Informace o provedení kroku serva

Odpovědět
mpcz
Příspěvky: 43
Registrován: 15. 5. 2010, 9:00

18. 3. 2013, 6:46

Zdravím,
potřeboval bych u CNC stroje zjistit polohu hlavy. Mám YASKAWA / ESTUN / ESTON 400W.
Dá se odněkud na konektorech vytáhnout informace (impuls) při provedení každého kroku? Jaké to má napěťové úrovně?
Lepší by bylo i zjistit směr otáčení, ale není to nutné.
mpcz, 18/03/2013
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 3. 2013, 6:55

signály z encodéru A,B,případně i Z.. jak to funguje nastuduj..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
mpcz
Příspěvky: 43
Registrován: 15. 5. 2010, 9:00

18. 3. 2013, 7:02

RaS píše:signály z encodéru A,B,případně i Z.. jak to funguje nastuduj..
Dík,
to mi opravdu pomohlo. Věděl by někdo prosím něco konkrétního? Jestli ano, místo na konektoru, napěťovou úroveň?
Děkuji za pomoc.
mpcz, 18/03/2013
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

18. 3. 2013, 7:47

mpcz píše:Zdravím,
potřeboval bych u CNC stroje zjistit polohu hlavy. Mám YASKAWA / ESTUN / ESTON 400W.
Dá se odněkud na konektorech vytáhnout informace (impuls) při provedení každého kroku? Jaké to má napěťové úrovně?
Lepší by bylo i zjistit směr otáčení, ale není to nutné.
mpcz, 18/03/2013
Sorry ale kdyz si nedas praci aspon nafotit stitky ze serva a z encoderu nebo co tam je a napises yaskawa estun 400w a cekas ze to bude nekdo hledat a identifikovat za tebe tak nevim nevim. Najdi datasheety pripoj je a neco vymyslime. Nebo to aspon nafot, kdyz nevis co je na stitku dulezityho a neumis to dohledat.
Ras ti poradil ze tam nejaky signaly sou, ale ty si nenapsal co s tema signalama budes delat, zpracujes to nejakym jednocipem? Budes je pocitat ručně?
Na obecnou otazku obecna odpoved.
Z vetsiny encoderu leze 0 nebo 5V, kdyz je diferencialni tak +- neco, zalezi jak je to napajeny.

Martin
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 3. 2013, 8:00

psal jsem nastuduj... přidám teda ještě první odkaz co jsem našel během cca 5s, když tomu dáš 10minut najdeš toho tolik, že můžeš studovat do večera..
http://jonatan.spse.pilsedu.cz/~mazanec ... kodery.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 3. 2013, 8:07

jinak ještě napětí tam bývá 5V, najdi si typ encodéru najdi si zapojení konektoru, budeš tam mít +5V, GND, A,B a Z (možná že Z ne), pokud nebudeš mít schema tak tyhle signály najdeš a rozlišíš třeba osciloskopem během chvilky.. a pak už jen vyřešit čím ty signály budeš analyzovat, o tom by se toho dalo najít zase mraky..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
mpcz
Příspěvky: 43
Registrován: 15. 5. 2010, 9:00

18. 3. 2013, 8:53

fupe píše:
mpcz píše:Zdravím,
potřeboval bych u CNC stroje zjistit polohu hlavy. Mám YASKAWA / ESTUN / ESTON 400W.
Dá se odněkud na konektorech vytáhnout informace (impuls) při provedení každého kroku? Jaké to má napěťové úrovně?
Lepší by bylo i zjistit směr otáčení, ale není to nutné.
mpcz, 18/03/2013
Sorry ale kdyz si nedas praci aspon nafotit stitky ze serva a z encoderu nebo co tam je a napises yaskawa estun 400w a cekas ze to bude nekdo hledat a identifikovat za tebe tak nevim nevim. Najdi datasheety pripoj je a neco vymyslime. Nebo to aspon nafot, kdyz nevis co je na stitku dulezityho a neumis to dohledat.
Ras ti poradil ze tam nejaky signaly sou, ale ty si nenapsal co s tema signalama budes delat, zpracujes to nejakym jednocipem? Budes je pocitat ručně?
Na obecnou otazku obecna odpoved.
Z vetsiny encoderu leze 0 nebo 5V, kdyz je diferencialni tak +- neco, zalezi jak je to napajeny.

Martin
Zdravím,
dík, to řízení je ESTUN EDB 04AMA (=YASKAWA SGDV-2R8A01A). Jedná se údajně o docela běžné servo, zajímá mě vyvedení signálu o kroku na konektor, studovat to nehodlám, dokumentace je sporá, signál, pokud tam nějaký je si ošetřím a spočítám, to umím dobře.
To je vše, co vím, je to čínský laser, dokumentace nula.
Děkuji.
mpcz, 18/03/2013
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

18. 3. 2013, 10:22

mpcz píše:, studovat to nehodlám, dokumentace je sporá, signál, pokud tam nějaký je si ošetřím a spočítám, to umím dobře.
mpcz, 18/03/2013
???
Už J.A. Komenský říkal: uč se dítě moudrým býti....
martyxxx
Příspěvky: 195
Registrován: 16. 10. 2008, 9:19
Bydliště: Praha

18. 3. 2013, 10:24

Najít detailní dokumentaci k servopaku SGDV-2R8A01A trvá tak asi 5s, máš to tam detailně popsané. Jedná se o signály PAO a PBO na konektoru CN1. Z těch signálů dostaneš jak informaci o směru, tak i o počtu kroků. Víc k tomu psát nehodlám, taky se mi to nechce studovat......
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“