Nástrojové brusky

obrabeni na klasice
trnkav
Příspěvky: 1001
Registrován: 12. 8. 2006, 9:45

28. 8. 2011, 8:19

O co přesně má jít? O opěrný palec ? Něco podobného co nepoužímám tu mám.
MN 80, R 12, Mazak QT8, VR2, V20, LR2, UME 200-2x, KV-250,
milan252
Příspěvky: 122
Registrován: 25. 1. 2009, 7:26
Bydliště: Odry

28. 8. 2011, 8:21

V postatě jo.
Chtělo by to fotku.
Milan
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3617
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

28. 8. 2011, 8:37

milan252 píše:Prosím vás, nevíte někdo, jaký má průměr univerzální opěrka k bn 102?
Chystám se ji vyrobit, protože ji nemám a chci ji mít zaměnitelnou s originálem.
Dík Milan

20 mm, nonius mám jeden navíc, teď jsem je dělal :wink: , rameno má taky 20mm
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

29. 8. 2011, 7:39

Nesledovali jste někdo teď před týdnem tu aukci vřeteníku s motorem na broušení nakulato k BN102C? Od 600 na 11 tisíc. Jsem se, až divil, že je to tak cenný. Vždyť za částku o málo vyžší už může být celá bruska nakulato s fortunou, která je mnohem pohotovější :?:
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3617
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2011, 10:14

capumpor píše:Nesledovali jste někdo teď před týdnem tu aukci vřeteníku s motorem na broušení nakulato k BN102C? Od 600 na 11 tisíc. Jsem se, až divil, že je to tak cenný. Vždyť za částku o málo vyžší už může být celá bruska nakulato s fortunou, která je mnohem pohotovější :?:
:D já to neviděl, ale důvodů proč je někdo ochotnej za to dát takovou krupicu může být spoustu
-ten člověk je ve vatě
-nemá místo na brusku nakulato
-potřebuje velký vnitřní kužel který u hrotovek většinou chybí
-sbírá to

Tohle je mnohem pohotovější, např. když budeš chtít brousit čelem hrníčku tak to jednoduše otočíš, nasadíš kotouč jakej potřebuješ, vyrovnáš a během dvou minut brousíš krásný výbrusy, můžeš klíďo zarovnávat broušením čela i velkých průměrů hřídelů, to na brusce nakulato neuděláš leda v lunetě bokem kotouče. atd atd.

Každopádně tohle všechno se dá krásně pořídit za babku, když nasadíš motor s řemeničkou na klasickou děličku :lol: :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

29. 8. 2011, 11:16

No právě, nasadíš (ono to není zrovna nejlehčí, u mě ještě přineseš z jiný dílny, protože jsem za celou dobu nesehnal pěkný bytelný regálek, který bych dal k brusce, a odkonzervuješ), vyrovnáš (to chvilku zabere, na hodinky), rozházíš si nastavení, které tam třeba máš pro častý broušení jednoho druhu fréz, jedeš jen ručně (teď mluvím o nás hobících co maj většinou Áčka bez hydrauliky. Ale jinak s tím čtvrtým se naprosto ztotožnuju. Taky mě to baví a mám dobrej pocit když se kouknu na to co se všechno podařilo nashromáždit. I když takhle bych se asi nedokázal vyhecovat. Ale pro někoho je to třeba jako pro mě desetikoruna a prý je to poměrně vzácnost, když to někdo dává k prodeji.
Sběratel strojů :-)
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

1. 9. 2011, 10:04

Nevíte někdo jaká zástrčka má být pro elektromagnet 110V a 5.5W (ten vlevo)? Je na něm zástrčka jako na 230V, to je asi špatně. A pak ještě na jeden a ten má 110V a 55W. Ten má pouze konektor s 2 kolíky ve válcové díře a závit na převlečnou matici. Nevím jak je zapojit na BN102. Jsou určené na rovinnou brusku, ale ta mi pane neříká, tak bych je chtěl používat na nástrojovce. Bude určitě potřeba sehnat trafo a oba magnety sjednotit na stejný typ zástrčky. Ve stojanu brusky mám jen trafo na 24V pro lampičku a zdířku pro 380V na přístroj k broušení nakulato a na odsávání.
Přílohy
Magnety.jpg
Sběratel strojů :-)
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

14. 10. 2011, 6:49

..totok je moje nova holka je jí 22 let :lol: musim sa na nej naučiť robiť. :D
Přílohy
A%20nastrojova.jpg
A%20nastrojova.jpg (33.36 KiB) Zobrazeno 9607 x
sustruh sv18 ,vrtačka
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

14. 10. 2011, 9:59

Krásivá děvuška. Jaké dostala věno(co k ní máš za přísluško)? Ta má i rychloposuv sloupu, že ano? Naklápění vřetene kolem vodorovné osy.
Tahle má koukám jiný způsob příčného posuvu. Jezdí sloup místo stolu. To je jako na magnetkách BRH20.
Sběratel strojů :-)
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

15. 10. 2011, 5:55

capumpor píše:Krásivá děvuška. Jaké dostala věno(co k ní máš za přísluško)? Ta má i rychloposuv sloupu, že ano? Naklápění vřetene kolem vodorovné osy.
Tahle má koukám jiný způsob příčného posuvu. Jezdí sloup místo stolu. To je jako na magnetkách BRH20.
prislušenstvo dostala male ale ale za 500eur mi to nevadi ..no ta hriadel sa da okolo osi stlpu otačať ale aj dole sa da skloniť hriadel .. zdvih to ma cez gombik sa to ovlada a potom hore koliesko po 0,005mm je tam najmenši dielik pridavku..
sustruh sv18 ,vrtačka
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 467
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

23. 4. 2012, 8:07

Kdyby nekdo shanel nejake prislusenstvi k BN 102, tak pan na aukru neco obcas miva http://aukro.cz/listing/user.php?us_id=6083918" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja od nej kupoval pripravek k brouseni frezovacich hlav, pridavny suport na SV18 a frezovaci trny. Ted nabizi fortunky k vnitrnimu brouseni a zarazku pro delicku.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

27. 7. 2012, 3:22

neviete niekto nahodou kde by sa dalo zohnať taketo pridavne zariadenie? malo by to byť vyborne na brusenie frez aj ked je to už asi pre naročnych zakaznikov a aj cena bude asi taka a treba to zhanať v zahraniči niekde..
Přílohy
pridavne.jpg
sustruh sv18 ,vrtačka
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3617
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

27. 7. 2012, 10:43

peter1 píše:neviete niekto nahodou kde by sa dalo zohnať taketo pridavne zariadenie? malo by to byť vyborne na brusenie frez aj ked je to už asi pre naročnych zakaznikov a aj cena bude asi taka a treba to zhanať v zahraniči niekde..
najdi si můj úplně první příspěvek na tomto fóru, který je přesně o této pneumatické pinole :wink:
Za tu dobu jsem postoupil tam, že mě bylo líto to koupit za 16tyček na markagru, když to měli skladem, nakonec ta levná čínská varianta kterou máš na fotce mě moc neiteresovala, ale i tak vychází na ebay na 999 dolcků, což je o hodně víc. Patent na to mají nějakcí amíci K.O.LEE a ta pinola je už fakt vymakaná dál rustee, model abun a asi i jiní :wink: .
Co spatřuju jako velké pozitivum, je odklop po projetí šroubovice (to je vážně chytrá věc a velmi praktická), taky5C kleštiny které mám komplet a štelovatelná vůle celé pinoly.

Takže za mě jsem postoupil do stádia nákupu kalené trubky fí 50, bloku litiny 160x160x250 (asi 50kg) mám spodní desku děličky + dva kozlíky na bn 102 a asi dva roky mě to leží pod ponkem a pořád po tom pokukuju, žže bych se do toho pustil. Bohužel v dnešní době je to opravdu jen na broušení TK fréz po šroubovici malých průměrů bez středícího důlku, jinak na nic (HSS malého průměru radši zahodím, protože se mě nevyplatí brousit nebo z toho udělám něco jiného)
Takže to je důvod proč to asi není tak rozšířené, jinej mě nenapadá, pokud to bereš po ekonomické stránce, tak je to nesmysl, jinak hračka pěkná a byl to hlavní důvod proč jsem si dělal centrální rozvod vzduchu jak v dílně tak do sklepa :D :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
chemic
Příspěvky: 216
Registrován: 8. 9. 2011, 5:50

28. 7. 2012, 2:05

oni to tam asi chlapi v tom svete bastli i na ty male frezky viz treba tinker tool cuter grinder akorad jsem asi dost dobre nepochopil to vzduchovi lozisko
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3617
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

28. 7. 2012, 10:30

chemic píše:oni to tam asi chlapi v tom svete bastli i na ty male frezky viz treba tinker tool cuter grinder akorad jsem asi dost dobre nepochopil to vzduchovi lozisko
já jsem to pochopil myslím si docela dobře :wink: rozdíl v té čínské pinole oproti originálu K.O.LEE je v možnosti nastavení vůle mezi otvorem a samotnou pinolou ato bude určitě zádadní :wink: Podle mě je to v pohodě vyrobitelné( není to zas až tak složité) jen kdyby na to měl člověk čas :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“