Stránka 1 z 1
Frézy z číny
Napsal: 20. 9. 2018, 8:42
od cukrous
Zdravím Vás,
poslední dobou jsem začal experimentovat s válcovými frézami TK z číny. Zatím co mi došli tak všechny byli na pohled dobře nabroušené a vypadali jako kdybych je koupil od dealeru z ČR. Pak jsem je hodil na mašinu a frézovali stejně jako koupené u nás (zkoušeno na mat. třídy 15...). Zkoušel jsem průměry 3-12.
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti rady atd?
Re: Frézy z číny
Napsal: 20. 9. 2018, 9:32
od DwPetr
A kde mysliš že se to bere, všechno je to jen přebalená čína, akorát se tomu tady znásobí cena.
Re: Frézy z číny
Napsal: 20. 9. 2018, 9:46
od LukasGunther
DwPetr píše: ↑20. 9. 2018, 9:32
A kde mysliš že se to bere, všechno je to jen přebalená čína, akorát se tomu tady znásobí cena.
Ale prd testoval jsem frezy od TGS a čina. A to se opravdu neda srovna na prvni drazce KO a od TGS jsem menil tak za tyden.
Re: Frézy z číny
Napsal: 20. 9. 2018, 10:46
od robokop
Ta cina ma velmi rozdilne kvality nastroju
Da se koupit nepouzitelnej smejd od pohledu po spickovou kvalitu kterou tady prekupnici prebaluji pod sve jmeno. Jo a taky jsem videl nastroj od TGS kterej rozhodne rezat nemohl jak byl blbe nabrousenej. A nemyslim ze to slo z jejich brusirny. Byli od pohledu spatne nabrouseny (spatne serizena bruska. A jeste napovlakovany.
Re: Frézy z číny
Napsal: 23. 9. 2018, 7:26
od Ppitis
TGS nemá vlastní brusírnu,brousí v Uni cut. Tam mají Waltery a opravdové odborníky.Takže pokud to nejelo,byl to přebal,to hold občas dělá každý.
Re: Frézy z číny
Napsal: 6. 5. 2020, 8:51
od pepawrf
Zdravím. Narazil jsem na takovouhle sadu trnů a kleštin. Přijde mě to hodně zajímavý za ty peníze. Chtěl bych to ke konvenční frézce. Nemá s tím někdo zkušenost? Děkuji. Odkaz
https://www.ebay.com/itm/CAT40-ER32-Col ... 0013.m1986
Re: Frézy z číny
Napsal: 6. 5. 2020, 9:00
od HellGrip
to je skoro cena na váhu

Re: Frézy z číny
Napsal: 6. 5. 2020, 9:55
od Engineer
U trnů se připrav třeba na to, že kužel vůbec nemusí ve vřeteni sedět. Před třema lety jsem si koupil nějaký SK30-ky od nejmenovaného tuzemského přeprodejce a do dneška je mám nevyužitý v šuplíku, že je někdy přebrousím na přesnej kužel, resp. že je použiju na trénink broušení (jsou to varianty s kužílkem na vrtací sklíčidlo takže půjdou v pohodě mezi hrotama přebrousit - jinej typ bych poslal na reklamaci). Tím jsem se vyléčil z těchto "výhodných" nákupů. Netvrdím, že to nemusí vyjít, ale riziko nákupu nepoužitelnýho šmejdu existuje. Zkušenost je ale nepřenositelná, můžeš mít kliku a nebo smůlu, je to 50/50

Takže někdo třeba napíše, že má zkušenost o.k. Ty koupíš a budeš nasr.

Re: Frézy z číny
Napsal: 6. 5. 2020, 10:09
od Dawe
To co pise Engineer je fakt. Kvalita v tehle cenove relaci hodne kolisa.
Kupoval jsem nedavno treba z Sanghaje par mensich low endovych ISO10 a BT15. Dohromady asi 20ks.
Vetsina jich bylo perfektnich, bezely do stovky. Ale jednomu
hazel kuzel o 2 desetiny !
Ne setiny, desetiny.
Pro reklamaci jsem to musel
natocit jinak by mi neverili.