Broušení výhrubníku
Napsal: 13. 2. 2023, 6:16
Ahoj, byl by někdo s nástrojovou bruskou schopný poupravit geometrii výhrubníku podle zadání na obrázku?
Největší české fórum o strojírenství, CNC strojích a 3D tiskárnách
https://forum.strojirenstvi.cz/
Jo, tak to je teda mazecDratenik píše: ↑14. 2. 2023, 5:14 https://bending.harsle.com/cs/three-thi ... th-drills/
1.) delší kužel na výstružník ... problém je že musíš pak projet až 100mm pod materiál
- tuhé vřeteno
- vodící pouzdro klidně 2ks na sebe
- malý posuv
2.) dělat to jinak
Mohl by ses mi (předpokládám že nejen mě) pokusit vysvětlit, PROČ chce ten nástroj znova vyrábět, když už ho má a funguje mu?
Ono hlavně je píp pálit silnější než 10 mm laserem. Z CNC švajcu na propan je to v 20 mm plechu čistčí, než laser. Jen to stojí víc peněz - ty diry. Protože propaly. Samo to jde laserem cca do 20ky, ale pak to vypadá, tak jako ty ozubený kola, co jsem sem dával. Vršek je dobře, čistý řez. Spodek teče. Stejně jako ten svařovací stůl tady. Vypálená díra ideálníSancho Panza píše: ↑14. 2. 2023, 5:10 typická životnost toho předmětu bude cca 0.25 díry.
V nejlepším případě (nedokážu si představit jak vyřešit aby se to nenatáhlo) i několikděr.
Viz jaký by to mělo mít posuv na otáčku aby to mohlo smysluplně fungovat.
obvyklé řezné podmínky pro normální výhrubníky: https://www.stimzet.cz/data/rezne_podmi ... ub_cz.html
Zbytek viz pytlík od svačiny a tužka a nebo kalkulačka
To bych už viděl pouze jako třešničku na rakvi toho HSS nástroje (že ty polotovary těch děr jsou nějak protavené)stanik84 píše: ↑14. 2. 2023, 5:58Ono hlavně je píp pálit silnější než 10 mm laserem. Z CNC švajcu na propan je to v 20 mm plechu čistčí, než laser. Jen to stojí víc peněz - ty diry. Protože propaly. Samo to jde laserem cca do 20ky, ale pak to vypadá, tak jako ty ozubený kola, co jsem sem dával. Vršek je dobře, čistý řez. Spodek teče. Stejně jako ten svařovací stůl tady. Vypálená díra ideálníSancho Panza píše: ↑14. 2. 2023, 5:10 typická životnost toho předmětu bude cca 0.25 díry.
V nejlepším případě (nedokážu si představit jak vyřešit aby se to nenatáhlo) i několikděr.
Viz jaký by to mělo mít posuv na otáčku aby to mohlo smysluplně fungovat.
obvyklé řezné podmínky pro normální výhrubníky: https://www.stimzet.cz/data/rezne_podmi ... ub_cz.html
Zbytek viz pytlík od svačiny a tužka a nebo kalkulačkana obrábění...
Zkusím se jenom zeptat - CO konkrétního (z hlediska geometrie - ) má ten původní výhrubník společného s tím na výkrese nahoře?gaminn píše: ↑14. 2. 2023, 6:29 Vyvrtal jsem výhrubníkem v origo stavu tak 100 děr bez nějakého pozorovotalného otupení nástroje. Tak snad ten můj výtvor taky chvíli přežije.
Jsem od Litomyšle, už jsem zkoušel https://brouseni-ostreni.webnode.cz/, ale pán dělá jen ostření, prý bych musel před tím sehnat někoho s bruskou nakulato.
Kvalita laseru zase tak strašná není, to spíš já sám si to komplikuju.
Jo, je mi jasný, že ten kužel není ideální. Z jakého nástroje by to tedy bylo vhodné vybrousit? Případně jak upravit geometrii toho kužele? Masa aspoň na nějaké úpravy by tam mohlo být dost, případně by se jako výchozí polotovar použil nástroj s o něco větším průměrem.Sancho Panza píše: ↑14. 2. 2023, 8:02 Zkusím se jenom zeptat - CO konkrétního (z hlediska geometrie - ) má ten původní výhrubník společného s tím na výkrese nahoře?