Stránka 1 z 1
Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 8:55
od RKal
Chtěl jsem se zeptat jestli se někdo fyzicky setkal s tímto vřetenem popřípadě jestli jej někdo vlastní, Není to teď pro mne proiorita ale do budoucna bych nad něčím takovým uvažoval. Dle informací z opisu je cena cca 78000 + DPH, ano není to málo ale pokud bych měl pro mašinu uplatnění a ona si dokázala vydělat aspoň něco tak to považuji rozhodně za rozumější variantu než se pokoušet o vlastní konstrukci nebo nějakou úpravu.
Napadá vás nějaká rovnocená varianta popřípadě třeba s menším kuželem a menším výkonem?
odkaz na stránky výrobce
http://www.teknomotor.com/eng/prodotti- ... -17-51.php
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 9:46
od RaS
až najdeš něco z 20kovým kuželem menší tak dej vědět.. sháním už nějaký rok a v podstatě nic.. nicméně třeba jen blbě hledám..
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 11:31
od Kvako1
vřeten je dost, teknomotor, elte atd... sk20 cena cca 70-100k....
třeba elte
http://www.zetek.ru/en/products/spindle ... iquid_air/" onclick="window.open(this.href);return false;
mam dojem že něco maji i gravosaci. vim že měli na mašinach nějakou činu na atc. ale typ nevím. myslim že mi říkali cenu kolem 65k
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 12:44
od azamo
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 2:53
od GeeSnake
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 3:38
od Martinhora
Ten Teknomotor mám, ale zatím jenom v bedně. Zkoušel jsem to ale na stole a byl jsem nadšenej. Měřil jsem házivost kužele, ale nic jsem nenaměřil. Mám jen stovkový hodinky a ty se ani nehly. Perfektně vyvážený - i při 24tis. se na stole ani nehnulo.
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 4:38
od Kvako1
Martinhora píše:Ten Teknomotor mám, ale zatím jenom v bedně. Zkoušel jsem to ale na stole a byl jsem nadšenej. Měřil jsem házivost kužele, ale nic jsem nenaměřil. Mám jen stovkový hodinky a ty se ani nehly. Perfektně vyvážený - i při 24tis. se na stole ani nehnulo.
kupoval jsi novej ? kolik si za něj dal ? jestli to nechceš napsat sem klidne do sz jestli to není tajemství

dik
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 6:08
od RaS
no já myslel tak něco do 50ti.. kde výrobce píše nějaké parametry.. koupit tu čínu a pak se divit to nehodlám riskovat
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 7:51
od azamo
No tak to bych bral taky
Nebo tak do 30 000 by bylo ještě lepší .
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 8:10
od doncarlos
Máte někdo normu SK20 ? A víte někdo o prodejci upínacích trnů SK20 v Česku ?
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 8:10
od Jiří Pavlík
No, já mám na frézce 0,7 kw od roku 2008 a neměnil bych. Kolega má to dražší provedení 2Kw, frézuje denně a rovněž bez problémů. Máme na nich jenom úpravu chlazení.
Re: Teknomotor ATC
Napsal: 22. 4. 2015, 8:23
od Gulliver64
já mám na dřeváčkovi vřeteno 0,33kW které jsem původně koupil jen na testy, ale už na něm zůstalo, má najeto cca 8000 hodin a je naprosto v pohodě. až budu příště kupovat vřeteno, tak teknomotor je jasná volba!