sústruh SS 550 L Cau Cau

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
Peter39
Příspěvky: 1
Registrován: 28. 4. 2015, 4:42

17. 5. 2015, 4:59

Zdravím priaznivcov minisústruhov.
Tým, že som v tomto obore začiatočník, chcem sa skúsiť poradiť s Vami, ktorí máte viac praktických skúseností pri výbere a kúpe minisústruhu. Chcel by som ho na domáce kutilské prácičky, drobnosti... nič náročné. Je ich veľa druhov a strácam v tom prehľad,i keď mám niečo prečítané. Sám mám vybrané niektoré modely - značky Optimum a Quantum -podľa diskusií sú to tie lepšie značky.... Našiel som model sústruhu SS 550 L Cau Cau - ponúka ho jedna Bratislavská firma na stránke http://www.cnc1.eu" onclick="window.open(this.href);return false;, podľa parametrov by mi vyhovoval, ale chcel by som sa dozvedieť nejaké recenzie na tento konkrétny sústruh, nič som sa o ňom nedočítal, ak tento model niekto má, bol by som vďačný za bližšie info...dúfam, že moja prosba o pomoc sa nezvrtne na rady typu "kúp si veľký liatinový továrenský sústruh"...
Podľa Vašich skúseností je lepší sústruh v prevedení Vario, alebo ak je prevodovka v olejovej vani - ručné menenie pomerov otáčok?

Ďakujem.
Peter
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2512
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

17. 5. 2015, 8:05

Peter39 píše:"...
Podľa Vašich skúseností je lepší sústruh v prevedení Vario, alebo ak je prevodovka v olejovej vani - ručné menenie pomerov otáčok?
Ďakujem.
Peter
Já to vidím takto:
Motor:
Vario
Komutátorový – problém s uhlíky, časté proražení kotvy.
Převodovka
1fázový nebo 3fázový - při slušném zacházení nezničitelný, jednoduchý stykač, reverz.
Změna otáček:
Vario
Elektronická regulace otáček – problémová část, časté poškození, špatně se opravuje. Změna rychlostí I / II - přehazování řemenem.
Převodovka
Všechny rychlosti se mění páčkami, ozubené převody - je třeba ohlídat kvalitu a řazení.
Výkon:
Vario
Při nižších otáčkách zůstává stále stejný kroutivý moment motoru (vřetena), spíše se snižuje.
Převodovka
Čím nižší převod, tím více se násobí kroutivý moment motoru (vřetena) soustruh má větší sílu.

Takže u mě vítězí převodovka s ozubenými koly v oleji.
Podle mě je Vario pouze snaha výrobce zjednodušit si výrobu. Výsledkem je vyšší poruchovost a nižší výkon :(
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“