Gravos kontra MESA

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

12. 8. 2014, 8:26

Ahojte
Mám pár dotazů odpovědí jsem se nějak nedohledal, třeba budete odborníci vědět hned :D

Původně jsem chtěl Gravos (umí hezkých 200.000 puls/s), jenže....
Je dosti omezený co se týká laborování, většinu věcí bych musel řešit externím řízením a něco by nikdy udělat nešlo, nebo hoooooodně kostrbatě
Asi bych měl ale klid co se týká řešení výkonu PC a stability krokování

Další kandidát je 5i25 + 7i76/7i77?
Možnosti široké, rozhraní veliké, jenže...
Řídit serva STEP/DIR nebo +/-10V a propojit výstup enkodérů z driveru serva do karty - co je lepší?
Kdo v případě +/-10V "dělá" řízení - u STEP/DIR je to na servu aby drželo krok, výrobce driveru to má vychytané, jenže u analogu mám pocit že linux se snaží dělat práci za driver (PID) což asi nechci.
Je výkon karty závislý na PC nebo ne - jednou někdo tvrdí že je to fuk, o kousek dál to tak jasné není
Dá se splašit alespoň na start "rozchozenou" konfiguraci, nebo se s tím musí člověk dost poprat aby to vůbec jelo

Je mezi těmi systémy rozdíl co se týká přesnosti a rychlosti nebo jsou srovnatelné?
Co vy na to? :roll:
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 8. 2014, 8:57

kdyz bych mohl mit na mese step/dir tak bych +-10V nepouzival
precijenom je to analog

co se te pid smycky tyce kdyz uz bych to se starymi servy ktere maji jen +-10V pouzil tak to mi chodilo vzdy bezvadne

vliv pc tam je
na jeho zmereni je latency test
ten ti spolehlive zmeri zda ten vliv je pod limitem nebo ho prekracuje a tudiz to muze ovlivnit chovani i prez to ze pouzivas mesu

jeste bych dodal
gravosaci maji dost neaktualni web poptej osobne pokud vim tak ty parametry jsou uz o dost dal a i se da mnohonasobne vic veci ovlivnit
testoval jsem ted beta verzi softu kde jsem to propojil s cinskym THC a naucil jsem to prez editaci PLC armotu spolu komunikovat takze to uplne autonomne najizdi vrch plechu, zapaluje a THCckuje
snad brzo najdu cas a doplnim nejake detaily a videa, myslim ze to je velmi uzitecna kombinace
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2014, 6:16

Tak info z Gravosu, bude nová verze Armote která bude umět právě různé vychytávky, předávání řízení pomocí externích kontaktů a čekání na odezvu, apod....
Tím je to asi jasné s MESOU se mě trávit tolik času nechce.

Pak dám další info.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

13. 8. 2014, 9:30

za pul roku az Te zase pusti na net se sejdem.
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“