Koncové snímače TB6560AHQ

Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

12. 12. 2011, 7:26

Keď dáš 250W máš väčšiu rezervu. Z tohto zdroja sa napája všetko . Z PC sa nenapája nič.
Motory ti stačia aj tie slabšie, ak by si chcel do budúcnosti mašinku prerobiť na väčšiu , tak tie väčšie.
Spojky kúp podľa priemerov hriadeliek motorov a posuvových šróbov. Ja som si s Nm hlavu nelámal , spojky som si vyfrézoval na samotnej mašinke. :) Existujú spojky ktoré sa pri nadmernom zaťažení pretrhnú . Ja mám neroztrhnuteľné . :lol:
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
Dundr.A
Příspěvky: 16
Registrován: 5. 12. 2011, 5:07

13. 12. 2011, 6:30

To je moc pěkně řečeno neroztrhnutelné. :lol: Vezmu asi ty 4Nm.

Na Os.Z mám 6,35 – motor 6,35
Na Os.Y mám 10 – motor 6,35
Na Os.X mám 10 – motor 6,35

Až dorazí elektronika tak začnu zkoušet a pokoušet se to nějak rozhýbat.
Až se to alespoň nějak rozjede tak zabuduju ty snímače. A uvidí se.
Jen mě ještě napadlo k té desce dodávají i konektory ? myslím ten co se do něho zapojí snímače. Nebo ho budu muset někde poshánět. Případně nevěděl by jste co by to mohlo být za konektor.

Nemáte někdo zkušenost z příslušenstvím k desce. Myslím tím toto viz odkaz. Nebo třeba někdo kdo to vlastní. Myslím že je to pěkný doplněk. :D

http://cnc.inshop.cz/driverovedesky/pri ... rv-3adesku" onclick="window.open(this.href);return false;[DRO-3A]?ItemIdx=0
http://cnc.inshop.cz/driverovedesky/pri ... rovoudesku" onclick="window.open(this.href);return false;[MNC-3A]?ItemIdx=9
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

13. 12. 2011, 8:22

Snímače napojíš na 9 pinový konektor - sériový. Konektory na motory a napájanie sú súčasťou dodávky.
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=106&t=7940" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

22. 12. 2011, 4:03

Ahoj, mám také tuto desku i se stejnými motory, zatím ale ještě nemám stroj, čekám na materiál. Podle toho co jsem zjistil, tak deska podporuje cokoli co dokáže sepnout její vstup na zem. Tzn. ty 4 piny jsou limity X,Y,Z a Stop, vše se spíná na zem. Tzn., že když použiješ mikrospínač třeba na koncák osy X tak připojíš pinX a přes spínač na zem driveru(tu si musíš vytáhnout buď někde z desky nebo přímo ze zdroje. Stejně tak pro optozávoru, tranzistor atd. všechno jsou to jen obdoby spínačů. Já si budu dělat ještě indikaci LED diodami zda a na kterém konci osy byl sepnut koncový spínač.

edit:
zem by měla být na tom konektoru vstupů, takže se nemusí nikde hledat jinde.
Naposledy upravil(a) sechtech dne 15. 1. 2012, 11:25, celkem upraveno 1 x.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

22. 12. 2011, 4:22

pájač píše:Snímače napojíš na 9 pinový konektor - sériový.
To bude nějaká chyba. Na ten 9pinový konektor se připojuje ruční ovládání. Koncové spínače a stopka se připojují na ten 4pinový bílý konektor. Protikus bohužel není součástí sady od Tůmy. Zjistil jsem že to bude nejspíš tento typ: http://www.made-in-china.com/showroom/d ... -JST-.html" onclick="window.open(this.href);return false;
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

22. 12. 2011, 5:04

Omlouvám se, nevšiml jsem si že u 4-driverové desky to je tak jak píšete. U 3-driverové je to jak jsem popisoval já.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
mirenc
Příspěvky: 239
Registrován: 29. 2. 2008, 5:47
Bydliště: Slovensko-Budmerice

22. 12. 2011, 5:45

Dundr.A píše:Takže navrhujete 24V-120W minimálně nebo třeba 24V-250W.



Ještě bych se zeptal jak je to z pružnými spojkami. Podle čeho mám vybírat. Moc se neorientuju v těch Nm. Pokud sem pochopil princip tak když se stane nějaká nehoda tak by spojka měla prasknout nebo prokluzovat aby se nespálil motor.
Krokovy motor sa ti nespali ked zostane stat napr. ked pride na doraz lebo prud ma nadstaveny na driveri, spojka je tam kvoli susovosti medzi srobom a oskou motora
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22433
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2011, 7:53

Krokovy motor se nemuze spalit kdyz mas dobre nastaveny driver
A to ani v pripade ze ho zastavis
Vzdyt u cnc je bezny stav ze musi bezet od 0 do max otacek
To by jsi pak nesmel nikdy obrabet malou rychlosti
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Dundr.A
Příspěvky: 16
Registrován: 5. 12. 2011, 5:07

23. 12. 2011, 5:59

Dobrý den
Tak předevčírem došla elektronika. Tak sem šťastný že se to stihlo před vánocemi. Jen potřebuji znovu poradit. Dneska jsem to vše zapojil. Ale v machu trošku brouzdám a moc si sním nevím rady. Mám sice český manuál a datasheed od desky a motoru. Ale co mi neleze do hlavy jak nastavit ty piny. A kompletně mach. Kdyby jste někdo věděl a byl ochoten mi poradit byl bych rád
V machu sem začal Config - Ports a pins. Kde jsem nechal 25000Hz Port 1 byl zapnutý adresa 0x378.Jinak nic jiného sem nezaškrtl.
V další záložky jsem vyplnil podle dokumentace. Tak se chci zeptat jestli je to správně popřípadě jestli to nějak upravit.
Přílohy
HY-TB3DV-M_3Axis_Driver.doc
(1.23 MiB) Staženo 426 x
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

23. 12. 2011, 9:03

nastav vše podle fotek a pak se ptej, klidne na SZ rád poradím
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

14. 1. 2012, 12:46

Pokud chceš něco méně složitého, tedy méně poruchového, tak koukni na ebay tam se objevují drivery pro jednu osu, jsou na stejném IO jako modrá deska ale zase máš lepší vyměnitelnost, když ti něco shoří. Jeden driver na jednu osu je na ebay kolem 20dolarů, takže cca 450,-. Nemají vstupy ale to není problém, vstupy lze přímo zapojit do LPT třeba přes opto oddělení. Pokud bys chtěl bližší info, tak třeba skype: matesik75.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Dundr.A
Příspěvky: 16
Registrován: 5. 12. 2011, 5:07

17. 1. 2012, 12:31

Dobrý den
Po nezdaru a mnoho hodin laborování jsem odvezl elektroniku k nám do školy, kde jsem s elektrikářem vše zapojil. A hurá fungovalo to. Na mým Stylisticu to nefungovalo z důvodu že nemá paralelní port na pevno, ale jen přidanej pomocí PCMCIA.
Jenže co se nestalo. Dostal jsem od školy starší Notebook s paralelním portem. Doma jsem zapojil vše jak ve škole. Nastavil jsem piny atd. Vše běží ale netočí se mi osa Y. Ostatní osy fungují normálně. V machu číselný ukazatel ukazuje že os Y jede společně s ostatními osami. Ale motor stojí. Zkontroloval jsem zapojení a nic jsem nenašel že by bylo špatně zapojený. To samí sem kouknul do nastavení a taky nic.V nastavení je to nastavený podle manuálu k desce.
Nevíte co by to mohlo zapříčinit že motor na os.Y stojí.
oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

17. 1. 2012, 12:36

signal Y-Enable a Y-Step je OK?
Dundr.A
Příspěvky: 16
Registrován: 5. 12. 2011, 5:07

17. 1. 2012, 3:42

Dobrý den
Problém vyřešen. Jak se s elektronikou hýbalo tak došlo k částečnému uvolnění kabelu. Takže špatný kontakt. Je divné že to nic nedělalo alespoň částečně se to mohlo hýbat. Už vše běží jak má. Dneska přišli snímače. Až budu mít více času, nafotím obrázky. Jinak zvolil jsem nakonec mechanický mikrospínače jako koncový spínače. A jako referenční snímače optozávory nebo indukční snímače. Optozávory mám nějaký doma tak přemýšlím co použít co by mohlo bít lepší. Ve čtvrtek zkusím udělat pokus s těmi mikrospínači a napíši jak jsem dopadl.
Dundr.A
Příspěvky: 16
Registrován: 5. 12. 2011, 5:07

18. 6. 2012, 12:09

Dobrý den
Po dlouhé době zas píši. Chtěl bych vám všem moc poděkovat za příslušné rady, co jste mi sem posílaly a bez kterých bych se nehnul dál se svým projektem. Stroj je dokončen a odzkoušen. Dají se na něm vyrábět úžasné výrobky. Na to že je to můj studentský projekt tak se stroj povedl díky vaší pomoci. Pochlubím se, se strojem jsem se zúčastnil několik prezentací. O stroj byl veliký zájem jak laické tak odborné veřejnosti. Tet už budu jen vylepšovat. Ještě jednou moc děkuji za rady.
Přílohy
DSCF0103.JPG
DSCF0107.JPG
Odpovědět

Zpět na „cinske desky s TB-6560 cervena a modra“