Stránka 1 z 1

Svorkovnice z 80 let

Napsal: 24. 3. 2016, 11:44
od martasg1
Ahoj kolegové,

sháním svorkovnice do rozvaděče staršího soustruhu. Nyní jsou na kabelech nacvakané vidličky. Vidličky jsou přitražené pod šroubky.
Svorkovnice plní funkci propojení. Vždy 1:1 spodní a horní vodič viz. foto. Případně jsou dva vodiče pod jedním šroubkem.

Jiné umístění svorkovnice třeba na DIN lištu bych předělal, ale nechce se mi celou kabeláž štípat a přecvakávat do dutinek a DIN svorek (propojek) na dutinky.

Takže pokud máte někdo starší zásoby prosím nabídněte. Nebo pokud by jste věděli kde koupit doporučte prosím.
Až přijdu domu tak ještě změřím průměr šroubku a napíšu sem.

Děkuji

Re: Svorkovnice z 80 let

Napsal: 24. 3. 2016, 2:13
od elbarto
Uplne te chapu. Tak jednu svorku vyndej a poradne omer at vsichni potom muzeme zahrabat.

Re: Svorkovnice z 80 let

Napsal: 24. 3. 2016, 9:41
od pavlaxy
Svorkovnice se vyskytovaly již v sedmdesátých letech na USA výrobcích ...
někdy i na nízkém napětí i jako signálové u audia ...
Taková jejich oblíbená ,jako u nás "čokoláda" z bakelitu ...
Bývaly ke koupi na "RadioShack" USA taková jejich elektra ...
https://www.radioshack.com/apps/search- ... oduct_type" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak dnes asi lépe ČÍNA ...
http://www.terminalsblocks.com/cs/categ ... rky/A.html" onclick="window.open(this.href);return false;