Ampér 2008

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal V
Příspěvky: 44
Registrován: 21. 1. 2008, 6:02
Bydliště: Olomouc/Šumperk

7. 4. 2008, 9:04

Tak jsem si na Ampéru vzal do ruky krokové motorky jedné firmy a málem jsem si ulomil ruku než se mi s nima povedlo zatočit :shock: a to bylo jenom takové malinké koťátko asi 50x50x70 ale měli tam i podstatně větší macky a vůbec nic mi k nim nebyli schopní říc ani moment,napětí,proud,indukčnost prostě nic hleděli na mě obchodníčci jak na zjevení, když už u mě stáli tři a neřekli víc jak holou větu o tom že mají taky serva a že jim mám poslat poptávku tak jsem odešel :roll: ale proč to píšu-

Má samodržný moment krokového motoru nějakou spojitost s jeho kroutícím momentem? Protože jestli jo tak ty motory musely mít ve srovnání se stejně velkejma konkurentama výkon jak blázen.
Uživatelský avatar
cncp100
Příspěvky: 572
Registrován: 29. 12. 2006, 8:02
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

8. 4. 2008, 7:08

Ale měli pěkné kousky, viď? :shock:
evos
Příspěvky: 67
Registrován: 24. 1. 2007, 10:57

19. 4. 2008, 8:11

No k takémuto javu dochádza obyčajne keď sa náhodne spoja niektoré z vinutí motora.Potom to pôsobí ako by mal motor rotorovú časť z neuveriteľne silného magnetu.No v skutočnosti motor prekonáva len indukčný skrat medzi vinutiami. No ak boli motory s konektorom alebo izolované tak potom klobúk dolu.
Funny day!!!
turzinek
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 4. 2008, 8:17

29. 4. 2008, 8:32

jak tady nekdo spravne podotknul, muze to byt vyzkratovanym vinutim, coz ale na veletrhu u tech motoru co normalne vystavuji nikdo nedela, ale spis je to klasickej COGGING moment ( trhavej moment zpusobenej interakci zeleznejma zubama ve kterym je ulozeny vinuci a magnetickyho pole rotoru, ktery ted nove kazdej krokac ma, protoze tam vyrobci cpou high energy magnety ( uplne stejny jako pro serva NeFeB aby zvysili moment motoru ). Protoze u krokace se na cogging kasle ( resp. se vyzaduje aby to vubec krokovalo = skakalo po zubech ) tak je to oproti servum (klasicky pod 5% jmenovityho momentu ) brutalne prestreleny

To michal : novy krokace maji magnety, proto tim slo tezko tocit
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“