CNC soustruh Mazak QT10

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
PavelPS
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 12. 2015, 11:22
Bydliště: Slavičín

11. 12. 2015, 11:28

Zdravím všechny pány odborníky na CNC obrábění,

Nejsem příliš zasvěcený do oboru CNC obrábění, jako elektrikář mám obrábění pouze jako koníček. Nicméně dostala se mi do rukou zajímavá nabídka na koupi stroje Mazak QT10 se systémem Mazatrol T1 případně s T PLus. Stroj je v dosti zachovalém stavu, alespoň se tak jeví. Přesnost si též drží pro mé účely přijatelnou,ale odrazuje mne systém T1. Nikdy jsem s ním nepřišel do styku a moc informací jsme na netu nenašel. Má otázka tedy na Vás je, zda má smysl takový stroj pořizovat a zda se v tomto prostředí dá naučit jednoduché programování, ikdyž jsme začátečník. Případně na co si dát pozor.

Pokud má někdo s tímto strojem zkušenosti či nějaký manuál, ocením jakou koliv informaci. Děkuji :)
Děpold
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 3. 2013, 8:36

6. 1. 2016, 1:33

Mazak neznám, ale obecně. Záleží na tom jak se o to staral předchozí majitel.
Jestli to bylo, do poslední chvíle v provozu. A hlavně jestli to JE v provozuschopném stavu.
Systém se opravuje hlavně výměnou celých jednotek. Třeba pohonů os , vřetene, desek systému, atp.
Je lepší pokud je vyměněno vše. Systém a elektronika odchází dřív pokud se na stroji nedělá, než když je neustále v provozu.
S nějakým servisem se musí počítat. Pohon osy retrofitem, výměnou za opravenou je asi 20 000-30 000.-.

Riziko to ale bude vždy. U zavedených značek (Mazak,Okuma..) bude ale menší.
Mazak je prý ale někdy předražen. Je považován za velmi spolehlivý stroj.
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“