Stránka 1 z 1
Malá frézka
Napsal: 27. 8. 2018, 7:17
od aleshonsa
Re: Malá frézka
Napsal: 27. 8. 2018, 8:14
od Grad
Zasloužila by asi zachránce, tak pro inspiraci případní zájemci další info hledejte
tady 
Re: Malá frézka
Napsal: 28. 8. 2018, 7:55
od milan.83
škoda, že je to tak daleko. Hned bych bral na takové to domácí kousání do železa
Re: Malá frézka
Napsal: 28. 8. 2018, 9:47
od DwPetr
Vždyť to máš kousek, min. tejden jsem jel na otočku Děčín. V Jihlavě seš po starý za chvilku, jel bych na Brno, do Pohořelic a je to dědina vedle. Samá hezká silnice.
Re: Malá frézka
Napsal: 29. 8. 2018, 6:14
od doncarlos
milan.83 píše
Kód: Vybrat vše
Hned bych bral na takové to domácí kousání do železa
Bohužel má podélný posuv pákový, ještě navíc je to ležačka, tak s tím toho moc nenakoušeš.
Je to na sériovou výrobu malých dílů třeba ve zbrojovkách. Mám ji ze šroťáku,
bylo mi taky líto ji tam nechat, ale využití nic moc.
Re: Malá frézka
Napsal: 29. 8. 2018, 4:49
od lubbez
Já jí mám taky, byla to srdcovka. Ještě za totáče jsme jí měli na dílně a dost jsem na ní dělal fušky. A když jsem jí uviděl v inzerci, musela bý moje. Nálitek suportu pro páku jsem uříznul, srovnal na BF20 (moc se jí to nelíbilo) a udělal jsem nové duralové čelo s domkem na dvojité kosoúlé ložisko a bylo to. Nejhorší vylo udělat stejnou kličku, ale to se taky nakonec povedlo. Včetně kompletní demontáže, výměny všech ložisek, držáku na nový motor mi to trvalo necelý měsíc po večerech po práci. Teď jede jak z praku. Pokud má člověk plnou dílnu strojů, je to trochu o ničem, pokud ale ne, tak je to mašinka k nezaplacení.
Re: Malá frézka
Napsal: 29. 8. 2018, 9:02
od milan.83
DwPetr píše: ↑28. 8. 2018, 9:47
Vždyť to máš kousek, min. tejden jsem jel na otočku Děčín. V Jihlavě seš po starý za chvilku, jel bych na Brno, do Pohořelic a je to dědina vedle. Samá hezká silnice.
Ten "kousek" měří 200 km + 200 km zpátky. To v rámci mých časových možností nedávám

Frézku naštěstí nepotřebuju zas tak nutně.