Poloosy rc modelu

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Embie
Příspěvky: 40
Registrován: 13. 11. 2013, 7:38

12. 3. 2015, 12:39

Zdarec, chtěl bych se předběžně zeptat, dokázal by mi někdo vyrobit věci viz přiložené výkresy? Než někdo začne rýpat, že to je přeci k ničemu bez většiny kót tak ne, nechci to dávat veřejně. Pokud by někdo byl na vážkách, kdyžtak SZ a doplním info. Ocel, nejlépe zakalit, kdyby to šlo.
Přílohy
dlouhy_dil.pdf
(44.98 KiB) Staženo 363 x
kratky_dil-1.pdf
(52.48 KiB) Staženo 336 x
osicka.pdf
(16.94 KiB) Staženo 300 x
váleček.pdf
(17.61 KiB) Staženo 371 x
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

12. 3. 2015, 5:34

Embie píše:Zdarec, chtěl bych se předběžně zeptat, dokázal by mi někdo vyrobit věci viz přiložené výkresy? Než někdo začne rýpat, že to je přeci k ničemu bez většiny kót tak ne, nechci to dávat veřejně. Pokud by někdo byl na vážkách, kdyžtak SZ a doplním info. Ocel, nejlépe zakalit, kdyby to šlo.
A musí to být zakaleno lehce - nestačilo by středně nebo jenom napůl? Materiál bych použil třeba 11 373 :D
Embie
Příspěvky: 40
Registrován: 13. 11. 2013, 7:38

12. 3. 2015, 10:17

No tak si rejpne někdo jinej. Prostě povrchově kalit, nevím z jaké teploty, v jakém mediu ani do jaké hloubky, předpokládám, že bych se s tím, kdo to bude dělat domluvil.
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2015, 10:59

Vyrobit to dokážu, ale obávám se, že to nedokážeš zaplatit. :wink:
Jinými slovy .... výroba takovýhohle kousku je rentabilní u nějaký tozhodně ne kusový série, kolik sad toho chceš?
Embie
Příspěvky: 40
Registrován: 13. 11. 2013, 7:38

12. 3. 2015, 2:06

Toť otázka. Jeden člověk mě slíbil celou sadu těchto dílů udělanou na konvenčním soustruhu za 170,-, je to nereálná cena? Na cnc soustruhu by to přeci jen frčelo díl za dílem, jeden jak druhej. Série tak 30kousků nevím jak to půjde na odbyt.
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2015, 4:48

Embie píše:Toť otázka. Jeden člověk mě slíbil celou sadu těchto dílů udělanou na konvenčním soustruhu za 170,-, je to nereálná cena? Na cnc soustruhu by to přeci jen frčelo díl za dílem, jeden jak druhej. Série tak 30kousků nevím jak to půjde na odbyt.
Naprosto upřímně ... ten člověk evidentně vůbec neví co Ti slibuje, hodně štěstí. :wink:
A představa, že to z CNC bude frčet jedno za druhým je taky silně mimo mísu ... možná z nějakýho hodně super Tornose, ale k takový mašině se jaksi běžnej smrtelník moc nedostává... Nemluvě o tom, že se tyhle tenký díly s vysokou pravděpodobností při zušlechtění pohnou (pokud to vůbec kalírna nezmastí do nepoužitelna), což znamená další nemalý komplikace např. v podobě rovnání.
Třicet kusů si kup raději hotový od někoho kdo to dělá (Xray, Yokomo, atd) ...při tomhle objemu nemá smysl se s tou technologií a programováním mašin vůbec zabejvat. Do toho v Tvý cenový představě půjde jedině nějakej zoufalec co nemá na jídlo... a u něj zase jaksi nevěřím, že výsledek bude vůbec použitelnej :!:
Embie
Příspěvky: 40
Registrován: 13. 11. 2013, 7:38

12. 3. 2015, 4:55

No ok, asi to je nereálné. Ten soustružník toho už nasekal hodně, ví co říká, sám s ním mám zkušenost, jen ne konkrétně s poloosami :wink:
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2015, 5:04

Embie píše:No ok, asi to je nereálné. Ten soustružník toho už nasekal hodně, ví co říká, sám s ním mám zkušenost, jen ne konkrétně s poloosami :wink:
Až ho vyzkoušíš, dej sem výsledek, rád uvidím tenhle špek udělanej v kusovce na ruční mašině levněji než v sérii od zavedenýho výrobce co má prvotřídní CNC. :wink:
Embie
Příspěvky: 40
Registrován: 13. 11. 2013, 7:38

12. 3. 2015, 7:18

No, je obecně známý, že výrobci rc modelů to mají silně předražený, takže to není takovej problém :-)
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2015, 7:39

Embie píše:No, je obecně známý, že výrobci rc modelů to mají silně předražený, takže to není takovej problém :-)
No taky je silně známý, že legální výrobci RC modelů to nemůžou nikde ufušovat a matroš případně "znárodnit" ... :lol: Rovněž si museli stroje k výrobě koupit, zaměstnávají lidi a pokud působí u nás, tak financují odvodama spoustu neproduktivních elementů ve společnosti atd... :(
Ale to jsme u jiný debaty ... přeju hodně štěstí v hledání dodavatele.
Embie
Příspěvky: 40
Registrován: 13. 11. 2013, 7:38

12. 3. 2015, 7:49

Tak tak, nebudem spamovat :-D ... Stoje to je šílenost, ale matroš, co si budem povídat, je v tom zanedbatelný, je to maličké.
Připadně kdyby někdo chtěl něco takového zkusit, stále hledám :-)
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 3. 2015, 7:52

dej to tomu za 170kč.. a hoď sem výsledek.. za ty prachy to podle mě udělat nelze tak nám ukaž že lze..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

12. 3. 2015, 7:57

ono to za tie prachy ide ... len nezarabas ale dotujes.

za tu cenu si das hamburger s kolou :wink:
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2015, 8:32

Embie píše:Tak tak, nebudem spamovat :-D ... Stoje to je šílenost, ale matroš, co si budem povídat, je v tom zanedbatelný, je to maličké.
Připadně kdyby někdo chtěl něco takového zkusit, stále hledám :-)
Ano matroš je maličkost ... zkus tedy poptat vhodný materiál k zušlechtění třeba tady http://www.lentus-ocel.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ideálně vyžíhaný aby se po obrobení tyčka ještě před zušlechtěním neohnula do luku uvolněným pnutím po tažení a dobrej by byl "zkalibrovaný" průměr aby to mohlo v CNC automaticky odsejpat v kleštinovým upínání... nezapomeň připočítat náklady na dopravu, čas strávený objednávkou a řešením detailů atd... možná se nebudeš stačit divit na kolik nakonec matroš na ten malej díl vyjde.
Pak zkus poptat zušlechtění těch tenkejch dlouhejch dílů třeba tady: http://www.bodycote.cz/cs-CZ" onclick="window.open(this.href);return false;
Pak se pochlub ....
No a navrch se třeba zkus zamyslet nad technologií výroby toho dlouhýho dílu ... třeba jak bys na soustruhu udělal detail... ty dvě 2mm 110°drážky ve kterejch běhá kolíček.... pochopitelně ideálně tak aby to z něj padalo... :)
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

12. 3. 2015, 9:23

nějak se mi nepovedlo... tedy znovu a snad i lépe...

kdysi dávno (mladej, blbej, ještě před rokem 1980), jsem potřeboval udělat novou motorovou kliku na Ladu 1300

Plzeňská Škodovka měla kde co...
Kliku jsem jako odlitek nechal vyrobit, to byla legrace.
Teprve pak začla ta "sranda"...
Opracovat (legrace), vysokofregvenčně zakalit (no sem to taky ještě šlo), jenže jak hluboko, a nezkurvit, pak hrubé obrobení, přesné broušení, vyvážení...

A to ti chlapíci, co na tom dělali "věděli" a "rozuměli" svému řemeslu (ještě že byli na jedné dílně a domluvili se na technologických postupech)

No a ted si vem, jak velká je klikovka do auta a jak velký je to, co ty požaduješ...

Už víš, proč to stojí takový prachy?
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“