šnečí rychlost v emc

Odpovědět
Uživatelský avatar
theodor
Příspěvky: 84
Registrován: 29. 5. 2010, 9:05
Bydliště: Blansko (Jihomoravský kraj)

6. 5. 2014, 6:23

Ahoj, jak jsem tu již psal, koupil jsem starší stroj a pokouším se ho rozjet, zkusili jsme ho spustit na machu, ale jsem zvyklý na emc, tak jsem ho zkusil zprovoznit na emc. Podařilo se nám ho spustit přes LTP port a machem, s nastavením 133,333 krok/mm s rychlostmi viz obrázek z machu cca 40 mm/s. Výrobce udávál rychlost posuvů až 40 mm/s. S machem to bylo obdobné. Poté jsem zkusil nainstalovat linux a emc, zkusil jsem nastavit osy. Podařilo se mi stroj rozchodit, ale jel max. rychlostí tak 3 mm/s. Nejdříve jsem v latency testu měl šílené hodnoty, cca 500 tisíc a víc, tak jsem vyměnil počítač, a podařilo se mi získat cca 15000, tak jsem se těšíl, že stroj konečně pofrčí a ono nic, naprosto stejný.

O motorech vím, že mají 200 kroků, testem jsme zjistili, že májí mikrokorkování 2 a šroub stoupání 3 mm, toto jsem zkusil nastavit do emc, a tváří se to, že to mám dobře, nastavím v emc posun o 10 mm, a stroj se posune o 10 mm. Jakmile vsak ve stepcongf, nastavím rychlost větší než 3mm/s dochází ke kvičení, jakoby ty mtoory nestíhali.

Rychlost ovlivňuje LPT port, chce to mesu, nebo to mám blbě nastavený? Informace o driveru nemám, jsou tam nějaké vyrobené přímo od výrobce"né ty pěkné krabičky s tabulkou z cnc shopu".

Přikládám moje nastavení z machu a emc.

Děkuji za jakoukoli radu.
Přílohy
nastaveni_machu
nastaveni_machu
test_a_basic
test_a_basic
osa_x
osa_x
liam86
Příspěvky: 31
Registrován: 16. 4. 2009, 6:29

7. 5. 2014, 11:47

skus nastavit mensiu akceleraciu, ak to moc nepomoze skus zvysit step time aj step space
Uživatelský avatar
theodor
Příspěvky: 84
Registrován: 29. 5. 2010, 9:05
Bydliště: Blansko (Jihomoravský kraj)

7. 5. 2014, 2:15

uz jsem na to kapl, pri testovani home spinacu jsem asi neco odrovnal. Skoda puvodne to jelo krasne.
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“