Stránka 1 z 1
Začínám stavět a potřebuju poradit
Napsal: 19. 10. 2014, 3:01
od Michal549
Ahoj chlapy,
pročítám fórum a snažím se podle vás řídit, ale věc se má tak, že se prostě snažím ušetřit kde se dá, protože jsem ještě cncéčko nestavěl a ani nevim, jestli ho rozpohybuju. Asi mi plno věcí zatim uniká, tak prosím mějte se mnou trpělivost..

Možná to ani není všechna elektronika, kterou budu potřebovat, tak mi kdyžtak vynadejte a doplňte co všechno ještě bude potřeba. Jde mi jen o to jestli bych to v tomhle mim naplánovaným složení rozjel(Pracovní Plocha 1800x1200x300 ):
1. Krokový motory:
http://www.cncshop.cz/60sth88-krokovy-2 ... -motor-3nm
(časem bych k nim chtěl koupit tyhle drivery:
http://www.cncshop.cz/m542-driver-pro-k ... y-50v-4-2a)
2. Deska + drivery:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 64950.html(jen na začátek)
3. Zdroj:
http://www.cncshop.cz/s350-prumyslovy-s ... zdroj-350w
4. Vřeteno:
http://www.caucau.sk/elektricke-naradie ... -850w-1010
Díky, Michal

Re: Začínám stavět a potřebuju poradit
Napsal: 19. 10. 2014, 3:07
od robokop
to mi prijde trosku jako scifi
kdyz normalne usetris a das tam kvalitni elektroniku vyjde te dejmetomu na 20 - 30 000
ty to chces poskladat z komponent do 10 000
ma to smysl aby to normalne chodilo?
kdyz dojdes do autosalonu
novy auto dejmetomu 200
ojety dejmetomuu 100 000
a ty reknes ze ti stacej kolecka od kocarku a motor ze steracu
tycky z destniku a aby to hlavne nestalo vic jak 2000
a zaruku aby to melo 2 roky a jezdilo jako mercedes navrch
trosku si precti neco o zvolenych komponentech zde na foru
cti a cti a cti a zjistis ze to musis pojmou uplne jinak
ten stroj je dost veliky na to aby to nebyla sranda postavit
Re: Začínám stavět a potřebuju poradit
Napsal: 19. 10. 2014, 3:12
od prochaska
Některé příspěvky mi připomínají mě, když mi bylo pět let a našel jsem vyhozené rádio a rozhodl se, že si z něj postavím kosmickou loď. Vlastně ne, jsou ještě vylepšené o dotaz typu "tak co mi teda ještě chybí sehnat, abych si moh postavit tu loď?"

Ale k věci -- napiš, jak máš vyřešenou mechaniku (popis, fotky, výkresy), jaké máš požadavky na rychlost, výkon, přesnost a pak snad bude možné říct, jestli to stačí nebo nestačí

Re: Začínám stavět a potřebuju poradit
Napsal: 19. 10. 2014, 5:11
od Cjuz
Ten rozsah je přinejmenším šílený.
Pokud se udělá jeden rozměr nad metr a druhy pod metr (např. 1200 x 600) je to tak nějak rozumě postavitelné.
Mašina s takovou velkou pracovní plochou bude mít rozměr někde 2x1,5m a i když by se udělala z Al profilů bude to mazec.
Konstrukce z Al je rychlá a oblíbená akorát to jsou detítky tisíc jen za materiál. A ve výsledku to bude vhodné na překližku a dřevotřísku.
Jinou možnost postavit takový funkční stroj bez zkušeností (svařovaný rám, betonový odlitek, dřevěná konstrukce) nevidím.
Re: Začínám stavět a potřebuju poradit
Napsal: 19. 10. 2014, 5:53
od origosch
1800 x 1200 a má s tím hýbat neduživej krokouš? Bude to potřeba náležitě přehonotit, abys zbytečně nevyhodil peníze do luftu.
Re: Začínám stavět a potřebuju poradit
Napsal: 19. 10. 2014, 5:56
od RaS
co to je za konstrukci z těch profilů? tam budu dvě vřetena z každé strany nebo jakej má smysl ten sloup uprostřed?
Re: Začínám stavět a potřebuju poradit
Napsal: 19. 10. 2014, 6:40
od Cjuz
RaS píše:co to je za konstrukci z těch profilů? tam budu dvě vřetena z každé strany nebo jakej má smysl ten sloup uprostřed?
Nevím co myslíš, ale osa Z bude jen na straně těch dvou širokých profilů co spojují ty sloupy se zavětrováním.
Je to jen někde z netu - příklad profilů
Re: Začínám stavět a potřebuju poradit
Napsal: 19. 10. 2014, 8:53
od RaS
jenže ten stůl bude jezdit až za vřeteno ..