan:

To je bohužel tak, ale člověk se tomu bude muset přizpůsobit. A to je právě ono, někdo soudí podle obalu a člověk přichází o zakázky, protože takový text u někoho nemusí vzbuzovat důvěru, byť je ta osoba jakkoli šikovná. I tu platí, že obal prodává. :D :D :D

No já myslím,že dnes cena prodává,takže soudruzi z Číny mají zelenou.Já teda nikdy nesoudil podle obalu,myslím tím třeba vzhled.
cncDavid
Příspěvky: 96
Registrován: 13. 11. 2012, 10:54

28. 11. 2012, 12:26

Prosím vás lidi. Mohli byste tu už přestat řešit tu gramatiku.??. Sice mě těší že má moje nabídka tolik komentářů :-D ale vůbec ne k věci… Tímto bych to uzavřel.
thank you
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 11. 2012, 6:44

no vidíš, nešlo by to alespoň takhle bez těch přímo do očí bijících chyb napsat rovnou? dalo to moc práce? to že tam nemáš nějakou čárku a pár detaiů je už detail.. ale alespoň ty hrubki :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
cncDavid
Příspěvky: 96
Registrován: 13. 11. 2012, 10:54

28. 11. 2012, 8:25

RaS píše:no vidíš, nešlo by to alespoň takhle bez těch přímo do očí bijících chyb napsat rovnou? dalo to moc práce? to že tam nemáš nějakou čárku a pár detaiů je už detail.. ale alespoň ty hrubki :D
Já vím nedalo to moc práce, nedalo. Spíš sem to předtím jen tak naflákal a vůbec u toho nepřemýšlel... :| :D
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2012, 1:41

to cncDavid:

No fajn, že ty jsi to tak psal kvůli reklamě. :wink:
Nějakou poptávku bych na tebe měl, více SZ.
Odpovědět

Zpět na „Volné výrobní kapacity“