Stránka 1 z 1

Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 18. 3. 2023, 4:54
od elbarto
Je to stále stejné téma, výrobek (switch) by žil ještě věky, ale zemře nenáviděný spínaný zdroj. Je mi líto ty velké rackové switche neustále vyhazovat, dokážete to někdo opravovat ?

Obrázek

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 18. 3. 2023, 5:37
od Zdenek Valter
Už jsem Ti psal. Z čeho to je?

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 18. 3. 2023, 6:35
od Habešan
Switch, to je taková ta krabička, co se do ní strkají kabely od internetu, když je někde víc než jeden počítač.

Jo, tyhle jednoduché spínané zdrojíky se dají opravovat s docela vysokou úspěšností.
Prvně si přeměříš, že v kondenzátorech nezůstalo žádné napětí.
Pak šlusmetrem (pípákem) projdeš součástky, počínaje pojistkou.
Když najdeš nějakou, která se jeví jako zkrat, tak ji vypájíš.
Zamyslíš se nad tím, že proud, který tu součástku zničil, mohl zničit také nejbližší další součástky.
Zapájíš zdravé součástky.
(Většinou ztratily kapacitu ty kondenzátory.)

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 21. 3. 2023, 8:07
od lubbez
Když se u mě stavíš s nějakým kouskem, můžeme to pořešit.
Čau Luboš

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 21. 3. 2023, 5:37
od elbarto
lubbez píše: 21. 3. 2023, 8:07 Když se u mě stavíš s nějakým kouskem, můžeme to pořešit.
Čau Luboš
... super, díky a mlíko do kafe beru s sebou :-)

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 21. 3. 2023, 7:44
od lubbez
OK. Čtvrtek a pátek nejsem. To víš, ty zasraný důchodci si dělaj co chtěj. :lol:
Jinak zítra ano a pak od pondělka.

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 22. 3. 2023, 9:07
od pafik
Já to Bartovi trochu zaplevelím, abych neotvíral podobný vlákno. Stejně se zdá, že už to vyřešil :) .
Dostal jsem k opravě PC, který se jevilo, jako že běží, ale nenaběhla obrazovka. Nenaběhly ani usb porty (myš, klávesnice). Postupně jsem se dopídil k tomu, že 750W zdroj, kterej tam X let v pohodě běžel, přestal dávat na 12V požadovanej proud, takže celkem slušný VGA s externím napájením přestalo být napájené. Když jsem ho vyměnil za starou PCI-E VGA kartu, ale míň žravou, bez externího napájení, tak se to rozjelo.
Setkal jste se někdo s takovouhle závadou zdroje?

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 22. 3. 2023, 9:47
od elbarto
To pafik: v pohodě. Ano, stává se to běžně a nejen u PC zdrojů. V podhlehu mám roky velké spínané zdroje. Každý rok musím dát slabší 12V žárovky jinak nenajede. Dokud nezemře, tak to jako elektrikář přeci nebudu řešit. Typuju, že to budou umírající kondíky. Když budeš mít čas tak je vyletuj a budeš možná koukat na ty hodnoty :-( pokud už rovnou nenajdeš nafoukliny.

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 22. 3. 2023, 10:09
od pafik
Já jsem se s postupným umíráním zdroje nesetkal; vždycky běžel a najednou neběžel. Tahle závada je pro mě novinka.

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 22. 3. 2023, 3:10
od atlan
No bezna vec, bezi bezi, potom zacne zdroj vydavat zvuky, az nakoniec umre. Cize ked to zacne vydavat podozrive zvujy je najvisii cas nankontrolu.

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 25. 3. 2023, 4:43
od pafik
Tak jsem to otevřel, všech asi 15 kondenzátorů vypadá dobře, žádnej náznak nafouknutí :(

Re: Oprava spínaného zdroje:

Napsal: 25. 3. 2023, 5:22
od atlan
Merat znamena vediet, mal som tu ups, vsetky kondiky vyzerali dobre, a vsetkyvskoncili vbkosi po premerani.