QNXova improvizovaná generálka soustruhu SV18R

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

18. 2. 2015, 2:54

Je Tě trochu poopravím, pro prosvětlená ovládací tlačítka T6C musíš mít speciální objímku, která zabezpečí, že pohyb tlačítka se přenese na spínací jednotku, která je vzadu za objímkou. Pokud použiješ objímku která je určena pro signalizační hlavice T6E tak ti to bude sice svítit, ale spínací jednotka nebude při stlačení tlačítka fungovat. Ještě potřebuješ u prosvětlených tlačítek spojovací díl, aby jsi mohl zezadu k objímce nacvaknout spínací jednotku.
Pokud jinde neseženeš ozvi se, mám nějaké zásoby nových T6 (30 i 22mm)
Třeba se to bude hodit i někomu jinému, když už ten příspěvek je docela starý. Omlouvám se jaksi jsem ten rok vydání přehlédl. :oops:
Naposledy upravil(a) salus dne 18. 2. 2015, 4:12, celkem upraveno 3 x.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6960
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

18. 2. 2015, 3:44

salus píše:Je Tě trochu poopravím, pro prosvětlená ovládací tlačítka T6C musíš mít speciální objímku, která zabezpečí, že pohyb tlačítka se přenese na spínací jednotku, která je vzadu za objímkou. Pokud použiješ objímku která je určena pro signalizační hlavice T6E tak ti to bude sice svítit, ale spínací jednotka nebude při stlačení tlačítka fungovat. Ještě potřebuješ u prosvětlených tlačítek spojovací díl, aby jsi mohl zezadu k objímce nacvaknout spínací jednotku.
Pokud jinde neseženeš ozvi se, mám nějaké zásoby nových T6 (30 i 22mm)
NO snad to ještě stihne , poslední příspěvek v tomhle tématu byl přesně před třemi lety :D
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

5. 3. 2015, 3:33

jiriu píše:
QNX píše:Já jsem vždycky bojoval se řezáním závitů, které končily nějakou velkou čelní plochou a vnitřních ve slepý díře. To oddálení nože excentrem už nestačilo, brzdu jsem neměl a při reverzaci mi to vyhazovalo jistič. Setrvačností to vždycky udělalo ještě několik otáček (při každé rychlost a každém závitu vždycky jiný počet). Vždycky jse si přál, aby se ten soustruh dal nějak kontrolovatelněji zastavit. Tak doufám, že posílení jističe a nasazení frekvenčního měniče ten účel splní.

Začal jsem skládat komponenty na nový rozvaděč, sundal jsem starý nátěry z původního rozvaděče a už to pomalu začnu skládat. Tak jsem zjistil, že zatím nemám moc velkou představu jak ovládají měnič ti co ho už na SV18 namotovali ........ podělí se někdo o své řešení?

zdravim,dovolim si poskytnout radu ,jedna z mnoha vyhod u SV18 je moznost pomoci jednoz. spojky ovladane pakou na prave strane suportu okamzite vypnout sroub pri spustenych otackach vretene ,tudiz vreteno se stale toci ve smyslu rezaneho zavitu a ja pouze touto pakou reverzuji chod sroubu. pri seriovem rezani zavitu naprosta nutnost jinak by motor neprezil neustale reverzovani.dale jsem to mel vylepseno dorazem v podobe strmeho šneku, kdy jedna cast byla napevno na suportu a druha posuvna s moznosti zajisteni v potr.poloze na ovl .tyci.pri najeti sneku na sebe dojde k vypnuti šroubu z 0.1presnosti.Overeno tisici vyrezanych zavitu . fakt dobry. J.
http://stroje.bazos.sk/inzerat/47193014 ... -SV-18.php" onclick="window.open(this.href);return false; tento prípravok asi bude niečo podobne ..
sustruh sv18 ,vrtačka
jiriu
Příspěvky: 104
Registrován: 5. 12. 2011, 8:12

5. 3. 2015, 4:25

zdravim, ano je to stejny princip jako jsem popisoval a fotil ale vyrobne urcite jednoduzsi, bezva nález j
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

8. 4. 2015, 6:23

jiriu píše:zdravim, ano je to stejny princip jako jsem popisoval a fotil ale vyrobne urcite jednoduzsi, bezva nález j
Tú vypínačku z toho inzeratu na bazoši kupil jeden môj znamy poslal mi vykres tak som si to vyrobil trochu by to chcelo asi doladiť... závit som stym sice ešte nerobil ale trochu by som určite ten vrcholovy uhol toho kužela upravil teraz je tam 63 stupnov vrcholovy uhol na tom kužely ...na dosť velkej dlžke to vípina.. https://www.youtube.com/watch?v=Pt-xyHvuDOA" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
04082015758.jpg
Naposledy upravil(a) peter1 dne 9. 4. 2015, 12:08, celkem upraveno 1 x.
sustruh sv18 ,vrtačka
E2N
Příspěvky: 122
Registrován: 16. 12. 2013, 11:49
Bydliště: Ústí nad Orlici

9. 4. 2015, 5:51

peter1 píše:
jiriu píše:zdravim, ano je to stejny princip jako jsem popisoval a fotil ale vyrobne urcite jednoduzsi, bezva nález j
Tú vypínačku z toho inzeratu na bazoši kupil jeden môj znamy poslal mi vykres tak som si to vyrobil trochu by to chcelo asi doladiť... závit som stym sice ešte nerobil ale trochu by som určite ten vrcholovy uhol toho kužela upravil teraz je tam 63 stupnov vrcholovy uhol na tom kužely ...na dosť velkej dlžke to vípina..https://www.youtube.com/edit?o=U&video_ ... feature=vm" onclick="window.open(this.href);return false;
nejde mi bohužel přehrát video......
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8950
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

9. 4. 2015, 10:43

mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 4. 2015, 10:49

https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“