CQ9318 Mini VS C2/200 - mini

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Odpovědět
duke
Příspěvky: 11
Registrován: 18. 8. 2008, 12:51
Bydliště: Praha

18. 8. 2008, 1:01

Hledám menší modelářský soustruh,
zde na foru v jednom diskuzním tematu jsem narazil na stroje SIEG.
(http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?t=1392)

Našel jsem tam typ: C2/200 - mini
http://www.machines4.eu/product_info.ph ... dc39bf7b09

a na jedné stránce jsem našel obdobně vypadající soustruh CQ9318 Mini, dle parametrů a obrázku jde o stejný typ jen v jiné barvě:
http://www.uni-max.cz/soustruh-na-kov-cq9318-mini/d/

Dle příspěvku zde na foru o výrobcích SIEG usuzuji, že ten červeno černý je v "Proma" kvalitě a ten modro bílý je v "lepší" kvalitě, je tomu opravdu tak? Pak mě připadá cena na www.sieg.cz dost nadnesená?

Případně prosím poraďtě modelářský soustruh s točným průměrem do 120/140mm a délkou 200/250mm s možností soustružení závitů.
Bohužel mi jde i o velikost, jelikož stroj bude v panelákovém bytě, proto bych klidně volil i menší typ než výše uvedený, v první řadě rozhoduje i cena.
Soustruh budu převážně používat na soustružení mosazi a plastu. Rozměrově spíš malé díly (řádově 5-50mm), žádná seriová výroba, prostě si občas něco vytočit). Proto nepotřebuji drahý velký soustruh který nevyužiji.
Uživatelský avatar
audina
Příspěvky: 158
Registrován: 23. 12. 2007, 8:32
Bydliště: Kosice

18. 8. 2008, 3:47

Ja mam z Hypernovy tento Noell http://www.aukro.sk/item396226601-396226601.html#photo u nas ho v akcii predavaju asi po 11 000sk
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22415
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2008, 6:54

to ze si nechal nekdo zakazkove zmenit barvu laku neznamena ze to je neco jineho
je to jedna a tataz fabrika
nadruhou stranu to co ma noel a podobni vypada jako sieg ale nemusi byt je to pravdepodobne nejaka kopie protoze je tam spousta drobnych odchylek, sam jsem kdysi jeden koupil


to co je na sieg.cz cerveno cerne je tedy to same co proma + tuning

to co je na sieg.cz modrobile je druha fabrika siegu kde je kvalita o dost vyssi lec taky delame tuning

tuning je kompletni rozborka vycisteni vymena nekterych nekvalitnich komponent kontrola geometrie stroje a jeji korekce
uprava elektroniky protoze v ni jsou chyby a spousta dalsich

tomu odpovida cena

tuning je mozne zrusit potom je to o cene

nebo je mozne jej objednat na jiz koupeny stroj nekde jinde
po tuningu zacina platit nase zarucni doba
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
duke
Příspěvky: 11
Registrován: 18. 8. 2008, 12:51
Bydliště: Praha

19. 8. 2008, 9:40

Hmm,
ten na webu uni-max.cz vypadá jako modro-bílá verze a že by se tu s nim někdo lakoval nanovo se mi moc nezdá...

Na stránkách sieg.cz mě zaujal model: Soustruh C1 - mikro.

na obrázku ale nemá kompletní křížový stůl - je takto opravdu dodáván. A k němu by mne zajímalo co je u tohoto typu provedeno za "tuning" a následně cena bez tuningu.

Jsem modelář, soustruh využiji málo, proto hledám levné rozumné řešení. jde i o přesnost, jelikož bych na něm chtěl točit malé věci apod., ale nepůjde o seriovou výrobu.
Uživatelský avatar
audina
Příspěvky: 158
Registrován: 23. 12. 2007, 8:32
Bydliště: Kosice

19. 8. 2008, 10:21

ta C1 je pekna len skoda ze tam nepisu na ake druhy zavitov su dodavane ozubene kolieska a aku ma presnost
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22415
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2008, 11:16

nikdo se s tim nelakuje
da se objednat uz ve fabrice treba pruhovanej jako zebra :)

zavity zjisti koleka prosim dotazej to oficialne prez sieg.cz
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
audina
Příspěvky: 158
Registrován: 23. 12. 2007, 8:32
Bydliště: Kosice

19. 8. 2008, 7:13

Na tomto videu su tie nase sustruhy zvlastne pouzivane :D http://www.youtube.com/watch?v=HO2rmNkZ ... re=related
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22415
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 8. 2008, 7:47

:-)
takova z nouze ctnost
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

11. 1. 2009, 9:46

MOžná je to už OUT či off topic, ale já jsem majitelem soustuhu UNIMAX.
Tenhle soustruh má oproti konkurenci jednu výhodu a tou je koník - má rychlou aretaci na páku je robustnější než u konkurence a má na něm nonius.
Na soustruhu mimo jiné lisuji kola na osu dvojkolí - proto jsem chtěl i ten nonius.
Soustruh má například oproti PROMA SM 300 stírátka (to v prospektu není ;-)
Ovšem jeho NEVÝHODOU je, že je jen 400 mm dlouhý !!
Což muže někomu dost vadit (Jsem také jeden z nich).
Tunning je nutný - některé díly jsou špatně zpracovány - například některé kličky. popřípadě uchycení kamene ke koníku.
Úpravy které jsem prováděl
- matice ke kameni na koníku.
- broušení přední části čelistí
- probroušení otvoru v univerzálce - z 15,8 na 16, 2 mm

Ještě bych chtěl upozornit na zajímavé stránky - možná tu někde na ne je odkaz - pro tunnig těhle soustruhů:
http://www.steamer.cz/dil_s1.html
Laco19
Příspěvky: 276
Registrován: 17. 12. 2008, 4:19
Bydliště: Kosice

12. 1. 2009, 8:36

Zdenek Valter píše:MOžná je to už OUT či off topic, ale já jsem majitelem soustuhu UNIMAX.
Tenhle soustruh má oproti konkurenci jednu výhodu a tou je koník - má rychlou aretaci na páku je robustnější než u konkurence a má na něm nonius.
Na soustruhu mimo jiné lisuji kola na osu dvojkolí - proto jsem chtěl i ten nonius.
Soustruh má například oproti PROMA SM 300 stírátka (to v prospektu není ;-)
Ovšem jeho NEVÝHODOU je, že je jen 400 mm dlouhý !!
Což muže někomu dost vadit (Jsem také jeden z nich).
Tunning je nutný - některé díly jsou špatně zpracovány - například některé kličky. popřípadě uchycení kamene ke koníku.
Úpravy které jsem prováděl
- matice ke kameni na koníku.
- broušení přední části čelistí
- probroušení otvoru v univerzálce - z 15,8 na 16, 2 mm

Ještě bych chtěl upozornit na zajímavé stránky - možná tu někde na ne je odkaz - pro tunnig těhle soustruhů:
http://www.steamer.cz/dil_s1.html
Ak by ti niekedy v buducnosti chybala dlzka, da sa kupit celkom lacno nove lozko (ak je UNIMAX naozaj prefarbeny Sieg) ale doprava bude asi vzhladom k rozmerom a vahe dost draha.
Ja som kupil Siec C3. Tuning je fakt nutnostou. Vsade plno piesku a pilin (dokonca aj v sklucovadlach) a takmer nic nesedi.
Co sa tyka celusti sklucovadla, musim s nimi urobit nieco aj ja. Mam dve sklucovadla a na obidvoch celuste chytaju az na konci - asi je to u cinanov standard. Okrem toho, slucovadlo dodane so sustruhom ma o par desatin vacsiu dieru ako vreteno, treba ho pri motazi pracne vystredovat.
Aj ked som na nom zatial nic nerobil (dal som si ho ako vianocny darcek a so sprevadzkovanim je naozaj vela prace), som s nim spokojny a uz si zvykla aj manzelka, ze je sucastou nasej pracovne.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 1. 2009, 8:58

Laco19 píše:
Zdenek Valter píše:MOžná je to už OUT či off topic, ale já jsem majitelem soustuhu UNIMAX.
Tenhle soustruh má oproti konkurenci jednu výhodu a tou je koník - má rychlou aretaci na páku je robustnější než u konkurence a má na něm nonius.
Na soustruhu mimo jiné lisuji kola na osu dvojkolí - proto jsem chtěl i ten nonius.
Soustruh má například oproti PROMA SM 300 stírátka (to v prospektu není ;-)
Ovšem jeho NEVÝHODOU je, že je jen 400 mm dlouhý !!
Což muže někomu dost vadit (Jsem také jeden z nich).
Tunning je nutný - některé díly jsou špatně zpracovány - například některé kličky. popřípadě uchycení kamene ke koníku.
Úpravy které jsem prováděl
- matice ke kameni na koníku.
- broušení přední části čelistí
- probroušení otvoru v univerzálce - z 15,8 na 16, 2 mm

Ještě bych chtěl upozornit na zajímavé stránky - možná tu někde na ne je odkaz - pro tunnig těhle soustruhů:
http://www.steamer.cz/dil_s1.html
Ak by ti niekedy v buducnosti chybala dlzka, da sa kupit celkom lacno nove lozko (ak je UNIMAX naozaj prefarbeny Sieg) ale doprava bude asi vzhladom k rozmerom a vahe dost draha.
Ja som kupil Siec C3. Tuning je fakt nutnostou. Vsade plno piesku a pilin (dokonca aj v sklucovadlach) a takmer nic nesedi.
Co sa tyka celusti sklucovadla, musim s nimi urobit nieco aj ja. Mam dve sklucovadla a na obidvoch celuste chytaju az na konci - asi je to u cinanov standard. Okrem toho, slucovadlo dodane so sustruhom ma o par desatin vacsiu dieru ako vreteno, treba ho pri motazi pracne vystredovat.
Aj ked som na nom zatial nic nerobil (dal som si ho ako vianocny darcek a so sprevadzkovanim je naozaj vela prace), som s nim spokojny a uz si zvykla aj manzelka, ze je sucastou nasej pracovne.
To by možná byla cesta ale problém je že pak potřebuješ i delší vodící šroub a možná i hřeben - tedy jestli není součástí lože.
Laco19
Příspěvky: 276
Registrován: 17. 12. 2008, 4:19
Bydliště: Kosice

12. 1. 2009, 9:38

Zdenek Valter píše:To by možná byla cesta ale problém je že pak potřebuješ i delší vodící šroub a možná i hřeben - tedy jestli není součástí lože.
Kupuje sa to osobitne ale je to len dalsich par USD. Konecny sucet s dopravou uz asi nebude az taky maly ale snad by to bolo podstatne lacnejsie ako kupovat novy stroj.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 1. 2009, 10:33

Laco19 píše:
Zdenek Valter píše:To by možná byla cesta ale problém je že pak potřebuješ i delší vodící šroub a možná i hřeben - tedy jestli není součástí lože.
Kupuje sa to osobitne ale je to len dalsich par USD. Konecny sucet s dopravou uz asi nebude az taky maly ale snad by to bolo podstatne lacnejsie ako kupovat novy stroj.
Ještě se zkusím poptat, jestli se dá koupit samostatný koník k tomu CQ9318.
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“