Stránka 1 z 2

TOS SV18 RD stav?

Napsal: 29. 9. 2016, 8:39
od SkluzanTavič
Co by jste řekli o tomhle - je to mrtvola? Co to má pod tím vřeteníkem za bouli na vnitřku lože? A co ty kabely? Mám to přivézt celý nebo mám sundat díly a hodit zbytek do sběru? Doprava mě vyjde na 7 tisíc.

http://www.ebay.de/itm/Drehmaschiene-Dr ... 7675.l2557" onclick="window.open(this.href);return false;
s-l1600.jpg

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 30. 9. 2016, 9:14
od drekk
boule je zaschlej humus ze spon tak ze kdyz tu bouly obouchas nebo oskrabes tak to budes mit zelezo a muzes jej dat do zberu a dostanes nejakou kacku :lol: :lol:

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 12:30
od SkluzanTavič
Čekal jsem že bude více názorů a že si udělám obrázek o tom jestli je to fakt špatný nákup...

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 1:42
od DwPetr
Pokud bych tu možnost měl, tak bych ho hned vzal, protože je to za ty peníze dobrý, měl bych dobrej základ, a celý si to dal do kopy. I za cenu překopání na měnič. Ale tvý možnosti neznám.

Pokud to chceš koupit, utřít mastným hadrem a začít na tom dělat doma v dílně, tak to třeba pojede a bude to super, tý mašině na pohled nic není. Prodávají se daleko horší vraky za uplný nesmysly.

Pokud to chceš nabrat, a obratem prostřelit jak překupníci, tak se taky může stát že ti to vyteče na hlavu.

Pokud to chceš nabrat, dát to pořádně do pořádku a prostřelit, tak to taky už nemusí bejt tolik zajimavý.

Za mě je to dobrá cena i s dopravou a já bych ho na tvým místě vzal.

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 2:22
od SkluzanTavič
Takhle to také vidím... chci to pro sebe.

Ale našel jsem jeden možná zásadní problém a tím jsou nějaké odpojené konektory viz. foto:
kabely.JPG
a myslím že by měly vést do skříně na dalším obrázku, ale tu nikde na fotkách nevidím i když prodejce tvrdí že je to kopletní ale na dotaz kam patří ty konektory nereaguje...
skrin.JPG

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 2:32
od milan584
SkluzanTavič píše:Takhle to také vidím... chci to pro sebe.

Ale našel jsem jeden možná zásadní problém a tím jsou nějaké odpojené konektory viz. foto:
kabely.JPG
a myslím že by měly vést do skříně na dalším obrázku, ale tu nikde na fotkách nevidím i když prodejce tvrdí že je to kopletní ale na dotaz kam patří ty konektory nereaguje...
skrin.JPG
Pokud prodejce tvrdí, že RD nemá tu tyristorovou bednu :shock: pro ten 15kW :shock: stejnosměrný DC motor , tak jsou pouze dvě možnosti
- Je to Amaron trading :mrgreen:
- někdo ještě horší (těžko může být)
RD je pro běžného garážového kutila bez totální přestavby pohonu, obvykle fatální problém

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 2:55
od martasg1
A co tam hodit třeba 5kW klasickej motor s měničem? :roll: :lol:

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 3:10
od milan584
martasg1 píše:A co tam hodit třeba 5kW klasickej motor s měničem? :roll: :lol:
pokud ten asynchronní motor bude mít stejný moment jako ten původní 15kW DC, tak proč ne, že :-)
Jinak elegantní přestavba je ten motor nechat (lepší se stejně koupit nedá) a použít Mentora od Emersona (CT) - pak to potahne jak má (stejně jako tahnul původní pohon) ale vznikne pro změnu jiný nepatrný problém - cena :shock: toho Mentora :mrgreen:

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 3:25
od Jimmy
Nechávat tam to původní DC řízení je sebemrskačství. Tak jako tak by to brzy letělo z dílny ven. :twisted:
Přestavěl bych to na asynchron a měnič, jak to už bylo tady a na traktorech nesčetněkrát popsáno a víc bych neřešil.

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 3:33
od SkluzanTavič
Jimmy píše:Nechávat tam to původní DC řízení je sebemrskačství. Tak jako tak by to brzy letělo z dílny ven. :twisted:
Přestavěl bych to na asynchron a měnič, jak to už bylo tady a na traktorech nesčetněkrát popsáno a víc bych neřešil.
Jakej by se tam musel dát minimálně motor? Kolik kW asynchroňák?

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 3:59
od fmodel
Jako neelektro bych to vyřešil motorem kolem 7,5kW s přepínáním otáček 1400/2800 ,tím mi vznikne virtuální dvoustupňová převodovka s dvojnásobným kroutícím momentem u prvního stupně no a pak už jen měnič a pokud nehodláš dělat 24h /den a šponu jako stachanovci tak je to vyřešený.

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 4:05
od Jimmy
Dal bych 5,5 nebo 7,5 kW, podle toho, co seženeš a taky samozřejmě podle měniče. Jasně, oproti tomu původnímu DC motoru přijdeš trochu o krouťák při pomalejch rychlostech, ale nemyslím si, že by tě to vyloženě mělo nějak omezovat.
Tyhle přestavby na asynchornní motory se běžně dělají a dělají to i firmy, které ty soustruhy generálkují. Pak samozřejmě druhá možnost je to DC řízení za sto papírů. :D

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 4:08
od SkluzanTavič
Ostatní části stroje nejsou závislé na tom pultíku který chybí? Jako posuvy, řazení, závitování a podobně?

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 4:19
od fmodel
Ne, řazení na vřeteníku tam máš, řezání závitu taky ,ta bedna jenom řídí ten ss motor .

Re: TOS SV18 RD stav?

Napsal: 12. 10. 2016, 4:40
od DwPetr
Ta bedna se vyhodí do šmelcu, ten motor taky, to je tak jediný k čemu je to dobrý. Sežene se měnič, podle toho motor, 5,5kw na doma bohatě stačí. Na vřeteníku je převod 1:1 / 1:8 kdyby bylo potřeba víc krouťáku.

Měnič se dá lehce koupit za 5 tis. https://stroje.bazos.cz/inzerat/6561967 ... c-75kW.php" onclick="window.open(this.href);return false;
motor za trojku https://stroje.bazos.cz/inzerat/6630687 ... in68kg.php" onclick="window.open(this.href);return false;

a to jsem hledal 1 minutu, takže by to šlo určitě levnějc.

O nějakejch přírubách se nemusíme bavit, zapojit pár drátů už taky není nic pro NASA

Konec konců takovejch RD tady běhá. Je to běžnej UPdate u Dček, nebo pak výměna za SUI :D

Jo kdybych nechtěl 50A, tak RD by byla jasná volba, a nejlíp takový který nikdo 20 let nepoužíval kvůli rozsipaný bedně. Dokonce mám někde kontakt na člověka co je umí dávat dohromady, ale je lepší to vyhodit.