Použití armore??

CAD/CAM software
Odpovědět
skyro
Příspěvky: 5
Registrován: 2. 7. 2013, 6:13

2. 7. 2013, 6:59

Ahoj jsem nový v tomto oboru.
Chtěl bych vyrábět bysty já nevím dejme tomu do deseti dvaceti centimetrů výšky.Hodlám tedy tohle naskenovat obličej nebo něco jiného a nechat to stroj udělat.Otázka tedy je je to možné se třeba programem armore?? Případně co pužít.Vyhlédnutý program umí tyto formáty výstupní STL, OBJ, 3DS, and PLY.
P.s jak tuším bude muset být 4 rotační osa?
Poradíte případně i vhodný stroj není nutné aby dělat ocel. Cena max 100000.-
Díky za radu
Ahoj
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1751
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

2. 7. 2013, 1:47

čau, asi jsi myslel Armote a ano jde to tam, počti si zde na fóru, je tu vše, chce to jen číst a hledat, jinak pokud by jsi to chtěl přeskočit a nečíst, tak záleží k čemu to potřebuješ, na základní frézování dřevo, hliník je dobrá třeba tahle frézka http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=8&t=11589" onclick="window.open(this.href);return false; za 30tisíc Kč myslím dobrá volba, dál něco z Číny třeba tady http://www.carving-cnc.com/cnc3040-seri ... chine.html" onclick="window.open(this.href);return false; i se 4. osou, ale než to odladíš taky nějaká tisícovka ještě padne plus clo a výpalné speditéra.
Do 100 tisíc bude asi nejlepší volba nějaký solidní bazar třeba aukro, ebay, nebo bazos.cz
ale nepočítej s tím že bez základní znalosti programování jak 3D modelu (CAD), tak generování obráběcího kódu pro CNC (CAM) to jen naskenuješ a vyfrézuješ, pokud tvůj zájem neuvadne, určitě se to rychle naučíš, nic na tom není.
Hodně štěstí Pepa
P.S. pěkné mašinky pro inspiraci http://www.datron.de/produkte/cnc-masch ... chine.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Odpovědět

Zpět na „Gravostar“