CamBam

CAM software
Odpovědět
twiister
Příspěvky: 146
Registrován: 9. 1. 2012, 6:33
Bydliště: Lutyne Dolni

19. 11. 2014, 8:39

By jsem velmi blizko koupi, ale na posledni chvili jsem narazil...

Problem:
Chcete v obecne plose neco finishovat nastrojem, ktery ma ucinnou delku prumeru mensiho nezli je prumer driku. Napr 1mm a 3,175mm, ucinna delka napr 5mm.

V Meshcamu jsem byl spokojen s tim, ze dojel pouze tam, kam nezasahoval drikem. V CamBam si bere snad cely nastroj prumeru 1mm a dojede vsude. Cili bud nastroj
podlehne, nebo je material ohlodan.

A tak:
a) si neumim predstavit rozumnou cestu jak na takove zalezitosti jit s moznostmi CB
b) nebo koukam spatne i kdyz udaje do knihovny zadam, ale "nepovolim" jejich aplikaci
c) nebo v takove cenove relaci je rouhanim chtit tuto sluzbu?

Dekuji za Vase zkusenosti.
chb
Příspěvky: 3803
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

19. 11. 2014, 9:22

také jsem zkoušel CamBam, tipl bych, že za c) je odpověď

vadilo mi třeba to, že jsem ho nedokázal přemluvit, aby jel výškově celou dráhu. na členité zahloubení napřed rampou zahloubil několik "děr" a pak hned vedle nich zahluboval jednotlivé dráhy - každou znova zvlášť

ukončil jsem jeho testování v okamžiku, kdy mi složitou dráhu s úběrem po 1mm 8x projel vzorově a devátý, předposlední průběh jeden oblouk projel 2x s tím, že zpětnou cestu říznul zkratkou přes materiál.

Na foru jsem se dočetl, že má problémy sousledné / nesousledné frézování. že třeba první dráhu udělá dle přání a ostatní otočí, nebo směry otáčí náhodně.

Na foru mi na mou chybu radili zadat nulový úhel rampy - to sice chybu odstranilo, ale zase to udělalo rampu na délku celé dráhy - to znamená, že to skoro pořád jelo neúplnou šponu - a občas to vynechalo druhý řádek a tedy další šponu to jelo dvojnásobnou.

řekl bych, že jeho nedokonalost odpovídá dané cenové kategorii.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
twiister
Příspěvky: 146
Registrován: 9. 1. 2012, 6:33
Bydliště: Lutyne Dolni

21. 11. 2014, 9:43

... dekuji za potvrzeni.
senko
Příspěvky: 9
Registrován: 20. 4. 2010, 8:29
Bydliště: Bratislava

27. 2. 2015, 8:05

twiister píše:By jsem velmi blizko koupi, ale na posledni chvili jsem narazil...

Problem:
Chcete v obecne plose neco finishovat nastrojem, ktery ma ucinnou delku prumeru mensiho nezli je prumer driku. Napr 1mm a 3,175mm, ucinna delka napr 5mm.

V Meshcamu jsem byl spokojen s tim, ze dojel pouze tam, kam nezasahoval drikem. V CamBam si bere snad cely nastroj prumeru 1mm a dojede vsude. Cili bud nastroj
podlehne, nebo je material ohlodan.

A tak:
a) si neumim predstavit rozumnou cestu jak na takove zalezitosti jit s moznostmi CB
b) nebo koukam spatne i kdyz udaje do knihovny zadam, ale "nepovolim" jejich aplikaci
c) nebo v takove cenove relaci je rouhanim chtit tuto sluzbu?

Dekuji za Vase zkusenosti.
Zdravim a bola to plna verzia ? alebo iba skušobna . Ja mam Full verziu a zatiaľ som spokojny , za tie peniaze mam vlastne dva dobre programy CAD CAM . Jasne že pre auťaky robit nebudem , na hobbys je to až až postačujuce.
Odpovědět

Zpět na „CAM“