Stránka 1 z 1

Kariéra

Napsal: 8. 12. 2019, 5:08
od PatrikMartaus
Zdravim,

Chcel by som sa opýtať nejakého karieristu ako a čo robil aby sa vypracoval na niečo viac. Dajme tomu od mašiny na nejaku vyššiu pozíciu. Ktorým smerom sa uberať, vzdelávanie atď ? Ďakujem.

Re: Kariéra

Napsal: 8. 12. 2019, 5:26
od Monteg
V podstatě jsou dvě cesty
Ta těžší co říkával už J.A. Komenský
Nebo ta lehčí u nás se tomu říká leze někomu do prdele :D

Re: Kariéra

Napsal: 8. 12. 2019, 5:42
od PatrikMartaus
Tu druhú by som si nechcel brať k srdcu 😂😂

Re: Kariéra

Napsal: 8. 12. 2019, 5:45
od filla
kazdy zamestnavatel, pokud ma u masiny sikovneho cloveka,tak je pro nej uzitecny prave u te masiny, pokud ma u masiny lempla, tak se ho bud zbavi, nebo ho povysi, aby nedelal zmetky

Re: Kariéra

Napsal: 8. 12. 2019, 5:46
od DwPetr
Nekoukej se na ostatní a sám dělej nejlíp jak to jde, nehledej za vším peníze, ale snaž se být nejlepší v oboru, dělej svojí práci tak, aby ses pod ní mohl podepsat. Vzdělávej se, hledej si informace. Život si tě už zavede kam patříš.

Re: Kariéra

Napsal: 9. 12. 2019, 3:51
od Polesovsky
filla píše: 8. 12. 2019, 5:45 kazdy zamestnavatel, pokud ma u masiny sikovneho cloveka,tak je pro nej uzitecny prave u te masiny, pokud ma u masiny lempla, tak se ho bud zbavi, nebo ho povysi, aby nedelal zmetky
Když jdeš nahoru, nezapomeň, že cesta je i opačná. Často rychlejší :lol:

Re: Kariéra

Napsal: 9. 12. 2019, 4:12
od Polesovsky
DwPetr píše: 8. 12. 2019, 5:46 Život si tě už zavede kam patříš.
Často tomu musíš pomoci.
Dívej se po práci, co by Ti vyhovovala. Nedívej se na peníze, ale v čem můžeš se zdokonalit, co se můžeš více naučit. Pokud budeš muset změnit zaměstnavatele, neváhej. Je to Tvůj život.
Zaměstnavatel si totiž uvědomí, že Tě potřebuje až když budeš u jiné firmy :oops:

Re: Kariéra

Napsal: 9. 12. 2019, 4:14
od tiborius
DwPetr píše: 8. 12. 2019, 5:46 Nekoukej se na ostatní a sám dělej nejlíp jak to jde, nehledej za vším peníze, ale snaž se být nejlepší v oboru, dělej svojí práci tak, aby ses pod ní mohl podepsat. Vzdělávej se, hledej si informace. Život si tě už zavede kam patříš.
súhlas na 100 percent ale ešte to stále nestačí, poznám veľa špičkových majstrov ktorý majú veľmi veľa skúseností. treba mať ešte / ako by som o nazval/ dobrú povahu, musíš vedieť okrem svojej práce dobre komunikovať s ľudmi. ľudia ta musia mať rád , ak budeš sústružiť jeden diel za 5 eur drahšie ale budeš sympatickejší tak máš určite robotu ty. musíš mať tvoju prácu rád a to z teba ľudia budu cítiť, ani nebudeš vedieť ako pôjdeš hore.komunikatívnosť potom určite trocha šťastia./je to len výsledok všetkého hore napísaného a reči že si mal len šťastie u mňa neobstoja/ je to buď v tebe a o tom ani nevieš alebo nie je. To je dlhodobá dobrá stratégia. Sú potom taký ktorým to nejde ale nejakým náhodným alebo špinavým spôsobom sa dostali na dobré miesto - to platí len pre firmy - o takých u písať nebudem

Re: Kariéra

Napsal: 9. 12. 2019, 4:20
od Carl_FM
Na to jsou osvědčené postupy 🤣, ale liší se tím, jak je zastoupen majitel firmy.
Je to verze:
A - majitel je ředitelem firmy a osobně tam někdy bývá
B - majitel je nějaká jiná firma, akciovka, nebo je víc jak 3 majitelů, státní firma

Re: Kariéra

Napsal: 9. 12. 2019, 4:21
od filla
Polesovsky píše: 9. 12. 2019, 3:51
filla píše: 8. 12. 2019, 5:45 kazdy zamestnavatel, pokud ma u masiny sikovneho cloveka,tak je pro nej uzitecny prave u te masiny, pokud ma u masiny lempla, tak se ho bud zbavi, nebo ho povysi, aby nedelal zmetky
Když jdeš nahoru, nezapomeň, že cesta je i opačná. Často rychlejší :lol:
ja nepopsoval cestu nahoru, popisoval jsem reseni problemu, to co pises ty, se jmenuje ritni alpinismus a ten neni zavysly na pracovni zrucnosti daneho alpinisty, ten muze provadet i ten zrucny u masiny

Re: Kariéra

Napsal: 9. 12. 2019, 6:47
od Cjuz
PatrikMartaus píše: 8. 12. 2019, 5:08 Dajme tomu od mašiny na nejaku vyššiu pozíciu. Ktorým smerom sa uberať,
Řekl bych tak na 2, nebo spíše 3 mašiny :D
Je zde hodně proměnných které neznám, ale někdy je výhodné vybavit CNC malým robotem. Ten si umí díly sám vybírat ze zásoby a zase je hotové vracet. Profík u mašiny nejde nahradit, bez něj je mašina jen hromada železa, ale pokud se mu zjednodužší opakovaná činnost, může profík zvládnout řídit strojový park s několika CNC a pomocnými roboty. Takže doporučení je zkusit tento směr.