Nekupujte konektory - vyrobte si vlastní

prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8181
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2014, 6:20

Jj, taky možnost. U batyskafů jsou tou kapalinou vyplněné i motory, dokonce existuje ekologická verze (glycerol trioleát), který je biologicky odbouratelný a není tak háklivý na vlhkost jako transformátorový olej :-) Ale v tomto případě by to byla spíš komplikace, přineslo by to víc problémů než by vyřešilo.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4935
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 11. 2014, 7:08

Kdo se nepotapi a kdo nikdy nebastlil veci do vody vubec netusi o cem to je. Prakticky do kazde postavene baterky mi casem nateklo. U HIDky to je docela mazec :-) I profi firmy vyrabejici svetla maji s timto tematem dost velke problemy. Pouzivaji napriklad upravene koaxiky, ktere jsou sice relativne vodotesne, ale plast dielektrika se tavi pruchodem proudu. Nakonec jsem sel tez cestou tesne schranky a jazyckoveho rele. Tady ovsem clovek zase postrada 100 spolehlivot ve vode vice nez nutnou. Rele se casem zmagnetizuje a dela si co chce. Pokud nekdo bude vyrabet a prodavat veci co funguji do podobnych tlaku jenom dobre a preji hodne uspechu !!
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8181
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2014, 7:18

Jj, kdo si začne s technikou pro potápění, brzy zjistí, že IP68 se moc neliší od pohádkové bytosti (taky ji člověk hned tak nepotká) :-)

Jinak na ten jazýčkový kontakt je potřeba použít co nejslabší magnet a omezit proud (použít FET), jinak to skutečně po čase začne blbnout :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2014, 7:29

No já sem tam používám i IP69K.
Ale většinou se zabývám opačným postupem, jak dostat vodu ven, kam natekla když neměla.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“